خودروی احتمالی سال 2040 بنز+تصاویر

بر خلاف مدل استریم لاینر W196 اصلی، خودروی طراح کره‌ای یک کابین کاملا بسته داشته و به سامانه‌های کمکی آیرودینامیکی به روز مجهز شده است. از طرفی ...


آشپزخانه شاداب تر با اصول فنگ شویی!+تصاویر

حضور انرژی مثبت در هر فضایی از دکوراسیون داخلی شما لازم و ضروری است. قوانین فنگ شویی که بیشتر آنها بر مبنای کاربرد، ایمنی و نظافت فضا تعریف شده اند به شما کمک می کنند بتوانید فضایی مطابق با نیازهای خود و در حقیقت ...


خودروی احتمالی سال 2040 بنز+تصاویر

بر خلاف مدل استریم لاینر W196 اصلی، خودروی طراح کره‌ای یک کابین کاملا بسته داشته و به سامانه‌های کمکی آیرودینامیکی به روز مجهز شده است. از طرفی ...


مانتوها از آغاز تاکنون چه تغییراتی کرده اند؟!

درباره تغییرات پوشش در سال های گذشته مثل خیلی موارد دیگر هیچ مرجع و آمار و کتابی وجود ندارد تا نشان بدهد لباس های ما ایرانی ها در دهه های گذشته ...محدودیت مالی در بخش کشاورزی نداریم

محدودیت مالی در بخش کشاورزی نداریم

اقتصاد | شنبه ۲۰ شهريور ۹۵ ساعت ۲۳:۲۰ | نسخه چاپي

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در بخش کشاورزی با محدودیت منابع مالی مواجه نیستیم، گفت: حدود ۱۵۰۰ گیاه دارویی شناخته شده در کشور وجود دارد که این مسئله باید مورد توجه قرار بگیرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمود حجتی در چهارمین گردهمایی سراسری کشت های پائیزه که به منظور آغاز سال زراعی ۹۵-۹۶ برگزار شده بود با بیان اینکه بخش کشاورزی بر اساس آمار بین ۱۰ تا ۱۱ درصد در اقتصاد کشور نقش دارد، اظهارداشت: در فضای کسب و کار نقش بخش کشاورزی بیش از ۳۴ درصد است. بنابراین حدود یک سوم فضای کسب و کار کشور را این بخش متاثر می کند.
وی با بیان اینکه نباید به بهانه کم آبی و خشکی خود را قانع کنیم و کاری انجام ندهیم، گفت: گفتن این حرف ها از روی بی اطلاعی و گاهی تنبلی است. کشور ما در طول تاریخ با این شرایط اقلیمی مواجه بوده اما هیچگاه محتاج به بیگانگان نبوده است.
حجتی رشد ۵.۴ درصدی بخش کشاورزی در سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و افزود: همین مسئله باعث شد رشد کشور به ۰.۷ درصد برسد.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه چندین سال است ما در حال مکاتبه با وزارت نیرو هستیم تا به ما بگویند چه میزان آب در اختیار بخش کشاورزی قرار می گیرد، ادامه داد: ما ۶۱۰ دشت در کشور داریم. باید بگویند به هر کدام از این دشت ها چه مقدار آب تعلق می گیرد تا ما این آمار را بررسی و برای آن برنامه ریزی کنیم.
وی ظرفیت بالای ایران در تولید گیاهان دارویی را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: در زمینه گیاهان دارویی ما بر روی هر گیاهی که تمرکز کرده ایم در دنیا سر و صدا به راه انداخته است که از جمله آنها می توان به زعفران و گل محمدی اشاره کرد.
به گفته حجتی: حدود ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ گیاه دارویی شناخته شده در کشور وجود دارد که بخش عمده ای از آنها منحصر به فرد است.
این عضو کابینه تدبیر و امید با بیان اینکه ظرفیت های زیادی در کشور ما مغفول مانده است، اظهارداشت: به عنوان مثال در سالهای ۹۲ تا ۹۳ زمزمه هایی مبنی بر اینکه ایران نمی تواند چغندر قند و شکر تولید کند و این تولید برای ما اقتصادی نیست، به گوش می رسید. در حالی که با یک تغییر نگاه این معادله عوض شد و ما امروز با مشکل کارخانه قند مواجه هستیم.
وی با تاکید بر اینکه ما هیچ مشکلی از لحاظ منابع مالی در بخش نداریم، ادامه داد: قرار است امسال ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به سرمایه بانک کشاورزی افزوده شود. این در حالی است که سه سال قبل سرمایه این بانک ۶۰۰ میلیارد تومان بود.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه از محل لایحه اصلاحیه بودجه که هفته گذشته ابلاغ شد نیز ۱۶۰۰ میلیارد تومان به بانک کشاورزی اختصاص پیدا کرد، افزود: علاوه بر این منابع حساب ذخیره ارزی نیز وجود دارد، ضمن اینکه امسال قرار شده ۱۰ درصد از محل فروش نفت مستقیماً در اختیار بانک کشاورزی قرار بگیرد.
حجتی خطاب به مدیران جهاد کشاورزی حاضر در جمع تصریح کرد: بنابراین نباید به کشاورزان در شهرستان ها گفت ما پول نداریم. اگر چنین اتفاقی افتاد کسی را که ادعا می کند پول نداریم، مستقیماً به دفتر مدیر عامل بانک کشاورزی منتقل کنید و اگر آنجا هم گفتند پول نداریم، فوراً بنده را در جریان بگذارید.
وی تاکید کرد: بنده به هیچ عنوان قبول ندارم که کسی برای توسعه گلخانه ها، کشت ماهی در قفس و پروژه هایی از این قبیل بگوید پول نداریم، چرا که پول تمام این طرح ها تامین شده است.
به گفته وزیر جهاد کشاورزی: بهره برداری که نیازمند پول است و توانایی بازپرداخت آن را نیز دارد، نباید در بانک کشاورزی با محدودیت مواجه شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟