تاثیر مصرف روغن زیتون خام در حفاظت از سلامت کبد

طبق نتایج یک مطالعه، ترکیب موجود در روغن زیتون فوق خام به شکل قابل توجهی موجب کاهش علائم مقاومت انسولین و بیماری کبد چرب غیرالکلی می شود.


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


شعار پرسپولیسی‌ها جلوی رستوران منصوریان!

«هواداران پرسپولیس پس از قهرمانی مقابل فست‌فود علی‌منصوریان تجمع کردند و شعار دادند!» این خبر سوژه محمدرضا میرشاه ولد در خبر ورزشی شده ...


مبارزه بازیگر زن برای حقوق برابر

جسیکا چستین بازیگر سرشناس سینمای آمریکا دیگر حاضر نیست با دستمزدی ناعادلانه در یک فیلم بازی کند.


توزیع میوه‌های​ تنظیم بازاری تا اطلاع ثانوی

قائم مقام وزیر کشاورزی در امور بازرگانی اعلام کرد که میوه های تنظیم بازاری شب عید تا اطلاع ثانوی و برای کنترل قیمت‌ها به نفع مصرف کنندگان و تولیدکنندگان توزیع می شود و اگر مردم، گران فروشان را به دستگاه‌های نظارتی معرفی کنند با آنها برخورد می‌شود.


تذکر پلیس به ۲۰۰۰واحد صنفی پوشاک

سیاست | شنبه ۲۰ شهريور ۹۵ ساعت ۱۳:۱۶ | نسخه چاپي

سومین نشست دادستانی تهران در حوزه‌ آسیب‌های اجتماعی با موضوع عفاف و حجاب برگزار شد.
به گزارش ایسنا به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب تهران، جعفری دولت‌آبادی با طرح این موضوع که ایران همانند دیگر کشورها با مصادیق متعدد آسیب‌های اجتماعی از جمله افزایش سن ازدواج، افزایش طلاق، روابط غیرمتعارف پیش از ازدواج، مشروبات الکلی، اعتیاد، مصرف مشروبات الکلی تبلیغ سبک زندگی غربی، کاهش سن اعتیاد، تفریحات غیرسالم، فیلم‌های مبتذل و مستهجن، ازدواج سفید و نظایر آن مواجه است، گفت: یکی از راهکارهای مؤثر در مبارزه با آسیب‌ها توجه به عفاف ورزیدن در جامعه است.
عفاف ورزیدن و نهادینه شدن آن در جامعه ضروری است.
جعفری دولت‌آبادی با بیان اینکه باید عفاف ورزیدن را در جامعه نهادینه کنیم، عفاف را کم هزینه‌ترین راه برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: دستگاه‌ها باید به گونه‌ای عمل کنند که عفاف مورد توجه همه قرار گیرد. نمی‌توان برای همه افراد و خانواده‌ها مأمور بگذاریم ولی می‌توان با دعوت آن‌ها به عفاف بسیاری از آسیب‌ها را مهار کرد.
ما معتقد به اقدامات ایجابی هستیم
جعفری دولت‌آبادی به انعکاس برخی موضوعات مطرح در جلسه‌ گذشته‌ دادستانی با موضوع عفاف و حجاب در رسانه‌ها دائر بر اینکه اقدامات سلبی در حوزه‌ عفاف بی‌نتیجه است، اشاره کرد و گفت: ما هم معتقد به اقدامات ایجابی می‌باشیم و این توصیه قرآن است که افراد را به اجتناب از گناه و عفت ورزی دعوت کنیم، اما این اعتقاد مانع از انجام اقدامات سلبی نیست به این شرط که اقدامات ایجابی در حد وسیع؛ و اقدامات سلبی در حد ضرورت انجام گیرد.
وی افزود: باید در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی هزینه کرد، وقتی ازدواج سخت و طلاق آسان شود، نتایجی چون بالارفتن سن ازدواج و افزایش روابط پیش از ازدواج به دنبال خواهد داشت.
وی ضمن اینکه از اعضای جلسه خواست نتایج فعالیت‌های پژوهشی، تطبیقی و نظرسنجی‌های دستگاه‌های اجرایی را در جلسه ارائه دهند، بیان کرد: به عنوان مثال معتادان متجاهر در معابر و خیابان‌های تهران رها هستند. باید دید که دنیا در مورد این پدیده‌ها چگونه عمل کرده است و به نظر می‌رسد کشورها در حوزه‌ی آسیب‌های اجتماعی علاوه بر برنامه ریزی هزینه‌های زیادی می‌کنند.
سردار کریمی جانشین رییس پلیس تهران در مورد اقدامات پلیس طی دو هفته گذشته در مورد عرضه و توزیع پوشاک‌های نامتعارف در تهران گزارشی ارائه کرد.
وی از جمله اقدامات پلیس را تذکر به واحدهای صنفی متخلف و بازرسی مامورین پلیس از این اماکن اعلام کرد و گفت: در این راستا چند مجتمع تجاری تهران شامل گلستان، کوروش، میلاد نور و ... مورد بازرسی مأمورین پلیس قرار گرفت و با دعوت از مدیران و همکاری بازرسان اتحادیه‌ پوشاک، از 3800 واحد صنفی بازدید به عمل آمد که در این راستا 2000 واحد تذکر گرفتند و تعدادی نیز پلمب شدند.
انتقاد از فعالیت فروشگاه‌هایی که لباس‌های غیرمتعارف ارائه می‌دهند
دبیر کارگروه را نه در ارائه‌ ایده، بلکه در عرضه دانست و اظهار کرد: در حال حاضر 250 فروشگاه عفاف و حجاب و هشتصد مزون لباس در تهران فعالیت دارد که چهارصد مزون فاقد مجوز است.
در این جلسه از فعالیت مزون‌ها و فروشگاه‌هایی که، لباس غیرمتعارف ارائه می‌دهند، انتقاد شد. همچنین انجام اقدامات فرهنگی از سوی سازمان صدا و سیما و استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی شهری مورد توجه قرار گرفت و از محتوای برخی آگهی‌های تبلیغاتی که از طریق بیلبوردها ارائه می‌گردد انتقاد گردید. نماینده‌ شهرداری تهران اعلام آمادگی کرد در خصوص حجاب و عفاف خدمات خود را توسعه دهد.
90 درصد مردم برای دفاع از کشور آماده اند
جعفری بر انجام کارهای میدانی و پژوهشی و ارائه‌ نتایج آن در جلسه تاکید کرد و با اشاره به نتایج یک نظرسنجی که طی آن، 90 درصد مردم آمادگی خود را برای دفاع از کشور اعلام نموده‌اند، گفت: این امر نشان می‌دهد که مردم چنانچه کشور را در معرض خطر ببینند با مسوولان همراه خواهند شد اما عملکرد برخی مسوولان اعتماد آن‌ها را کاهش می‌دهد.
نقش دستگاه‌های فرهنگی در موضوع عفاف و حجاب
وی با خاطرنشان کردن این نکته که اداره‌ یک جامعه‌ی بزرگ، مستلزم اشراف و تسلط بر وضعیت شهر است و ابراز امیدواری نسبت به آثار مثبت برگزاری این جلسات، بیان کرد: اصلاح وضعیت شهر تهران می‌تواند الگویی برای سایر شهرها باشد و با شکل‌گیری این ایده، نگاه و چهره‌ شهرها عوض خواهد شد.
دادستان تهران با اعلام این ضرورت که دستگاه‌های فرهنگی کشور باید از حالت انفعال خارج شوند، افزود: در این صورت، تردید نکنید مردم پشتیبان مسوولان خواهند بود و دستگاه قضایی حمایت خود را در چارچوب قانون اعمال خواهد کرد.
جعفری دولت‌آبادی با توجه به صدور مجوز مزون‌های لباس و تایید طراحی لباس‌ها توسط کمیسیون مد و لباس وزارت ارشاد خواست بر نحوه‌ فعالیت مزون‌ها که لباس‌های غیرمتعارف عرضه می‌کنند، نظارت نماید.
دادستان تهران از نهادهای فرهنگی از جمله سازمان تبلیغات و شهرداری تهران خواست برای افزایش تعداد اماکنی که بتوانند لباس‌های مناسب عرضه نمایند، همکاری کنند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟