فیفا ستاره های استقلال را حذف کرد؛ستاره گذاری در آسیا ممنوع است

در سایت رسمی فیفا، هیچ اثری از دو ستاره استقلال، که نماد قهرمانی این تیم در آسیا است، وجود ندارد.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


رهبر معظم انقلاب: همه موظفند در خدمت آرمان فلسطین قرار بگیرند

اتحاد برای فلسطین

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین بیان کردند:اشغال ظالمانه فلسطین از صفحات ناپاک تاریخ است که همچون دیگر صفحات ...


عکس جدید از تبلت سرفیس پرو ۵ مایکروسافت

  به گزارش خبرآنلاین، سایت فرانسوی متعلق به مایکروسافت عکسی را بانام win10-feature-surface-pro-5-z منتشر کرد که نشان می‌دهد امسال تبلت جدید رونمایی ...


واکنش رقبای فرهادی به «ترامپ» و تحریم مراسم اسکار

اصفر فرهادی، کارگردانی فیلم «فروشنده» که در میان رقبای اسکار خارجی تنها فیلمسازی است که به صورت مستقیم هدف این قانون مهاجرتی قرار گرفت.


عشق عجیب مرحوم فتحی به اهل بیت/ جمله ای ماندگار در پایان نامه ها

عشق عجیب مرحوم فتحی به اهل بیت/ جمله ای ماندگار در پایان نامه ها

جامعه | دوشنبه ۱۵ شهريور ۹۵ ساعت ۱۴:۳۳ | نسخه چاپي

زنده یاد فتحی رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی نسبت به اهل بیت(ع) عشق عجیبی داشت تا جایی که در پایان نامه‌های اداری خود، جمله «آرزومند خدمت به آستان قرآن و عترت» را می‌نگاشت.
به گزارش خبرگزاری مهر، مدارس علوم و معارف اسلامی بیش از یک دهه عمر دارد. هدف اصلی این مدارس، تربیت دانش آموزان هم‌تراز نظام جمهوری اسلامی ایران است تا آنان بتوانند در آینده سکان‌دار انقلاب اسلامی باشند. تعداد ۱۴۰ مدرسه در سراسر کشور مشغول به تربیت دانش آموزان ولایت مدار، انقلابی و پایبند اصول و ارزش های اسلامی هستند. سکان‌داری این سازمان نیز برعهده فردی مومن، متدین و انقلابی بود که به دلیل بیماری، دار فانی را وداع گفت و از عرصه خدمت‌رسانی خداحافظی کرد.
برای شناخت بیشتر ابعاد شخصیتی و مدیریتی زنده یاد محمدرضا فتحی، رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی با چندی از کارکنان این سازمان گفتگو به عمل آمد که در زیر می خوانیم:
استاد فتحی عشق عجیبی به اهل بیت(ع) داشت
عبدالامیر گیلک، معاون پژوهشی سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی درباره زنده یاد فتحی گفت: باید دست خیرخواهی را از استاد فتحی یاد می‌گرفتیم او یک پدر مهربان، یار دلسوز و مدیر صمیمی بود که از دست دادیم. استاد فتحی، استاد اخلاق و مهربانی بود.
وی با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی های برجسته زنده یاد فتحی، دوستدار اهل بیت(ع) بودن است، افزود: این ویژگی را در همه وجنات استاد فتحی می توانستیم ببینیم عشق عجیبی به اهل بیت(ع) داشت.
معاون پژوهشی سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی تصریح کرد: زنده یاد فتحی نسبت به دانش آموزان مناطق دورافتاده، دغدغه و دل مشغولی های زیادی داشت و برای حل مشکلات آنان بسیار تلاش می کرد.
گلیک ادامه داد: در سازمان هنگام صرف ناهار سفره ای پهن می کردیم و استاد فتحی تمام بچه ها را به اسم صدا می کرد تا همانند یک خانواده بر سر یک سفره بنشینیم.
وی با بیان اینکه استاد فتحی نسبت به مرگ احساس جالبی داشت، گفت: او همیشه می گفت مشکلی با مرگ ندارم و همه کارهایم را انجام داده ام. او یک فرد استثنائی بود و مدیر ویژه ای برای تربیت اسلامی بود و حیف که دیگر در جمع ما نیست.
زنده‌یاد فتحی فردی منضبط بود
در ادامه مرتضی جعفری، مسئول مالی سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی با تاکید بر اینکه زنده یاد فتحی فردی منضبط بود، گفت: او از معدود مدیرانی بود که یک یا دو ساعت پیش از شروع ساعت رسمی کار در سازمان حضور می یافت و تاکید داشت: کارکنان نیز انضباط اداری را رعایت کنند.
مسئول مالی سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی تصریح کرد: همیشه سعی می کردند در کنار مسائل قانونی، مسائل شرعی را نیز در نظر بگیرند و می گفتند ممکن است برخی از موارد طبق قانون درست باشد، اما اگر با دیدگاه شرعی نگاه کنیم درست نباشد.
عشق به اهل بیت(ع) در پایان‌نامه‌های زنده یاد فتحی نمایان بود
همچنین بیات مسئول هماهنگی سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی نیز به مقید بودن زنده یاد فتحی به انضباط اداری اشاره کرد و گفت: ایشان پایبند به اصول و ارزش های دینی بود و همیشه نماز را اول وقت می خواند، بسیار محب اهل بیت(ع) بودند تا جایی که جمله «آرزومند خدمت به آستان قرآن و عترت» را همیشه پایان نامه های خود همراه با امضاء و اسم می‌نوشتند.
بیات افزود: زنده یاد فتحی فردی بسیار آرام، دلسوز و مهربان بودند. هنگامی که ایشان فوت کردند، خیلی متأثر شدم و حس کردم که پدرم فوت کرده است و اکنون نیز یک خلاء عاطفی در سازمان به چشم می خورد.
مسئول هماهنگی سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی با بیان اینکه زنده یاد فتحی تاکید داشتند تا مجموعه آرام و امن باشد، گفت: با روابط غیررسمی و دوستانه مجموعه را مدیریت می کردند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟