خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


تلویزیون هایی که علائق بینندگان را درک می کنند

خط تولید جدیدی از تلویزیونهای هوشمند راه اندازی شده که از هوش مصنوعی فوق العاده ای برخوردارند.


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...تهران در سالهای تحریم جهش وپیشرفت فوق العاده ای را تجربه کرده است

تهران در سالهای تحریم جهش وپیشرفت فوق العاده ای را تجربه کرده است

جامعه | شنبه ۲۰ شهريور ۹۵ ساعت ۲۲:۴۶ | نسخه چاپي

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مردم ایران خاطرات خوبی از ارتباطات صنعتی با بلگراد دارند و امیدواریم این ارتباطات همچنان ادامه دار و صمیمانه تر شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، سینیشا مالی شهردار بلگراد به اتفاق هیات همراه خود با مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران دیدار و گفت و گو کرد.
چمران در ابتدای این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران در شرایط خاصی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی قرار داشته و شرایط ویژه ای را تجربه کرده است که از جمله می توان به دوران جنگ تحمیلی اشاره کرد .

وی افزود :بعد از پایان جنگ از تجربیات بازسازی مناطق جنگ زده بلگراد در دو کنفرانس بین المللی که در دانشگاه تهران برگزار شده بود استفاده کردیم .

رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به تازگی از محدودیت های اقتصادی و شرایط حاد بین المللی تا اندازه ای رهایی پیدا کردیم بنابراین شرایط جدیدی را پیش رو داریم . سال هایی که در تحریم اقتصادی ، علمی و عمرانی بودیم شهرداری تهران و شهر تهران یک جهش و پیشرفت فوق العاده را تجربه کرده است.
وی افزود: شهر تهران مشکلات فراوانی داشته و دارد ،چرا که این شهر از ابتدا برای ۱۰ میلیون نفر طراحی نشده بود و جمعیت اندکی داشت، ولی رشد قابل توجه این شهر چه به لحاظ جمعیتی و چه به لحاظ جغرافیایی موجبات بروز مشکلات بسیاری شده است .

وی با اشاره به شرایط ، مشکلات و محدودیت های بین المللی، تصریح کرد: در چنین شرایطی یک حرکت جهادی را در شهر تهران شاهد بودیم که البته این جهش و تحرک تنها در مسائل عمرانی نظیر تونل سازی ، پل ها و پارک ها نبوده بلکه در مسائل فرهنگی ، اجتماعی و حاشیه ای نیز شاهد این تحرک بوده ایم .

چمران افزود : امیدوارم شهری را بسازیم که برای مردم آرامش به همراه داشته باشد و برای زندگی آرام مناسب باشد ، شهری امن که خوشبختانه این امنیت در کشور ما و در دنیای نا امن امروز وجود دارد .

وی ابراز امیدواری کرد که ارتباطات ما با بلگراد ارتباطات دوستانه ای باشد همانگونه که از سال های قبل این ارتباطات وجود داشته است و باید این ارتباطات رواج پیدا کند،به ویژه بین دو پایتخت چرا که مردم ما خاطرات خوبی از مسائل صنعتی صربستان دارند و ما امیدواریم این ارتباطات دوستانه تر و صمیمانه تر پیگری شود .

چمران در پایان تاکید کرد: امیدوارم این جنگ ها و خونریزی ها که به نام مذهب در خاورمیانه انجام می شود پایان پذیرد و همه ملت ها در صلح و آرامش باشند .
سینیشا مالی شهردار بلگراد پایتخت صربستان  نیز در این دیدار اظهار داشت: در ابتدا می خواستم از پذیرایی گرمتان تشکر کنم چرا که در مدت اقامت ما اوقات خوبی را سپری کردیم . تمایل دارم هر چه زودتر پذیرای شما باشم در شهر بلگراد . از اینکه می بینم در شهر تهران تیم مدیریت توانمندی حضور دارد خوشحال هستم . 
وی ادامه داد: من نیز مانند شما اعتقاد دارم دو کشور خیلی به هم نزدیک هستند. صربستان در همه جنگ ها به خاطر موقعیت جغرافیایی که داشته دخیل بوده است و ما نیز در سال ۱۹۹۰ در سایه تحریم ها قرار داشتیم . ولی امروزه صربستان کشور مستقل است که به سمت رشد و پیشرفت در حرکت می باشد . هدف ما از این مسافرت این است که این ارتباطاتی که از سال های قبل بوده تحکیم و توسعه بخشیم . بین دو شهر زمینه های زیادی برای همکاری وجود دارد که زمینه ها فرهنگی یکی از عمده ترین این بستر ها است .

مالی در ادامه افزود : من در یک گالری که آثار هنرمند جوان ایرانی را عرضه می کرد حضور داشتم و مایل هستم این آثار در بلگراد نیز به نمایش گذاشته شود تا جوانان ما نیز از این آثار هنری بهره مند شوند .

شهردار شهر بلگراد تصریح کرد: یکی از پر اهمیت ترین مسائل برای کشور ما موضوع گردشگری است و به قول نویسنده معروف گردشگری قسمتی است که کشور ها را به هم نزدیک می کند .

بلگراد یکی از شهر های بزرگ اروپا است که دارای قدمت تاریخی است و با توجه به غنی بودن تاریخ ایران فکر می کنم که از طریق گردشگری می توانیم زمینه آشنایی بیشتر دو ملت را فراهم آوریم. من بعد از اینکه به بلگراد برگردم حتما ریاست جمهور صربستان را ترغیب به همکاری اقتصادی بیشتر با تهران خواهم کرد .

مالی همچنین گفت: امیدوارم به نشانه دوستی هر چه بیشتر دو شهر تهران و بلگراد پارک دوستی تهران بلگراد هم در تهران و هم در بلگراد احداث شود . مطمئن هستم که در ارتباط با خدمات شهری هوشمند می توانیم با هم همکاری داشته باشیم . به ویژه آنکه خدمات هوشمند شما حاصل کار جوانان خودتان است و ما امیدواریم بتوانیم از این تجربیات استفاده کنیم .

شهردار بلگراد در ادامه با اشاره به اهمیت خطوط پروازی مستقیم بین دو شهر افزود: بر قراری خط پروازی مستقیم تهران- بلگراد می تواند نقش مهمی در تحکیم روابط بین دو کشور ایجاد کند ، در حال حاضر بلگراد یک خط پروازی مستقیم به نیویورک و پکن دارد و این یک سرمایه گزاری بزرگ برای کشور کوچک ما محسوب می شود و امیدواریم این موقعیت بین دو شهر بلگراد و تهران نیز برقرار شود .

مالی در این دیدار به خصلت های مردم تهران نیز اشاره کرد و گفت : یکی از مهمترین شناسه های هر شهر روحیات افرادی است که در آن زندگی می کنند در این دو روز که در تهران بودم با افراد زیادی آشنا شدم افرادی که همه شاد و در حال فعالیت بوده اند . ملت صربستان نیز مردم مهمان نواز و پر انرژی هستند که این مهم نیز خود موجب قرابت دو ملت خواهد بود .

وی در پایان خطاب به رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت : امیدوارم اگر چنانچه تمایل داشتید همچنان در این مسند باقی بمانید.

چمران در پاسخ وی نیز گفت : قطعا نگاه ما به این مسئولیت هایی که بر عهده مان است نگاه به دست آوردن مسند نیست بلکه جایگاهی برای خدمت گزاری به مردم و قرب الهی است ، من هم امیدوارم شما همچنان منتخب اعضای شورای بلگراد باشید .
به گزارشداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در پایان این دیدار، مهدی چمران کتاب رباعیات خیام که به چند زبان زنده دنیا ترجمه شده است را به رسم یاد بود به شهردار بلگراد اهدا کرد. و وی نیز یک جلد کتاب تاریخ بلگراد و همچنین نشان شهری بلگراد را به رییس شورای شهرتهران اهدا کرد.

گفتنی است در این دیدار، دان کوندیچ مدیر عامل ایرصربیا، جوریج وکوتیچ مدیر فروش ایرصربیا، میودراک پوپوویچ رئیس سازمان گردشگری بلگراد و خانم آنجلیا وکوتیچ مدیر روابط عمومی شهرداری بلگراد آقای شهردار را همراهی می کردند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟