تصویر جنجالی وزیر امورخارجه فرانسه با زن پناهنده سوری!

انتشار تصویر زن پناهنده سوری در زمان دیدار با وزیر خارجه فرانسه انزجار کاربران سوری شبکه های اجتماعی را برانگیخته است.


روایتی از پرونده ۳ متجاوز به دختران شیرازی که دیروز اعدام شدند

سه متجاوز که با ربودن دو دختر در شیراز آنها را به طرز فجیعی مورد آزار و اذیت قرار داده بودند اعدام شدند.


رئیس شورای شهر تهران: حکیمی پور نباید نامه املاک را به یاشار سلطانی می داد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد حکیمی پور، نباید نامه محرمانه سازمان بازرسی را در اختیار یاشار سلطانی قرار می داد.


فساد ۸۰۰۰ میلیارد تومانی صندوق فرهنگیان/ یک سهامدار ۳۹۰۰ میلیارد ریال از بانک سرمایه وام گرفته است

صندوق فرهنگیان این روزها با فساد ۸ هزار میلیارد تومانی شناخته می‌شود، طبق اعلام فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، به افرادی که جزو باند صندوق بودند تسهیلات کلان پرداخت می‌شد و در یک مورد ۳۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به یک سهامدار اعطا شده است.


زنده شدن زن ایرانی کشته شده در فاجعه منا!

بعد از گذشت یک سال و اندی زنی که در فاجعه منا جان باخته بود، زنده شد.


رهبر انقلاب معادلات آل سعود را برهم زد

رهبر انقلاب معادلات آل سعود را برهم زد

سیاست | دوشنبه ۱۵ شهريور ۹۵ ساعت ۲۳:۴ | نسخه چاپي

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه پیام امروز رهبر انقلاب معادلات آل سعود را برهم زد، گفت: باز نگه داشتن پرونده فاجعه منا حداقل کاری است که مسئولان باید انجام دهند.
حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به پیام امروز رهبر معظم انقلاب به زائران حج ۹۵ اظهار داشت: پیام مقام معظم رهبری که برای عموم مخاطبین رژیم آل سعود صادر شده بود، در واقع حاوی یک نوع دیپلماسی عمومی بود.
وی گفت: رژیم آل سعود در سال‌های اخیر و به ویژه در حج سال گذشته مرتکب جنایاتی شد که شخصا معتقدم عامدانه بوده و در قالب یک راهبرد عمدی صورت گرفته است؛ رهبر انقلاب با این پیام آرامش کذایی و مصنوعی آل سعود را در آستانه اعمال حج بر هم زدند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: سعودی ها خیلی تلاش کردند تا با محروم کردن حجاج ایرانی از حضور در حج، وانمود کنند که به دنبال برگزاری یک حج آرام هستند، اما پیام رهبر انقلاب از منظر جهان اسلام صادر شد و معادلات آنها را بهم ریخت، مبنی بر اینکه آل سعود در قبال خادمیت حرمین شریفین پاسخگو نیستند و این جنایات آنها نباید فراموش شود و نه از دستور کار پیگیری خارج شود.
فلاحت پیشه با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه جهان اسلام نباید گریبان آل سعود را رها کند، خاطرنشان کرد: مسئولان جمهوری اسلامی از جمله مخاطبان این پیام هستند که باید در محاکم حقوقی دنیا پیگیر حقوق قربانیان و حجاج شهید منا باشند و به دلیل همین تاکید، آرامش مصنوعی آل سعود با این پیام بهم خورده است.
وی با تاکید بر اینکه سعودی ها چه در خارج از مرزهای خود و چه در داخل مرزهایشان و حتی در کنار خانه امن خدا رفتارهای تروریستی را دنبال می کنند، تصریح کرد: به همین دلیل معتقدم که حادثه منا نیز عمدی بوده و یک فاجعه تروریستی بود که آل سعود در مناسک حج رقم زد؛ تحلیل تصاویر گرفته شده از فاجعه به خوبی گویای عامدانه بودن این فاجعه است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: باز نگه داشتن پرونده فاجعه منا حداقل کاری است که وزارت امور خارجه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری باید انجام دهند؛ چراکه حقوق معنوی شهدای منا، به مراتب از حقوق مادی ضایع شده از آنان مهمتر است.
تجریه پرونده ایرباس درباره منا تکرار نشود
فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: امیدواریم در پیگیری پرونده منا تجربه هواپیمای ایرباس تکرار نشود که ۲۹۰ مسافر بی‌گناه در آن به شهادت رسیدند و کل غرامتی که دولت آمریکا بابت مسافران و بدنه هواپیما پرداخت کرد، ۶۰ میلیون دلار بود، اما در یک پرونده ادعایی آمریکایی علیه جمهوری اسلامی که در آن همسر یک خانم توسط یک گروه لبنانی به گروگان گرفته شده بود، یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار علیه ما حکم صادر کردند.
وی در پایان تاکید کرد: با توجه به همین سابقه و با در نظر گرفتن عمق فاجعه منا باید پرونده آن در محاکم مختلف پیگیری شود و در آینده نیز تا زمانی که تضمینی برای جلوگیری از تکرار این حادثه نداده اند، از اعزام حجاج خودداری کنیم.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: