خودروهای منتخب سال از نگاه تاپ‌گیر+تصاویر

این روند هر ساله بسیاری از مجلات تخصصی خودرواست که کارشناسان و اهل فن به بررسی آن می‌پردازند و مرجع خوبی برای انتخاب مشتریان محسوب می‌شود.


خوش استایل ترین ستاره های هفته

مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ها و سلبریتی های دنیا را گردآوری ...


پیروزی ترامپ یک زلزله بود، اما کابینه او یک سونامی است

تعهد آمریکا به متحدانش اساس امنیت دوران بعد از جنگ جهانی دوم را شکل داده و همکاری های جهانی را کلید زده است. این حقیقت وجود دارد که امروز وضعیت ...


رویای صاحبخانه شدن در لندن

اوضاع بازار مسکن لندن را از برنامه های ارائه شده در اولین سخنرانی «صادق خان»، شهردار تازه این ابرشهر می توان فهمید: «مسئله کلیدی، حل بحران ...


«نه» سران خلیج فارس به عربستان؛ اتحادت را نمی خواهیم

سی و هفتمین اجلاس دو روزه سران کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در حالی در منامه پایتخت بحرین به کار خود خاتمه داد که سعودی ها در مورد تشکیل «اتحاد ...


گفتگو با 2 جوان که به التماس های زن تنها در خانه گوش نکردند + عکس

گفتگو با ۲ جوان که به التماس های زن تنها در خانه گوش نکردند + عکس

حوادث | سه شنبه ۱۶ شهريور ۹۵ ساعت ۱۲:۱ | نسخه چاپي

معتادان خیابان گرگان پس از دزدی از خانه ی پیرزناقدم به آتش زدن وی کردند.

روز 14 خرداد ماه یک مورد سرقت منزل در خیابان شریعتی به کلانتری 106 نامجو اعلام شد.
ماموران کلانتری در محل حاضر شدند و در تحقیقات اولیه مشخص شد که سرقت از خانه پیرزنی 80 ساله صورت گرفته که دزدان پس از ورود به منزلش اقدام به بستن دست، پا و دهان وی کرده و تمامی وجوه نقد، طلا و جواهراتش را سرقت کرده اند.
پیرزن بخت برگشته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: 4 صبح بود که داخل اتاق خواب مشغول استراحت بودم که ناگهان دو نفر را با صورت های پوشیده شده، بالای سرم دیدم. آنها با تهدید چاقو مرا تهدید کردند که در صورت ایجاد سر و صدا و درخواست کمک کردن از همسایگان مرا خواهند کشت. در ادامه این دو سارق پس از بستن دست و پا و دهانم، اقدام به وارسی وسایل داخل اتاق های خانه کردند؛ آنها نتوانستند پول و طلای زیادی پیدا کنند و به همین علت بسیار عصبانی شده بودند؛ دائما از من محل نگهداری پول و طلاهایم سؤال می کردند اما زمانیکه اطمینان پیدا کردند که تمامی پول و طلای داخل خانه را سرقت کرده اند، به آرامی از خانه خارج شده و متواری شدند.
مالباخته در خصوص خشونت بالای دزدان نیز به کارآگاهان گفت: زمانیکه این دو جوان قصد داشتند تا به تصور خودشان محل نگهداری طلا و پول ها را از من بگیرند، اقدام به بستن دست و پاهایم بر روی تخت کردند و با روشن کردن آتش در زیر پاهایم مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند تا محل نگهداری پول و طلاها را به آنها نشان دهم.
کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با بهره گیری از اظهارات شاکی در خصوص اطلاع داشتن دزدان از موقعیت مالی وی، به تحقیق از بستگان و همسایگان وی پرداختند و در تحقیقات نامحسوس پلیسی اطلاع پیدا کردند که یکی از همسایگان وی، فردی به نام آرش 34 ساله است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مثل کیف قاپی و سرقت دستگیر و روانه زندان شده و اعتیاد شدیدی نیز به مصرف مواد از نوع شیشه دارد. با شناسایی آرش به عنوان مظنون اصلی پرونده و در بررسی بیشتر پرونده سوابق وی مشخص شد که او پس از گذشت بیش از 10 سال، به تازگی و با پایان دوران محکومیتش در اوایل سال جاریاز زندان آزاد شده است.
در ادامه تحقیقات پلیسی و انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار و بچه محل های سابق آرش به نام شاپور 43 ساله شدند که به تازگی همراه آرش بارها دیده شده است. بررسی سوابق شاپور حکایت از آن داشت که وی نیز همانند آرش بارها به اتهام سرقت منزل ، زورگیری و ... دستگیر و روانه زندان شده و به تازگی و یک ماه پس از آزادی آرش از زندان ، در اردیبشت ماه سال جاری از زندان آزاده شده و او نیز همانند آرش اعتیاد شدیدی به مصرف مواد مخدر دارد .
با شناسایی آرش و شاپور از سوی مالباخته و انجام دیگر اقدامات پلیسی، مخفیگاه آنها در شهر جدید پرند شناسایی شد و نهایتا هر دو متهم را دستگیر کرده و در بازرسی از مخفیگاه آنها نیز مقادیری از اموال مسروقه و همچنین مدارک شناسایی متعلق به تعدادی از افراد دیگر کشف شد.
گفتگو با متهم
اسمت چیه وچند سالته؟
آرش، 34 سالمه
ازدواج کردی؟
خیر
محل سکونت کجاست؟
رباط کریم
مواد مصرف می کنی؟
بله
چند ساله موادمخدر مصرف می کنی؟
12 سال
خانواده داری؟
بله
آنها چه کار می کنند؟
مادرم خارج از کشور است و خواهرم ازدواج کرده از پدرم هم خبر ندارم.
به چه جرمی دستگیر شدی؟
سرقت به عنف
چند فقره سرقت منزل داشتی؟
فقط یک مرتبه
تا الان شما 3 تا شاکی داری که دو تا آنها بابت خانه و دیگری بابت خودرو از شما شاکی است؟
از سرقت خودرو و آن یکی خانه خبر ندارم.
نحوه سرقت از منازل را توضیح بده.
با یکی از دوستانم در حال گذر از خیابان گرگان بودیم که دوستم به من گفت پیرزنی را در این نزدیکی می شناسد که تنها زندگی میکند و پیشنهاد سرقت را به من داد. به داخل خانه رفتیم که پیر زن خواب بود دست و پا و دهانش را بستیم و شروع به گشتن خانه کردیم بعد از کلی جستجو فقط 140 هزار تومان و یک گوشی قدیمی پیدا کردیم.
چطور شد که آن پیرزن تنها را تهدید به آتش زدن کردید؟
از او پرسیدیم که جای طلا و پول ها را به ما بگو آن پیرزن هم گریه کنان می گفت: من هیچ چیز دیگری ندارم که به شما ها بدهم و من کبریت را درآوردم و روشن کردم دیدم که مقاومت می کند کبریت را خاموش کرده و از آنجا گریختیم.
حرفی داری؟
حرفی ندارم.
گفتگو با دیگر متهم
اسمت چیه و چند سالته؟
شاپور، 42 سالمه
شما در سرقت از خانه چه کار می کردید؟
من سوژه را انتخاب کردم
به چه شکل سوژه را پیدا کردی؟
من در آن خیابان چند وقتی کار می کردم و آن پیرزن را را زیر نظر داشتم آن روز که در خیابان گرگان تردد داشتیم به خاطر آوردم که پیرزن در این خانه زندگی می کند.
متاهل هستی؟
بله
فرزند هم داری؟
بله، 8 ساله است
اگر کسی همچین کاری را با خانواده شما انجام بدهد چه می کنید؟
نمی دانم،اشتباه کردم
چند ساله مواد مصرف می کنی؟
22 سال است
حرفی است که بخواهی بزنی؟
خیر

 
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: