روحانی: کینه را کنار بگذاریم، به‌فکر مسائل جناحی نباشیم

رئیس جمهور با اعلام اینکه سال 95 سال بسیاری از گشایش‌ها بود، اظهار امیدواری کرد که در سال 96 این گشایش‌ها ادامه پیدا کند.


از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات خوشی داشتیم. این ترانه ها را مرور کنیم.


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات ...


حامدزمانی: یک دهم خوانندگان حق‌الزحمه می‌گیرم

| سه شنبه ۱۶ شهريور ۹۵ ساعت ۱۲:۴۹ | نسخه چاپي

مراسم رونمایی از نماهنگ «سپر» جدیدترین اثر حامد زمانی در مجتمع فرهنگی سیدالشهداء برگزار شد.
مراسم رونمایی از موزیک ویدیوی سپر با حضور خانواده شهید نوروزی و جمعی از خانواده شهدای مدافع حرم در مجتمع فرهنگی سیدالشهداء رونمایی شد. خواننده و آهنگساز این اثر حامد زمانی، شاعر فارسی احمد بابایی، شاعر عربی مرتضی آل‌کثیر، تنظیم‌کننده امین جمال‌فر و با کارگردانی وحید امینی ساخته شده است.

امینی: خوشحالم اثر در محضر خانواده شهدای مدافع حرم رونمایی شد

کارگردان نماهنگ درباره این اثر گفت: در 72 ساعت گذشته فقط 5 ساعت خوابیده‌ام تا بتوانم این کار را برسانم. بنده نماینده جمعی هستم که خیلی زحمت کشیده‌اند و اگر این نبود پروژه به پایان نمی‌رسید.

امینی در ادامه افزود: ساخت این اثر یک ماه و نیم پیش آغاز شد و از سناریو تا اجرا در طی دو ماه گذشته به انجام رسید. همچنین 5 روز فیلمبرداری این کار طول کشید و تصویربرداری آن در شهرک دفاع مقدس در سطح شهر تهران و دهکده مقاومت انجام شد.

حامدزمانی: یک دهم خوانندگان حق‌الزحمه می‌گیرم

وحید امینی  افزود: سه داستان در این کلیپ روایت می‌شود و حامد زمانی با حضور خود در کنار بازیگران و  هنروران همکار تأثیر بسیار مثبتی در ساخت این کار داشت.

کارگردان نماهنگ سپر همچنین افزود: به این کار افتخار می‌کنم و خیلی خوشحالم که این اثر را در محضر خانواده شهدای مدافع حرم رونمایی کردیم.

در بخش دیگر این برنامه حامد زمانی خواننده و آهنگساز این موزیک ویدیو در سخنرانی کوتاهی اظهار داشت: کار «سپر» و شعر آن که شاهکاری از احمد بابایی است 6 ماه پیش به دست من رسید و همه تلاشم را کردم تا بعد از اثر «هفت‌تیر» بار دیگر دور هم جمع بشویم و درباره شهدای مدافع حرم حرف بزنیم.  به خانواده شهید نوروزی و دیگر شهدای مدافع حرم که در جمع ما حاضر هستند ادای احترام می‌کنم.

حامد زمانی همچنین گفت: تا امروز لحظه‌شماری می‌کردم برای رونمایی این کار و خوشحالم که فرصت کافی داشتیم تا به شکل مدنظرم این کار را تولید کنیم.

حامد زمانی همچنین با تشکر از کارگردان جوان این نماهنگ اظهار داشت: خیلی‌ها می‌گفتند حامد زمانی بعد از کار «هفت‌تیر» می‌خواهد  تغییر فاز بدهد اما این اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد.

زمانی همچنین در ادامه سخنان خود افزود: می‌دانم بعد از پخش شدن این اثر باز هم به بنده حملاتی می‌شود اما ما مرید آن امامی هستیم که فرمود جنگ ما جنگ عقیده است. این وظیفه ما است که به کمک مظلوم بیاییم و من  این مسیر را ادامه خواهم داد.

این خواننده کشورمان در ادامه با برشمردن دلایل دوگانه ایدئولوژیک و روشنفکرانه به دفاع از شهدای مدافع حرم پرداخت و اظهار داشت: حتی با نگاه روشنفکری و مادی هم جنگیدن در سوریه و عراق منطق درستی دارد.

حامدزمانی: یک دهم خوانندگان حق‌الزحمه می‌گیرم

بابایی: نبض مردم با مقاومت می‌زند/ کدخداپرستان زمین می‌خورند

احمد بابایی شاعر این اثر هم با حضور در جایگاه طی سخنانی اظهار داشت: چند ماهی است که بعد از شنیدن اتود اولیه این کار مشتاق شنیدن این اثر بودم و به اینجا آمدم تا ابراز ارادتی کرده باشم به خانواده شهدای مدافع حرم، دلدادگان انقلاب اسلامی و همچنین هنرمندان ارزشمند جناب آقای حامد زمانی.

بابایی همچنین افزود: حامد زمانی به نظر بنده یک تنه چند وزارت ارشاد است و این روزها وزارت از وزارت ارشاد آبی گرم نمی‌شود و آنچه که وزارت ارشاد از انقلاب اسلامی می‌خواهد چیزی جز یک شیئی بی‌مصرف مصنوعی است.

احمد بابایی همچنین در مورد شعر این اثر توضیح داد: روزی به من خبر رسید که شهید اسکندری شیراز را سر بریده‌اند. محاسن سفید و گلوی خونی او را که دیدم جوششی پیدا شد و از سرایش شعر تا روزی که خدمت رهبر انقلاب در دیدار شاعران این شعر را خواندم یک ماه بیشتر طول نکشید.

بابایی همچنین افزود: هیچ آرزویی بالاتر از این نیست که لبخند رضایت رهبر انقلاب را ببینم و من در این شعر هیچ حدیث نفسی نداشتم و حرف بچه‌های انقلاب را زدم.

شاعر نماهنگ «سپر» همچنین اظهار داشت: یک جمله هم به کدخداپرستان می‌گویم و آن اینکه نبض این مردم با مقاومت می‌زند و آن کسی زمین می‌خورد که کدخداپرستی کند.

وی همچنین افزود: می‌خواهم درخواست کنم که حامد زمانی در آینده یک کار فارسی و عبری هم بخواند و من اینجا ابیاتی را می‌خوانم که در واقع سفارش بنده به حامد زمانی برای توزیع یک اثر دیگر است.

وی همچنین در ادامه از شعر جدید خود در فضای مدافعان حرم و ایران پس از برجام خواند که مورد تشویق حضار قرار گرفت.

حامدزمانی: یک دهم خوانندگان حق‌الزحمه می‌گیرم

زمانی: درمورد هیچ دولتی و علیه دولتی اثر تولید نمی‌کنم

بنا به این گزارش حامد زمانی در ادامه این برنامه با حضور در جایگاه هدیه و لوح تقدیری را به احمد بابایی تقدیم کرد. همچنین وی در پایان مراسم به سوالات حاضران که به صورت مکتوب جمع‌آوری شده بود پاسخ داد.

زمانی در پاسخ به این سوال که آیا همچنان به کارهای سیاسی و ضد دولت ادامه خواهد داد پاسخ داد: من درمورد هیچ دولتی و علیه هیچ دولتی کاری را تولید نمی‌کنم. سوالات زیادی درمورد اتفاقات مهم روز پرسیده می‌شود از جمله اینکه چرا درمورد حادثه منا اثری نخواندید علتش این بود که من دیدم دیگران در این زمینه تولید کرده‌اند و نیاز به این هست که کمی از فضای غم‌انگیز و ناراحت‌کننده این حادثه دردناک فاصله بگیریم و بعد از آن اثری تولید شود که درباره ظلم‌های آل سعود و خیانت‌هایی از جمله حادثه منا تولید هنری صورت بگیرد.

زمانی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا مبلغ دریافتی برای اجراهای موسیقی بالاست اظهار داشت: اولا نباید اسیر شنیده‌‌ها بشویم و بسیاری از اعداد و ارقامی که درباره گروه من گفته می‌شود درست نیست و البته هزینه‌های مورد درخواست ما یک دهم سایر خوانندگان است.

زمانی همچنین افزود: من برای تولید و اجرای هیچ اثری هزینه غیرمتعارفی نمی‌گیرم و مبالغ دریافت شده هزینه‌های واقعی گروه تولید،‌گروه اجرا و هزینه‌های سفر به نقاط مختلف کشور است.

این خواننده کشورمان در پاسخ به سوالی درباره زمان ارائه آلبوم هم اظهار داشت: داستان البوم هم داستانی شده و من 8-7 سال است که این البوم را دارم زمزمه می‌کنم و  این روزها به نظرم موقع متولد شدن این اثر است.

حامد زمانی در پایان این مراسم با حضار در مجلس و علاقه‌مندان به آثارش عکس‌هایی به یادگار گرفت و سپهرهای نمادین آنها را که در مراسم توزیع شده بود به یادگار امضا کرد.

کلیپ تازه رونمایی شده "سپر" را می توانید اینجا ببینید و دانلود کنید.

منبع: فارس

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟