سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


ماجرای عکس گرفتن بازیکنان استقلال با زن نیمه برهنه + عکس

بازیکن خطاکار استقلال که با گرفتن عکس یادگاری کنار یک بانوی نیمه برهنه مرتکب خطای بزرگی شده به جای عذرخواهی بابت بی احتیاطی خود، مدعی شد طرف ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


تذکر استانداری تهران به قانون‌شکنی‌ انتخاباتی برخی ذی‌نفوذان /سخنرانی‌های احمدی‌نژاد مجوز ندارد

سیاست | سه شنبه ۱۶ شهريور ۹۵ ساعت ۱۲:۱۰ | نسخه چاپي

ایسنا نوشت: معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران با تاکید بر اینکه این آمادگی را داریم که در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا امکانات برابری در اختیار همه جناح‌های سیاسی در استان تهران قرار دهیم گفت: یکی از مشکلات ما در استان تهران برخی ذی‌نفوذان هستند.

شهاب‌الدین چاووشی با بیان اینکه هرگونه تجمع نیازمند دریافت مجوز است، اظهار کرد: از اول امسال 5یا 6 جلسه بدون مجوز در استان تهران برگزار شده که ما آنها را مصداق فعالیت انتخابات زودرس تلقی می‌کنیم و بعداً در مسیر تایید صلاحیت ها مورد رسیدگی قرار می گیرند.

وی همچنین احتمال برگزاری الکترونیکی انتخابات ریاست‌جمهوری 96 را جدی دانست و افزود: نقاط ضعف برگزاری الکترونیکی انتخابات را در استان تهران شناسایی کرده و تا زمان برگزاری انتخابات آنها را رفع می‌کنیم.

اهم اظهارات وی را بخوانید؛

*برای بسترسازی حضور مردم در انتخابات باید به مجریان آموزش لازم داده شود البته اکثر این افراد تجربه برگزاری انتخابات را دارند. از سویی احتمال جدی برای توافق میان وزارت کشور و شورای نگهبان در زمینه برگزاری انتخابات الکترونیک وجود دارد پس زودتر باید تلاش های خود برای آموزش نیروها را آغاز کنیم.

*احتمال زیادی برای برگزاری انتخابات الکترونیک وجود دارد که این انتخابات محسنات زیادی هم دارد و بسیاری از هزینه‌های سیاسی و اجتماعی کاسته می شود. در انتخابات الکترونیکی، تمام مراحل انتخابات به موقع در سیستم وارد شده و به سرعت نتایج اعلام می شود و کمترین دغدغه و نگرانی به وجود نمی آید و همه حرف‌ها و حدیث‌ها خاتمه می یابد.

*{ در خصوص ترکیب ستاد انتخابات استان تهران برای انتخابات 96}: برگزاری انتخابات از وظایف ذاتی معاونت سیاسی و مدیر کل سیاسی و انتخاباتی است. ما در ستاد انتخابات بر فعالیت‌ها نظارت داریم و افراد انتخابات قبلی، این انتخابات را برگزار می‌کنند. ما روند برگزاری انتخابات گذشته را بررسی می کنیم و اگر نیازی به تغییر باشد، آن تغییرات را اعمال می کنیم. البته ترکیب کلی تغییری نمی کند و ممکن است ترکیب اعضای شعب یا هیات‌های اجرایی تغییر کند.

* جابه‌جایی فرمانداران هم مبنی بر ضرورت‌هایی است که الزاماً قابل پیش‌بینی نیست، گاهی ممکن است شرایطی پیش بیاید که فرمانداری جابه‌جا شود اما عرف و روند کلی این است که شش ماه مانده به انتخابات، تغییرات در سطح مدیران سیاسی متوقف شود.

*انتخابات 94 بی تردید یک انتخابات بی حاشیه و موفق بود. در تهران برای اولین بار بعد از انقلاب، انتخابات در یک مرحله به پایان رسید و کوچک‌ترین حاشیه‌ای به وجود نیامد و حتی یک شکایت مستدل به هیات‌های اجرایی و نظارت نرسید. با وجود مسائلی که در تایید صلاحیت ها به وجود آمد، وزارت کشور به وظیفه قانونی خود عمل کرد و تعامل خوبی هم با هیات های نظارت ایجاد شد.

*{در پاسخ به پرسشی درباره فعالیت‌های سیاسی در استان تهران و اینکه برخی سخنرانی ها شائبه انتخاباتی بودن دارند و اینکه ساز و کار استانداری در این خصوص چیست؟}: برخی بی قانونی‌ها از سوی افراد ذی نفوذ یکی از مشکلات ما در استان تهران است. هرگونه تجمع نیازمند دریافت مجوز است ولی این روزها شاهد برگزاری برخی جلسات بدون مجوز بوده‌ایم که ما آنها را مصداق فعالیت انتخابات زودرس تلقی می کنیم و وزارت کشور هم تذکر داده است. این جلسات جز مواردی است که بعداً در مسیر تایید صلاحیت ها مورد رسیدگی قرار می گیرد.

*{درباره سخنرانی‌های رییس دولت‌های نهم و دهم به بهانه یادواره شهدا در استان تهران}: ما از برگزاری این جلسات اطلاع پیدا می کنیم اما هیچ وقت نیامده اند که مجوز بگیرند. البته شاید از اول سال فقط 5-6 جلسه در کل استان تهران جنبه انتخاباتی داشته و از سوی یک جریان خاص بدون مجوز برگزار شده است که البته عنوان جلسه هم سیاسی یا انتخاباتی نبوده و ارزیابی‌ها بیانگر هدف انتخاباتی این جلسات است. برخی تلاش می کنند از خلاهای موجود در افکار عمومی استفاده کرده و با طرح شعارهای مختلف خود را مطرح کرده ، تا زمان انتخابات خود را احیا کنند.

*{درباره تمهیدات استانداری تهران برای مقابله با توهین ها و تهمت ها در جلسات منتهی به انتخابات}:اتکای دولت بعد از اراده حق تعالی، به آگاهی و بصیرت توده های مردم است. تجربه نشان داده است که هرچه دامنه تخریب‌ها علیه دولت گسترش یابد، نتیجه عکس حاصل می شود. دولت هم اعلام کرده است که از مرزهای اخلاقی به دقت صیانت می کند و برای دفاع از خود به رفتارهای حاشیه برانگیز متوسل نمی شود. مردم متوجه هستند که عده ای برای رسیدن به دستمال قدرت حاضرند قیصریه نظام را به آتش بکشند.

*نتیجه انتخابات اسفند 94 نشان داد که روند طی شده توسط دولت روند خوبی بوده است، بعضی فکر می کنند با موج سواری بر بستر بی خبری برخی مردم می توانند موفقیت بدست آورند اما امروز دیگر نمی توان مردم را به راحتی فریب داد. هرچند از تاثیر سوء تخریب‌ها نمی شود غافل شد.

*کشور با یک جریان خاص اداره نمی شود. معتقدم که همه نیروهایی که به جمهوری اسلامی ایران و منافع ملی تعلق خاطر دارند طبق قانون اساسی حق فعالیت سیاسی دارند و این فعالیت لازمه صیانت از دموکراسی است. مهم این است که این فعالیت ها در چارچوب منافع ملی شکل بگیرد. در سه سال گذشته شاهد بوده ایم که احزاب تعامل و مدارای خوبی با هم دارند و به نشاط سیاسی کمک کرده و قانون شکنی هم به حداقل رسیده است. با رویه ای که دولت در پیش گرفت اکنون همه احزاب و جناح ها، فرصت فعالیت، گفت‌وگو و اظهارنظر دارند.

*{ در خصوص سازوکار استانداری تهران برای ممانعت از ورود پول‌های کثیف به انتخابات}:نوع تبلیغات در دموکراسی نیز از نگرانی‌های جدی است که مختص به کشور ما هم نیست. نقش جدی پول در تبلیغات یک خطر برای دموکراسی است. برخی تلاش می کنند با پول های کثیف برای خود اعتبار و نفوذ ایجاد کنند که دستگاه های نظارتی باید مراقب ورود این پول ها باشند.

*قانون انتخابات در این زمینه ضعف دارد البته مسکوت نیست. طبق قانون انتخابات، خرید و فروش رای جرم است اما راه اثباتش و آیین نامه اجرایی آن از جمله ضعف‌های قانون انتخابات است. اگر ادله ای پیدا شود که نامزدی به وسیله قاچاقچیان یا صاحبان درآمدهای نامشروع در حال نفوذ در قدرت سیاسی است، نهادهای نظارتی باید ورود کنند و صلاحیت آنها رد شود. اگر به جای پرداختن به موضع گیری سیاسی افراد به موضع گیری آنها درباره سوءاستفاده از منابع مالی بپردازیم، راه ورود بسیاری از فرصت طلبان و فرصت سوزان بسته می شود.

2929

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟