نگاهی به اوضاع جهانی خانواده

هفت نظامِ اصلی خانواده در دنیا

خانواده‌های سراسر دنیا همچنان از جهات مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند: اندازه، ترکیب، قواعدِ برقراری رابطۀ جنسی و ازدواج، پدرسالاری یا قدرت ...


گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


جزئیات نشست دیروز هیات رئیسه مجلس با سیف درباره موسسات اعتباری

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، جزئیات نشست دیروز نایب رئیس و تعدادی ازنمایندگان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی با موضوع موسسات مالی و اعتباری را تشریح کرد.


سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


انحراف زن خانه دار در دوستی با زن مورد دار همسایه؛ پسر تلگرامی زن شوهردار را درمنجلاب برد

زن جوان که پس ازدوستی با زن همسایه به شوهرش خیانت کرده بود با دنیایی پشیمانی می گوید زندگی رویایی اش را بخاطر یک وسوسه از دست داده است.


دستگيري سه جيب‌بر حرفه‌اي در بي‌‌آر‌تي

حوادث | دوشنبه ۱۵ شهريور ۹۵ ساعت ۱۲:۵۴ | نسخه چاپي

سه سارق سابقه‌دار خطوط اتوبوسرانی بی‌آرتی تهران به وسیله دوربین‌های مداربسته دستگاه‌های عابربانک شناسایی شدند. در تاریخ هشتم تیرماه فردی به کلانتری ١٠٣ گاندی مراجعه کرد و گفت که جیبش را در خط بی‌آرتی راه آهن به تجریش سرقت کرده‌اند. او گفت: «ساعت ١٠ صبح بود و من می‌خواستم با بی‌آرتی‌های راه‌آهن- تجریش از میدان ونک به تجریش بروم. هنوز لحظاتی از سوار شدنم به اتوبوس نگذشته بود که متوجه شدم کیفم سر جایش نیست. نگاه کردم و دیدم کیف پولم با هشت میلیون تومان پول نقد، کارت ملی، کارت نظام مهندسی و کارت‌های عابربانکم که رمزش را روی آن نوشته بودم سرقت شده است.» بعد از شکایت این مرد کارآگاهان تراکنش مالی حساب‌های عابربانک او را بررسی کردند و متوجه شدند که سارقان در چند مرحله و از دستگاه‌های عابربانک «ونک» و «چهارراه مولوی» پول‌ها را برداشت کرده‌اند.
پلیس با تماشای تصاویر دوربین‌های مداربسته نصب شده روی این دستگاه‌های عابربانک، توانست دو مجرم سابقه‌دار به نام‌های مهدی (٥٠ ساله) و علی اکبر (٤٧ ساله) را شناسایی کند. بررسی سوابق سارقان حکایت از آن داشت که هر کدام از این دو متهم دارای بیش از ١٠ فقره سابقه سرقت در پلیس آگاهی بوده‌اند. آنها بارها توسط پایگاه‌های مختلف سوم، هفتم، چهارم، ششم و هفتم دستگیر و روانه زندان شده بودند. همچنین آنها در اواخر سال گذشته با تامین قرار از زندان آزاد شدند و مجددا سرقت‌های خود را از سر گرفته بودند. کارآگاهان بعد از شناسایی سوابق متهم‌ها مخفیگاه‌شان را در خیابان هاشمی، خیابان کارگر جنوبی، خیابان وزیری پیدا کرده و آنها را در تاریخ نهم شهریورماه دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل کردند. متهمان خیلی صریح به ده‌ها فقره جیب‌بری در مراکز پرتردد به ویژه در خطوط بی‌آرتی اعتراف و سومین عضو گروه خودشان به‌نام منصور (٥٠ ساله) را نیز معرفی کردند. با معرفی منصور به عنوان سومین عضو گروه سارقان حرفه‌ای جیب‌بری، کارآگاهان بلافاصله او را به عنوان سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار در زمینه سرقت و جیب بری با بیش از ١٠ سابقه دستگیری شناسایی کردند. محل رفت و آمد منصور در محدوده چهارراه ولیعصر نیز شناسایی و او هم در تاریخ نهم شهریورماه دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل شد.
سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به کاهش میزان سرقت‌ها به شیوه جیب بری پس از دستگیری این سه متهم گفت: «پس از دستگیری این سه سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار در زمینه جیب‌بری، شاهد کاهش آمار جیب بری در ایستگاه‌ها و اتوبوس‌های خطوط BRT شهر تهران هستیم.» رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اعتیاد شدید هر سه متهم به مصرف انواع موادمخدر شیشه و هرویین افزود: «با توجه به سوابق بسیار متعدد متهمان در ارتکاب سرقت به شیوه جیب بری، شناسایی ده‌ها مالباخته و اعتراف صریح هر سه متهم به ده‌ها فقره سرقت و جیب بری، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر آنها از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است. از همه شاکیان و مالباختگانی که به این شیوه مورد سرقت قرار گرفته و موفق به شناسایی تصاویر سارقان خود شدند دعوت می‌شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.»
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟