با مشهورترین آدمخوار جهان آشنا شوید+تصاویر

در 12 فوریه 1999، خبر دستگیری قاتل آدمخوار دیوانه ای در ونزوئلا مانند یک بمب ترکید. مطبوعات، به سرعت این مرد دیوانه را به عنوان اولین قاتل سریالی ...


رویای صاحبخانه شدن در لندن

اوضاع بازار مسکن لندن را از برنامه های ارائه شده در اولین سخنرانی «صادق خان»، شهردار تازه این ابرشهر می توان فهمید: «مسئله کلیدی، حل بحران مسکن است.»


گزینه های احتمالی دبیرکلی جمعیت هلال احمر

با انتصاب علی اصغر احمدی، دبیر کل جمعیت هلال احمر به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور، گمانه زنی ها برای انتخاب دبیرکل جدید هلال احمر افزایش یافته ...


گزارش نهایی کمیسیون سوانح درباره علت حادثه سمنان

کمیسیون سوانح راه آهن با انتشار گزارش نهایی خود، خطای کارکنان، نقص فنی و صعب العبور بودن منطقه را بعنوان عوامل اصلی برخورد دو قطار در سمنان اعلام کرد.


با مشهورترین آدمخوار جهان آشنا شوید+تصاویر

در 12 فوریه 1999، خبر دستگیری قاتل آدمخوار دیوانه ای در ونزوئلا مانند یک بمب ترکید. مطبوعات، به سرعت این مرد دیوانه را به عنوان اولین قاتل سریالی ...


اهدای جایزه صلح و تفاهم بین المللی به نوید کرمانی

جهان | پنجشنبه ۱۸ شهريور ۹۵ ساعت ۱۲:۵۲ | نسخه چاپي

سایت رادیو صدای آلمان(دویچه وله) گزارش داد: نوید کرمانی، نویسنده و شرق شناس آلمانی ایرانی تبار برنده جایزه ماریون دونهوف برای صلح و تفاهم بین المللی شد. 
به گزارش ایرنا، دویچه وله در ادامه افزود: هفته نامه ی معتبر آلمانی دی تسایت اعلام کرد که جایزه ماریون دونهوف برای صلح و تفاهم بین المللی امسال نصیب نوید کرمانی، نویسنده و شرق شناس آلمانی ایرانی تبار شده است.
ماریون گرفین دونهوف از 1968 تا 1973 سردبیر و صاحب امتیاز هفته نامه ی معتبر دی تسایت بود. خانم دونهوف یکی از برجسته ترین خبرنگاران آلمانی پس از جنگ جهانی دوم بود.
او پس از پایان جنگ زندگی خود را وقف صلح و تفاهم بین المللی کرد و می کوشید شرق و غرب را به نوعی به هم نزدیک کند. از آپارتاید در آفریقای جنوبی انتقاد می کرد و خواستار آزادی اندیشه بود.
ماتیاس ناس، رئیس هیات داوران جایزه ماریون دونهوف برای صلح و تفاهم بین المللی در مورد این انتخاب گفت: «نوید کرمانی پلی میان اسلام و مسیحیت بنا کرده است. او متفکری منتقد و هم زمان آشتی دهنده فرهنگ هاست.» ماتیاس ناس در ادامه گفت: «کرمانی در شرایط سخت سیاسی و اجتماعی الگویی اخلاقی شده است.»
جایزه ماریون دونهوف برای صلح و تفاهم بین المللی روز چهارم دسامبر سال جاری (2016) از طرف مارتین شولتس رئیس پارلمان اروپا، در تآتر شهر هامبورگ به نوید کرمانی اهدا می شود.
نوید کرمانی در 1967 در شهر زیگن آلمان متولد شده و تحصیلات خود را نیز در آلمان انجام داده است. دین و زندگی در جوامع چندفرهنگی و همچنین جایگاه فردیت در دنیای مدرن از مشغله های ذهنی نوید کرمانی است.
او مولف کتاب های متعدی در زمینه اسلام، سیاست و فرهنگ است و موفق به دریافت جوایز مختلفی شده که یکی از مهم ترین آنها جایزه صلح ناشران آلمان در سال 2015 میلادی است. او در آخرین روز برگزاری نمایشگاه جهانی کتاب فرانکفورت جایزه صلح ناشران آلمان را دریافت کرد.
کرمانی در مراسمی که روز یکشنبه (18 اکتبر/ 26 مهر) با حضور یک هزار نفر در کلیسای پاول فرانکفورت Paulskirche بر پا شد، در نطق تشکر خود از تلاش ناکافی جامعه بین الملل برای حل بحران در سوریه و عراق انتقاد کرد و از جامعه بین الملل خواست که به جنگ در سوریه و عراق پایان دهد.
بنا به گزارش خبرگزاری آلمان برخی از محافل حزب سوسیال دمکرات آلمان علاقه دارند نوید کرمانی را به عنوان نامزد خود برای مقام ریاست جمهوری این کشور معرفی کنند. البته کرمانی هنوز از سوی هیچ حزب سیاسی به عنوان نامزد احتمالی معرفی نشده و خود نیز تاکنون هیچ نظر یا سخنی در این مورد ابراز نکرده است.
خبرگزاری آلمان در گزارشی تصریح کرده که در صورت معرفی کرمانی به عنوان نامزد حزب سوسیال دمکرات (یا حتی با حمایت احزاب دیگر) می توان آن را نشانه آشکاری علیه رشد گرایشات راست گرایانه و پوپولیستی در آلمان دانست.
نوید کرمانی در پارلمان آلمان به مناسبت 65 سال تدوین قانون اساسی این کشور سخنرانی مهمی ایراد کرد که بازتاب گسترده ای در محافل سیاسی و رسانه ای آلمان داشت.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: