سرگیجه پرسپولیس در مورد محمد انصاری؛ از کلیه فروشی تا قهرمانی

پرسپولیس که در ابتدای فصل تنها یک مدافع وسط متخصص - به نظر برانکو ایوانکوویچ- کنار سیدجلال حسینی به خدمت گرفت حالا نمی‌داند که انصاری را بفروشد و بی متخصص بماند یا نفروشد و پول در نیاورد.


نشست تکفیری ها برای تعیین جانشین «ابوبکر البغدادی»

منابع آگاه از برگزاری جلسه سرکرده های تکفیری برای تعیین جانشین ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تکفیری داعش در موصل خبر دادند.


هایما با موتور توربو شارژ درایران+تصاویر

هایما S7 یک خودرو شاسی بلند با ظاهر و تجهیزات مناسب است. که توسط ایران خودرو به بازار ایران عرضه شد. حال پس از ورود این خودرو به تازگی اخباری ...


گشتی در زندگی خصوصی دختر شایسته روسیه

یانا دوبرو ولسکایا، اخیرا نمانیده روسیه در رقابت های Miss World 2016 شد.


کیک تولد و میهمانی خاص بازیگر زن مشهور+تصاویر

الهام حمیدی بازیگر سینما و تلویزیون متولد آذرماه 1356 در تهران است. الهام حمیدی در سالروز تولدش یک کیک تولد متفاوت خاص داشت.


رشد دو برابری اقتصاد فلسطین در صورت رفع اشغال

رشد دو برابری اقتصاد فلسطین در صورت رفع اشغال

اقتصاد | شنبه ۲۰ شهريور ۹۵ ساعت ۰:۱۰ | نسخه چاپي

بر اساس گزارش جدیدی که توسط کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (آنکتاد) منتشرشده است، اقتصاد فلسطین درصورتی‌که اشغال رژیم صهیونیستی وجود نداشت، دو برابر بزرگ‌تر از وضعیت فعلی بود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «میدل ایست مانیتور»، تأثیر مخرب ایجاد محدودیت‌های مختلف توسط رژیم صهیونیستی برای اقتصاد فلسطین بارها و بارها توسط منابع فلسطینی و همچنین سازمان‌های بین‌المللی مانند بانک جهانی موردتوجه و بررسی قرارگرفته است.
بر اساس گزارش آنکتاد، اشغال ده‌ها ساله فلسطین توسط رژیم صهیونیستی «مردم فلسطین را از حقوق بشر و حقوق دیگر خود در زمینه‌های اقتصادی دور ساخته است»
عوامل اولیه که به‌صورت خاص توسط این گزارش به‌عنوان عوامل اصلی از بین رفتن اقتصاد فلسطین ذکرشده‌اند، عبارت‌اند از: «مصادره زمین‌های فلسطینیان، آب و سایر منابع طبیعی این سرزمین، از دست دادن فضای سیاسی، ایجاد محدودیت در خصوص رفت‌وآمد و حرکت مردم و کالا در این سرزمین، تخریب دارایی‌ها و پایه‌های تولیدی، گسترش شهرک‌سازی‌های اسراییل، تکه‌تکه شدن بازارهای داخلی، جدایی از بازارهای بین‌المللی و وابستگی اجباری به اقتصاد اسراییل.»
با توجه به گزارش این نهاد در سازمان ملل متحد، «تداوم فرایند کشاورزی زدایی و صنعت زدایی از اقتصاد فلسطین، ساختار اقتصادی این کشور را با تغییر شکل مواجه ساخته است.»
آنکتاد در گزارش خود آورده است: «از سال ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۴، سهم کالاهای قابل معامله (کشاورزی و صنعتی) به‌عنوان نسبتی از کل تولید ناخالص داخلی با کاهش چشمگیری مواجه شده و به ۳۷ تا ۱۸ درصد سقوط کرده است. و میزان اشتغال نیز از ۴۷ درصد به ۲۳ درصد کاهش‌یافته است.»
در همین حال، منطقه C «که منطقه تولید بیش از ۶۹ درصد از زمین‌های کرانه باختری و ۶۶ درصد از مراتع این سرزمین است، برای تولید و کشاورزی دیگر در دسترس فلسطینیان قرار ندارد. این سازمان بین‌المللی تخمین زده است که ایجاد محدودیت و دور نگه‌داشتن فلسطینیان از منطقه C باعث ضرری معادل ۳۵ درصد در تولید ناخالص داخلی این سرزمین است که معادل با ۴.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ بوده است.»
در این گزارش استدلال شده است که «اشغال سرزمین‌های فلسطینیان بحران‌هایی را در حوزه اشتغال، فقر و امنیت غذایی برای فلسطینیان به وجود آورده است. در سال ۲۰۱۵، ۲۵ درصد از مردم فلسطین اشغالی بیکار بوده و ۶۶ درصد نیز با ناامنی‌های غذایی روبه‌رو بوده‌اند. در غزه، نرخ بیکاری به ۳۸ درصد در سال ۲۰۱۵ رسیده و ۷۵ درصد از مردم نیز به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند که از آن‌ها دریغ می‌شود.»
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: