لحظه شکار عقاب

(Sadie Whiteloks) عکاس سرشناس حیات وحش تصاویری دیدنی از لحظه شکار یک ماهی توسط عقاب را از دریاچه‌ای که پر از تمساح است را شکار کرده. این دریاچه در پارک ...


روحانی وزرای پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد

رییس جمهور، سید رضا صالحی امیری، مسعود سلطانی‌فر و فخرالدین احمدی دانش ‏‏‏آشتیانی را برای تصدی وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش ...چگونه بفهمیم اکانت شبکه اجتماعی ما هک شده است

اخیرا شبکه‌های اجتماعی یکی از نزدیک‌ترین دوستان افراد جامعه محسوب می‌شود به طوری که هر فرد خواه بزرگسال یا نوجوان یا حتی کودک، از یک یا چند ...


ریسک اعتباری تجاری ایران کاهش یافت؛ سرنوشت تحولات طلا و دلار

بررسی تحولات اقتصاد ایران در تابستان امسال حاکی است که وضعیت ریسک اعتباری تجاری ایران در سال جاری از نمره ۷ به ۶ کاهش یافت و این امر بیانگر کاهش ریسک تجاری کشور است.


مدارس محلات محروم تهران در اولویت اجرای برنامه های سلامت محور

مدارس محلات محروم تهران در اولویت اجرای برنامه های سلامت محور

جامعه | دوشنبه ۱۵ شهريور ۹۵ ساعت ۱۳:۸ | نسخه چاپي

مدیرکل سلامت شهرداری تهران در تشریح ویژه برنامه های استقبال از مهر گفت: این برنامه ها در ۵ فصل تدوین شده و مدارس محروم در اولویت اجرای این برنامه ها هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سمانه زمانی ضمن بیان این مطلب با تاکید بر ضرورت توجه به اصل پیشگیری در برنامه های سلامت محور اظهار کرد: اداره کل سلامت همواره در تلاش است تا با آموزش اصول اساسی پیشگیری از بیماری به دانش آموزان این موضوع را به درون خانه ها ببرد و به نوعی تمامی اعضای خانواده را با این بحث درگیر کند. البته، موضوعات آموزشی که در هر دوره انتقال داده می شود متناسب با گروه سنی جمعیت مخاطب است تا در سبک زندگی آن ها لحاظ شود.
وی افزود: یکی از موضوعات جدی که همزمان با بازگشایی مدارس آموزش داده می شود نحوه گذراندن دوره بلوغ و شیوه برخورد با بحران های این دوره است. دوره های آموزشی این مبحث قرار است تا با همکاری سازمان آموزش و پرورش در مدارس برگزار شود.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به توزیع اقلام آموزشی مانند بروشور و لوح فشرده برای آموزش مباحث سلامت محور در طول سال گفت: یکی از زیرساخت های سازمان سلامت مراکز فرآموز است که مهم ترین ابزار ما برای انتقال پیام های شهروندی سلامت محور به دانش آموزان محسوب می شود. این مراکز در تابستان فعال هستند اما به دنبال توافق مجموعه های سلامت مناطق با آموزش و پرورش هر منطقه این آمادگی را داریم تا همزمان با بازگشایی مدارس پذیرای تعداد بیشتری از دانش آموزان باشیم.
به گفته زمانی در مراکز فرآموز موضوعات سلامت محور در قالب تئاتر، کارگاه های آموزشی و اسباب بازی به دانش آموزان ارائه می شود.
وی در ادامه به اجرای طرح سلامت معنوی در مدارس مناطق محروم پرداخت و عنوان کرد: آموزش های مذکور به طور همزمان با دانش آموزان و والدین ارائه می شود و هدف از اجرای این طرح تعالی خانواده، آموزش مهارت های زندگی و آشنایی دانش آموزان و والدین با آسیب های اجتماعی و نحوه مقابله با آن ها است.
مدیر کل سلامت شهرداری تهران ضمن اظهار امیدواری نسبت به اجرای طرح سلامت معنوی در تمامی مدارس سطح شهر در آینده تصریح کرد: همان طور که بارها اعلام شد اولویت ما در اجرای برنامه های سلامت محور محلات محروم است البته این به معنای آن نیست که سایر فضاها را نادیده بگیریم. نگاه ما این است که ابتدا مدارس محلات محروم و در مرحله بعد مدارس هیئت امنایی و مدارس دولتی را پوشش دهیم.
زمانی ادامه داد: زمانی که با سازمان ها تفاهم نامه امضا می کنیم ارائه خدمات شامل تمامی مدارس حتی مدارس غیرانتفاعی می شود اما اجرای برنامه ها به تمایل مدارس و وجود زیرساخت های لازم در این اماکن باز می گردد.
وی در پایان به شعار برنامه های استقبال از مهر اشاره کرد و گفت: با توجه به شیب تند ابتلا به دیابت، شعار امسال ما پیشگیری از این بیماری در همه گروه های سنی از جمله کودکان است. از آن جا که بحث ابتلا به دیابت ممکن است برای کودکان سنگین باشد با همکاری سازمان آموزش و پرورش شعار تغذیه سالم و مناسب را همزمان با آغاز ماه مهر در مدارس پیگیری می کنیم.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: