گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


برترین سگ‌های ارتش جهان

در حاشیه برگزاری بازی‌های بین المللی ارتش 2016 (2016 Army Games) در روسیه سگ‌های برتر نیروهای مسلح کشورهای مختلف نیز با یکدیگر به رقابت پرداختند. بازی‌های ...


عده‌ای درقبال عربستان ساده‌اندیشی می‌کنند/آل سعودمذاکره پذیر نیست

عده‌ای درقبال عربستان ساده‌اندیشی می‌کنند/آل سعودمذاکره پذیر نیست

سیاست | پنجشنبه ۱۸ شهريور ۹۵ ساعت ۱۴:۲۶ | نسخه چاپي

عضو جامعه روحانیت پیشنهاد برخی برای مذاکره با سعودی‌ها جهت ایجاد تغییر در رفتار آنها را ساده‌اندیشی دانست و گفت: باور به اینکه عربستان خاضع شدنی است، جز ساده‌اندیشی مفهوم دیگری ندارد.
حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر عضو جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در خصوص مسئله حج و محکومیت رفتار آل‌سعود اظهار کرد: ایران در پیگیری حقوق مسلمین و  کشته‌شدگان فاجعه منا و همچنین سلب مسئولیت از آل سعود برای اداره حرمین شریفین می‌تواند پیشتاز باشد. پیام مقام معظم رهبری نیز این مهم را به اثبات رساند. فرمایشات ایشان بسیار جانانه‌ بود و چهره آل‌سعود را همان گونه که بود نشان داد.
وی افزود: ایران باید در میان کشورها و ملت‌های آزاد به خصوص آنهایی که در حوادث منا و از رفتار آل سعود آسیب دیده‌اند و خشمگین هستند و همچنین ملت‌هایی که همچون یمن، بحرین و سوریه تحت جنایت آل سعود قرار دارند، میدان‌دار شود.
رهبر تاکید کرد: من معتقدم باید یک همایش بین‌المللی در این زمینه برگزار کنیم و از مسلمانان و آزاداندیشان جهان دعوت بعمل آوریم و یک افشاگری کامل در سطح بین‌المللی از اعمال آل سعود داشته باشیم و از آن طرف هم در محاکم بین‌المللی برای احقاق حقوق مسلمین طرح شکایت و دعوی کنیم.
عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: طرح شکایت و فریاد زدن و افشاگری علیه آل‌سعود می‌تواند علیه این رژیم فاسد و ضداسلام موثر باشد.
وی گفت: باید همه مسلمانان از فضای معنوی جهان اسلام یعنی حرمین شریفین و مسجدالحرام استفاده کنند و آزادانه حج به جا آورند و همچنین امنیت داشته باشند و از طرفی باید حرمین را از چنگال و اسارت سعودی‌ها خارج کنند.
رهبر ادامه داد: اینکه رهبری می‌فرمایند گریبان آل سعود را نباید رها کرد، یعنی ما پیگیر شویم و بر آل سعود فشار آوریم و به مسلمانان دیگر جهان هم برای حضور در این میدان فراخوان بدهیم.
عضو جامعه روحانیت مبارز پیشنهاد عده‌ای برای گفتگو و مذاکره با سعودی‌ها جهت ایجاد تغییر در مواضع و رفتار آنها را ساده‌اندیشی دانست و گفت: پیشنهاد برخی آقایان هم مثل پیشنهاد مذاکره با آمریکاست. آل‌ سعود کسانی هستند که اهل منطق نبوده و درباره حج حاضر نشدند شرایط ما را بپذیرند.
وی گفت: اگر مذاکره موثر بود، چرا در این مسئله موثر نیفتاد؟ اختلاف ما با آل سعود فراتر از مسئله حج چند هزار ایرانی است که امسال از حضور در این مناسک منع شدند بلکه مساله با آنها این است که امروز سعودی ها چهره اسلام را مخدوش کرده و آبروی اسلام را برده اند و اسلام رحمت را به عنوان اسلام ترور و جنایت معرفی ساخته اند.
رهبر افزود: این مسئله و رفتارهای آل سعود در گستره جهان اسلام قابل مذاکره نیست. ما اگر توانستیم با اسرائیل مذاکره داشته باشیم و او را خاضع کنیم با سعودی‌ها هم می‌توانیم.
وی اظهار کرد: ممکن است سعودی‌ها تحت فشار قرار بگیرند و با ما نشستی داشته باشند، اما باور به اینکه عربستان گفتگوپذیر و خاضع شدنی است، جز ساده‌اندیشی مفهوم دیگری ندارد.
رهبر با بیان اینکه سیاست ما در مقابل آل‌ سعود باید سیاست تهاجمی و طلبکارانه باشد، گفت: امروز دنیای اسلام از حکام سعودی طلبکار است و وقتی رهبر انقلاب می‌فرماید گریبان سعودی را رها نکنید یعنی شما طلبکار هستید و نباید گریبان بدهکارتان را رها کنید.
عضو جامعه روحانیت افزود: اگر مذاکره می‌خواست فایده داشته باشد، پیش از برگزاری مراسم حج فایده داشت و باعث نمی‌شد سعودی‌ها از حضور زائران ایرانی ممانعت به عمل آورند. مذاکره در همین مسائل هسته‌ای چقدر برای ما فایده داشته است؟ سه سال است که وقت خود را گذاشته‌ایم اما معلوم نیست که چه چیزی به دست آورده‌ایم و چه چیزی از دست داده‌ایم.
وی گفت: آل سعود بی‌منطق‌تر از آن است که مذاکره با او فایده داشته باشد. بحث امروز ما با عربستان فقط مسئله حج نیست، بلکه امروز در عراق، افغانستان، سوریه، یمن و بحرین فتنه ای وجود دارد، یک رکن اساسی آن برنامه‌ریزی‌های عربستان و دلارهای سعودی است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟