سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


همسر شیخ زکزاکی: وضعیت جسمانی شیخ وخیم است/ مردم به اعتراضات خود ادامه دهند

جهان | سه شنبه ۱۶ شهريور ۹۵ ساعت ۱۵:۴ | نسخه چاپي

همسر شیخ زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه که ماههاست با شرایط وخیم جسمانی در اسارت دولت این کشور به سر می‌برد در نامه‌ای نوشت: درخواست من از همه خواهران و برادران حقیقی‌ام این است که بدانید مسیر پاک خداوند دشواری‌ دارد اما تنها مسیر رستگاری همین است.
به گزارش  فارس، «مالام زینات ابراهیم» همسر سیدزکزاکی در نامه‌ای از توطئه برخی افراد در تعیین جایگزین برای شیخ‌زکزاکی و تحمیل انحراف در جنبش اسلامی نیجریه  انتقاد کرد.
بخشی از متن نامه همسر شیخ‌زکزاکی به شرح ذیل می‌باشد: در ابتدا برای همه دوستان، همکاران و فرزندان‌مان که بدست ارتش نیجریه در دسامبر 2015 در زاریا قتل‌عام شده، زنده زنده سوزانده‌شده و در گورهای دسته‌جمعی زنده دفن شدند از خداوند طلب آمرزش می‌کنم. همچنین از خداوند می‌خواهم آزادی آن گروه از دوستان‌مان را که توسط ستمکاران وحشیانه اسیر و زندانی شده‌اند، نیز تسریع نماید. هدف من از نگارش این نامه بیان واقعیتی است که در قلبم وجود دارد نه سناریویی که ستمگران وحشی وانمود می‌کنند.
سیدزکزاکی از جانب خداوند نویدآور رحمت، مهربانی و سعادت برای منطقه ماست.  او همانند گذشته همچنان ما را به شادی حقیقی و بزرگ در جهان آخرت بشارت می‌دهد همانطور که شیخ‌عثمان دان‌فودیو و امام‌خمینی این کار را می‌کردند. جنبش اسلامی تلاش می‌کند که مردم را به گسترش اسلام دعوت کند. اگر خواست خدا باشد شیخ‌زکزاکی به دعوت‌گری خود ادامه خواهد داد. خواهران و برادرانم، امیدوارم به توصیه‌های من که در تولد حضرت زهرا(س) در زاریا بیان کردم گوش دهید. برخی نکات را از آن سخنرانی می‌توانید بیاموزید.
این اشتباه بزرگی بود که بلافاصله پس از کشتار زاریا در دسامبر 2015 برخی خواهران و برادران شخص دیگری را بعنوان رهبر جنبش اسلامی کشور معرفی کردند. متاسفانه برخی گفتند که در ملاقات با شیخ زکزاکی از مشاوره‌ و توصیه‌های وی استفاده می‌کنند. آیا شیخ به شما گفت رهبر جدید یا نماینده‌ای برایش تعیین کنید؟ تا دو ماه پس از قتل‌عام زاریا هیچ‌کس جز فرزندان شیخ، او را ملاقات نکردند. آنچه شدیدا مرا ناراحت کرده این است که این افراد از نام سیدزکزاکی برای اثبات مدعیات خود استفاده می‌کنند. آنها می‌گویند «باید از قانون و حکومت تبعیت کنیم همانطور که رهبر جنبش اسلامی شیخ ابراهیم زکزاکی به ما آموخته است!» این کار پیروی محض از نفس بوده و اشتباه است.
خواهران و برادرانم، آیا به یاد دارید که شیخ مکررا می‌گفت:«سال‌های سال به مردم آموختم که بفهمند، از قدرت عقل و استدلال خود برای انجام آنچه درست است استفاده کنند اما برخی با اصرار بر اجرای برخی دستورات یا سفارشات تلاش می‌کنند زحمات مرا از بین ببرند.»؟ او بارها میگفت:«این جنبش اسلامی است که به درک، ایمان و عمل می‌پردازد. نمی توان برای سوق‌دادن مردم به سوی مسیر صحیح از زور و اجبار استفاده کرد.» او هنگامی این صحبت را می‌کرد که از سوی برخی اطرافیان در خصوص عدم اعمال فشار یا دستور به پیروان برای انجام امور، مورد انتقاد قرار می‌گرفت.
با این تفاسیر، کی و کجا شیخ زکزاکی اصل«عقل و استدلال بر اساس ایمان و عمل» را با «پیروی بی‌چون و چرا از دستورات و سفارشات» جایگزین کرده است؟ این بحران به حدی رسیده که برخی از شعار«از دستورات پیروی کنید» استفاده می‌کنند تا قدرت استدلال از مردم سلب شود. برخی نیز بیانیه‌های جهل‌آمیزی منتشر کرده و پیروان جنبش اسلامی را از عموم مردم منفک می‌سازند. آیا فراموش کرده‌اید که جنبش اسلامی دعوت‌کننده همه آحاد مردم است؟ این جنبش حامیانی در سراسر جهان و حتی در میان مسیحیان دارد. اگر آنها برای اعتراض به قتل‌عام زاریا به خیابان‌ها آمده و یا به روش دیگری اعتراض خود را بیان کنند شما آنها را به تک‌روی و عدم دریافت مجوز اولیه از شما، متهم خواهید کرد؟ چه کسی این مجوز را به مردم معترض می‌دهد؟شما؟
و آیا تصور می‌کنید اگر در آینده ستمگران به بازداشت ما ادامه داده و یک چشم باقی‌مانده سیدزکزاکی را نیز از بین ببرند، مردم سراسر جهان و خواهران و برادران حقیقی ما تنها به اعتراضات خیابانی اکتفا می‌کنند؟ آگاهی از برخی موارد در وضعیت کنونی ما، که می‌تواند فرد آگاه را با موجوداتی وحشی و شیطان‌صفت روبرو کرده و خونش ریخته شود، فداکاری و ایمانی قوی می‌خواهد. کسی که می‌داند قادر به پذیرش چنین کاری نیست بهتر است کنار رفته و به امور عبادی بپردازد.
خواهران و برادرانم باید بدانند که هیچ نیازی به دریافت مجوز از هیچ فرد برای انجام کارهای خوب یا اعتراض نیست، البته تا زمانی که این اقدامات در تضاد با شریعت نباشد. اگر برخی در این مسیر دچار اشتباه شده‌اند باید با محبت و مهربانی به راه درست هدایت شوند. درخواست من از تمام خواهران و برادران حقیقی‌ام این است که بدانید مسیر پاک خداوند دشواری‌ دارد اما تنها مسیر رستگاری همین است. چرا خداوند در قرآن بارها بر پشتکار تاکید کرده است؟ او ما را می‌آزماید و تمام ابعاد وجودی ما را می‌کاود. باید بدانید که شیخ‌زکزاکی از سوی کسی منصوب نشده و نماینده کسی هم نیست. او هرگز به خواهران و برادران توصیه نکرده که چون او در بازداشت است از دستورات فرد دیگری پیروی کنند.  هر ادعایی در این خصوص بی‌اساس است.
پس از کشتار زاریا ما از خواهران و برادرانم انتظار داریم که به برنامه‌های جنبش‌اسلامی ادامه داده و حتی بیشتر از آن نیز انجام دهند تا زمانی که مظهر قضاوت و اراده خداوند بروز نماید. اگر خداوند بخواهد و برادران و خواهران نیز این فضل را داشته باشند شیخ‌زکزاکی به جنبش اسلامی بازمی‌گردد.  به لطف خداوند، انجمن‌های اسلامی هنگامی که شیخ‌زکزاکی در سفر خارجی بود به فعالیت‌های خود ادامه می‌داد و نیازی به حضور مستقیم وی ندارد. انجمن جوانان، انجمن علمی، انجمن خواهران و انجمن ابوالفضل‌العباس(ع) از جمله این انجمن‌هاست که در مناطق مختلف واقع شده و انجمن‌های مرجع محسوب می‌شوند. آنها به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند و نیازی نیست که فردی مانند روبات با آنها رفتار کند.(فقط به آنها دستور دهد تا کاری انجام شود)
ما باید بدانیم که رهبر ما تنها یک نفربوده و او «سیدزکزاکی» است. تنها اوست که ما را به جنبش اسلامی دعوت می‌کند. همه ما تنها دعوت او را لبیک می‌گوییم. او رهبر ماست، چه در سفر باشد، چه در بازداشت. خداوند به او اجر عظیم دهد. هر روز که به او نگاه می‌نم اشک می‌ریزم. ستمگران آسیب‌های فراوانی به وی وارد کرده‌اند، به او اهانت کرده و فرزندان و عزیزانش را قتل‌عام کرده‌اند. چشم چپ او بطور کامل از بین رفته و چشم راستش نیز جراحات شدیدی دارد. بار دیگر از خواهران و برادرانم می‌خواهد که تنها به ندای عقل خود گوش دهند و نه دستورات افراد دیگر.
تاریخ در حال تکرار است. مردمی مانند مردم کوفه در زمان حضرت‌علی(ع) و مردمی که اطراف امام‌حسین‌(ع) بودند، اکنون در اطراف ما هستند. نهایتا باید بدانیم که آرزو و امید ما این است که منطبق بر اراده پروردگار شویم. این انطباق با پایداری در دشواری‌ها و سربلندی از آزمایش‌های خداوند امکان‌پذیر است با دروغ‌گویی و فریب. برای سلامتی سیدزکزاکی دعا کنید شاید توان چشم او بازگشته و جسم سراسر جراحت وی التیام یابد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟