بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع مشتری درنظر بگیرند می توان امیدوار بود چرخ های این صنعت در سال آینده بچرخد.


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


احضار و تذکر به 30 مدلینگ در مشهد/ گفتگو با دختر 27ساله: در آرایشگاه و آتلیه جذب مدلینگ شدم

احضار و تذکر به ۳۰ مدلینگ در مشهد/ گفتگو با دختر ۲۷ساله: در آرایشگاه و آتلیه جذب مدلینگ شدم

جامعه | پنجشنبه ۱۸ شهريور ۹۵ ساعت ۱۱:۳۱ | نسخه چاپي

پس از احضار و تذکر به 30 مدلینگ در مشهد، 6 تن از آنان که به هشدار نیروهای انتظامی و امنیتی توجهی نکرده بودند بازداشت شدند

معاون دادستان مشهد که صبح روز گذشته در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی سخن می‌گفت با بیان این مطلب افزود: رصدهای اطلاعاتی ماموران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره عملکرد برخی از مدلینگ‌ها نشان می‌داد که آن‌ها آگاهانه یا ناآگاهانه به سوی تغییر هویتی حرکت می‌کنند بنابراین با احضار تعدادی از این افراد، هشدارها و تذکرات لازم به آن‌ها داده شد ولی در این میان برخی از افراد لجاجت کردند و همچنان به فعالیت‌های هنجارشکنانه خود ادامه دادند بنابراین دستگاه قضایی به موضوع ورود کرد که در این رابطه 3 مرد و 3 زن دستگیر شدند. «قاضی حیدری» افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی وقتی دشمنان و معاندان نظام اسلامی همه راه‌های نظامی، اقتصادی و ... را برای براندازی جمهوری اسلامی آزمودند و به نتیجه نرسیدند به سوی نفوذ فرهنگی حرکت کردند و از طریق جنگ نرم به میدان آمدند اما همه توطئه‌های آنان با هوشیاری مردم و هدایت‌های روشنگرانه مقام معظم رهبری خنثی شد. سرپرست مجتمع قضایی انقلاب اسلامی مشهد با اشاره به سخنان نظریه پردازان غربی برای ایجاد تغییرات فرهنگی در ایران گفت: یکی از نظریه پردازان غربی که نظریه قدرت نرم را مطرح کرده است اعتقاد دارد که باید تغییرات فرهنگی و اجتماعی در ایران انجام شود تا این کشور را در مسیر مطلوب غرب قرار دهد و نباید از اقدامات خشن در این باره استفاده کرد. وی افزود: از سوی دیگر نیز برخی از نظریه پردازان غربی معتقدند که باید در عناصر کلیدی نظام ایران نفوذ کنیم تا به اهدافمان برسیم چرا که دیگر نمی‌توانیم از اقداماتی مانند بمب گذاری بهره ببریم. «قاضی حیدری» تصریح کرد: حرکت‌های نفوذی مانند «مدلینگ ها» که با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما همخوانی ندارد از جمله عملیات‌های نفوذی دشمن برای از بین بردن هویت فرهنگی ماست و آنان قصد دارند این گونه رفتارهای ناهنجار را آرام آرام به خرده فرهنگ تبدیل کنند که در همین رابطه سپاه پاسداران بنا به وظیفه ذاتی خود وارد عمل شد تا به افرادی که ناخواسته در دام عاملان جنگ نرم گرفتار شده‌اند هشدارهای لازم را ارائه کند. وی به فعالیت‌های این افراد برای نفوذ فرهنگی در بین جوانان اشاره کرد و گفت: دشمنان با کشاندن جوانان به سوی «فرهنگ برهنگی» قصد مبارزه با شعائر اسلامی و غیرت ایرانی را دارند این در حالی است که این گونه حرکات زشت و ناپسند حتی در دنیای غرب نیز جایی ندارد. بنابراین مدیران و متصدیان آتلیه ها، آرایشگاه‌های زنانه و مزون‌های عروس مواظب باشند تا در این گونه دام‌ها گرفتار نشوند و خانواده‌ها نیز توصیه‌های لازم را به فرزندان خود داشته باشند چرا که دشمن از هر فرصتی برای نفوذ فرهنگی و به بیراهه کشاندن جوانان استفاده می‌کند. شایان ذکر است: قاضی حیدری ضمن تکذیب برخی خبرها که به نقل از وی درباره «مدلینگ» در بعضی سایت‌ها منتشر شده است گفت: آن چه در روزنامه خراسان چاپ می‌شود ملاک دقیق اخبار در این حوزه است.
گفت و گوی خراسان با مدل دستگیر شده
دختر 27 ساله‌ای که از چند سال قبل به عنوان مدل در آرایشگاه‌های زنانه فعالیت می‌کرد و از چند روز قبل بازداشت شده ،به سوالات خبرنگار خراسان در این باره پاسخ داد.
چند سال داری؟
27 سال
تحصیلات عالیه هم داری؟
بله ! من لیسانس روانشناسی گرفته ام.
برای هر بار که مدل می‌شدی چه مبلغی دریافت می‌کردی؟
بین 200 تا 300 هزار تومان!
این همه درآمدت بود؟!
نه! من در آرایشگاه زنانه کار می‌کردم و ماهیانه بین 800 تا یک میلیون و 200 هزار تومان هم حقوق می‌گرفتم!
با این وجود باید درآمد زیادی داشته باشی؟
نه! گاهی اوقات ممکن بود در یک ماه فقط یک بار مدل شوم اما گاهی هم چند بار مدل می‌شدم! برای این کار هم متصدیان آرایشگاه‌ها که مرا می‌شناختند تماس می‌گرفتند.
چند سال است به این کار مشغول هستی؟
از 5 سال قبل شروع کردم.
چه شد که تصمیم گرفتی به عنوان مدل فعالیت کنی؟
از اول نمی‌خواستم مدل شوم در واقع می‌خواستم از خودم عکس داشته باشم تا اگر خواستم ازدواج کنم تصمیم بگیرم به کدام آرایشگاه بروم که کار بهتری ارائه می‌کند. در همین زمان یکی از دوستانم که در آتلیه کار می‌کرد پیشنهاد مدل شدن را مطرح کرد من هم قبول کردم و از آن روز به بعد به این کار ادامه دادم.
خانواده ات موافق بودند؟
در ابتدا مخالفت می‌کردند اما با اصرارهای من دیگر چیزی نگفتند.
آیا از عکاس مرد هم برای گرفتن عکس‌های مدل در آرایشگاه زنانه استفاده می‌شد؟
بله! برخی عکاس‌ها مرد بودند که با آن‌ها در پارتی‌های شبانه آشنا می‌شدم!
تاکنون به خارج از کشور هم رفته ای؟
نه! ولی برخی از دوستانم که مدل بودند به دبی می‌رفتند!!
آیا افراد دیگر را هم به مدلینگ تشویق می‌کردی؟
شغل من در آرایشگاه همین بود یعنی با دختران دیگر تماس می‌گرفتم و از آن‌ها می‌خواستم که مدل شوند ولی آن‌ها بعد با متصدی آرایشگاه صحبت می‌کردند.
حرفی برای مدل‌های دیگر داری؟
نمی‌خواهم آن‌ها هم مانند من فریب بخورند باید از سرنوشت من درس عبرت بگیرند چرا که در مسیر بیراهه حرکت می‌کنند در واقع ما قربانی تبلیغ و سودجویی دیگران می‌شویم.
گزارش ها حاکی است مادر این دختر جوان هم که در کنار او ایستاده بود در گفت و گویی کوتاه به خبرنگاران گفت: عده‌ای دختر مرا اغفال کردند من چند بار به مراکز انتظامی و حتی پلیس فتا مراجعه کردم ولی این موضوع جدی گرفته نشد!
چرا خودتان دخترتان را از این مسیر اشتباه بازنگرداندید؟ متاسفانه به حرف ما گوش نمی‌کرد او خودش کارشناس روانشناسی است و دیگر افراد خانواده هم تحصیل کرده هستند اما او به حرف‌های ما بی‌توجه بود.
حرفی برای دیگران داری؟ همان طور که دخترم الان پشیمان شده و می‌داند راه را به خطا رفته است امیدوارم که دیگر دختران جوان هم قدر خود را بدانند تا بازیچه برخی افراد سودجو نشوند

سیدخلیل سجادپور

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟