واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


پرونده مالیاتی ترامپ افشا شد/ خشم کاخ سفید

افشای ۲ صفحه از اظهارنامه مالیاتی سال ۲۰۰۵ رئیس جمهوری آمریکا خشم کاخ سفید را برانگیخت.


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


واکنش خشن رئیس فوتبال / خبرنگار: چرا کی‌روش ایران نیست؟ تاج: به تو چه!

مهدی تاج از این گفت که اسامی خوبی به تیم‌ملی دعوت شده‌اند.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


اهدای جهیزیه و ساخت مسکن به مددجویان تایبادی

اهدای جهیزیه و ساخت مسکن به مددجویان تایبادی

جامعه | پنجشنبه ۱۸ شهريور ۹۵ ساعت ۰:۵۰ | نسخه چاپي

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در سفر به شهرستان تایباد، وعده اهدای ۱۰۰ جهیزیه و ساخت ۱۰۰ مسکن را به مددجویان این شهرستان داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز فتاح در سفر استانی خود به خراسان رضوی در دیدار با مسئولان و کارمندان کمیته امداد شهرستان تایباد گفت: خدا را شاکرم که این توفیق را پیدا کردم تا در شهرستان مرزی تایباد حضور پیدا کنم.
رئیس کمیته امداد خمینی (ره) گفت: ما در مرحله‌ اول مددکار هستیم؛ مددکاری بالاتر از فرمانداری و مقام‌های دیگر است و مرتبه آن بالاتر از همه مراتب است.
وی با اشاره به سالروز هفدهم شهریور بیان کرد: چه خون‌هایی برای ماندگاری ارزش‌ها و انقلاب اسلامی ریخته شده است و نباید این روز را از یاد ببریم که چه فداکاری و ایثارهایی توسط افرادی انجام گرفت که امروز می توان نمره ۲۰ را به امنیت در نقطه‌ مرزی داد.
فتاح با اشاره به امنیت ایران در میان کشورهای خاورمیانه گفت: هنگامی که حضرت ابراهیم (ع) را در داخل آتش پرتاب کردند، خدا دستور مستقیم داد که «ای آتش بر بنده‌ی مخلص من گلستان شو» و ایران نیز در منطقه خاورمیانه گلستان است و شاهدیم که دست خدا در کار است.
رئیس کمیته امداد خمینی (ره)  با بیان اینکه وحدت در نزد خدا اجر و مزد دارد، بیان کرد: پیغمبر ما، پیغمبر وحدت است و ریشه آن از توحید نشأت می‌گیرد.
فتاح تأکید کرد: اساس دین ما رسیدگی به مردم است، دین ما آمده تا دنیا را آباد کند، این در حالی است که بهترین مردم ما مددجویان هستند.
وی تصریح کرد: باید نگاهمان را نسبت به فقرا تغییر دهیم چرا که اگر به اصل انقلاب و دفاع مقدس نگاه کنیم، بیشترین شهدا را از قشر ضعیف داریم. اگر روزی ایران ناامن شود، این قشر ضعیف است که به داد ما می‌رسد، دفاع مقدس دیگری می‌آفریند و باید به فقرا به چشم ثروت و داشته ملی نگاه کنیم.
رئیس کمیته امداد خمینی (ره) اظهار کرد: بنده عالمانه به شهرستان تایباد آمده‌ام و از وحدت شیعه و سنی با خبر هستم و تنها روسیاهی برای داعش و تکفیری‌ها می‌ماند، ما همه زیر چتر ولایت هستیم و می‌فهمیم این وحدت ایمان دارای ریشه است.
فتاح با اشاره به آمار تحت پوشش قرار دادن مددجو در شهرستان تایباد، تصریح کرد: آمار تحت پوشش قرار دادن مددجو در شهرستان تایباد زیاد است، باید با توانمند کردن آنان، این آمار را پایین بیاوریم.
وی تاکید کرد: باید اعطای وام اشتغالزایی تقویت شود و خیلی پسندیده است که مولوی‌ها اعتقاد به وام قرض‌الحسنه دارند، لذا ما چهار درصد سود وام‌های اعطایی را در شهرستاد تایباد صفر می‌کنیم تا همه بتوانند استفاده کنند.
رئیس کمیته امداد خمینی (ره) با تشکر از اهل سنت گفت: بیشترین زکات را اهل تسنن می‌دهند و نماز جماعت نیز در اهل تسنن رونق بیشتری دارد.
فتاح با بیان اینکه باید همانطور که از تعریف و تمجید استقبال می‌کنیم، پذیرای انتقاد نیز باشیم، گفت: چند انتقاد نسبت به مولویان دارم؛ چرا اهل سنت در صندوق‌های صدقات ما پول نمی‌اندازند؟ عُلمای اهل سنت باید صدقه دادن را ترویج کنند.
وی افزود: کمیته امداد، دولت و اداره نیست بلکه یک نهاد است و باید از طریق صدقات به مردم کمک کند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی خاطرنشان کرد: خدا همه هستی را به یتیم وصل می‌کند، اوضاع ایران و جهان درست نمی‌شود تا زمانی که به فکر یتیمان باشیم و به اطعام آنان برسیم.
فتاح اظهار کرد: این خواهش را از همه مسئولان دارم تا به خانه ایتام بروند، به آنان رسیدگی کنند و مورد تکریم قرار دهند.
وی خطاب به فرمانده شهرستان تایباد گفت: می‌خواهم یک معامله کنم؛ شما به ما زمین با مجوز بدهید و ما نیز خانه را می‌سازیم.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه مشکل مسکن ۱۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد و شهرستان تایباد را حل می‌کنیم، گفت: امیدوارم تا سه ماه آینده پرونده خانه‌دار شدن این ۱۰۰ نفر را داشته باشیم.
فتاح همچنین درباره آمار پشت نوبتی جهیزیه مددجویان سؤال کرد که با عدد ۱۹ روبرو شد و گفت: به ۱۰۰ نفر جهیزیه اعطا می‌شود تا به افراد نیازمندی که تحت پوشش کمیته امداد نیستند نیز جهیزیه اهدا شود.
وی تأکید کرد: تعداد دو مددکار برای مددجویان شهرستان تایباد کم است، به دلیل زیاد بودن آمار سرپرستان خانواده، باید مددکار زن نیز اضافه شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟