بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


با پرجمعیت‌ترین جزیره جهان آشنا شوید

جزیره «میگینگو» در کنیا را از نظر تراکم، پرجمعیت‌ترین جزیره جهان می‌شناسند که با ۱۳۱ خانه جمعیتی ۱۰۰۰ نفری دارد.


از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات ...


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


تاسیس دفتر اتحادیه جهانی کشتی در استانبول/ مصاف هر وزن در دو روز

تاسیس دفتر اتحادیه جهانی کشتی در استانبول/ مصاف هر وزن در دو روز

ورزش | دوشنبه ۱۵ شهريور ۹۵ ساعت ۱۳:۲۴ | نسخه چاپي

برگزاری کنگره دو سالانه اتحادیه جهانی کشتی در حاشیه رقابت‌های کشتی قهرمانی جوانان جهان
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت رسمی اتحادیه جهانی کشتی، این کنگره فرصتی برای فدراسیون‌های ملی در سراسر جهان بود تا ضمن ملاقات با یکدیگر در مورد ایده‌هایشان برای پیشرفت ورزش کشتی بحث کنند که در نهایت نیز با رای گیری، اعضای جدید هیات رییسه را که همان کمیته‌ اجرایی است، انتخاب کردند.
نناد لالوویچ، رییس صربستانی اتحادیه جهانی و میشل دوسون، دبیر کل اتحادیه جهانی از فرانسه، نمایندگان ۱۲۰ کشور را برای ساعت‌ها مورد خطاب قرار دادند و در مورد شرایط مالی فدراسیون جهانی و دستاوردهای سازمانی مختلف آن که در دو سال گذشته به دست آمده، صحبت کردند.
لالوویچ در بخشی از سخنانش در مورد امکان برگزاری مسابقات در  دو روز اظهار نظر کرد. رییس اتحادیه جهانی گفت‌ که تغییر مسابقات هر وزن از یک روز به دو روز می‌تواند به ورزشکاران در تصاحب مدال طلا و آماده بودن آنها کمک بیشتری کند و پیشنهاد داد که وزن‌کشی در روز دوم نیز می‌تواند از وزن کم کردن های مضر جلوگیری کند.
البته تصمیم نهایی در این رابطه گرفته نشد، اما لالوویچ اعلام کرد هر تغییراتی ایجاد شود، ما می‌توانیم آن را برای المپیک توکیو ۲۰۲۰ مهیا سازیم.
همچنین کنگره پیشنهاد هیات رییسه را مبنی بر فراهم ساختن حمایت مالی برای یک برنامه جدید در راستای توسعه و آموزش داوران کشتی پذیرفت و این در حالی بود که برخی مسائل بحث انگیز در داوری‌های  المپیک ۲۰۱۶ به وجود آمده بود.
لالوویچ همچنین اعلام کرد که دفتر دوم اتحادیه جهانی کشتی در استانبول راه‌اندازی می‌شود تا توسعه و ترویج کشتی‌های سنتی و رشته‌های غیر  المپیکی زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی را نظارت کند.
همچنین کنگره جهانی به شش تن از اعضای اتحادیه جهانی کشتی برای حضور در هیات رییسه رای داد که هر کدام به مدت شش سال  برای این سمت انتخاب شده‌اند. قبل از رای گیری احمد آییک از ترکیه بازنشستگی خود را از هیات رییسه اعلام کرد و اتحادیه جهانی گردنبند طلایی که بالاترین نشان این سازمان است را به او اهدا کرد. آییک بیش از ۲۰ سال عضو هیات رییسه بوده و مدال طلای  المپیک را نیز در کارنامه ورزشی اش دارد.
نامیگ علی اف، از آذربایجان (۷۵ رای)، میشل دوسون از فرانسه (۶۹ رای)، کارل مارتین دیتمان از آلمان (۶۲ رای)، رودیکا یاکشی از ترکیه (۶۰ رای) و تئودور هاماکاس از یونان (۵۹ رای) پنج عضوی بودند که برای بار دیگر برای حضور در هیات رییسه رای آوردند.
همچنین هیات رییسه به عضو جدیدش یعنی رسول خادم از ایران خوشامد گفت‌ که با ۷۶ رای صاحب بیشترین آراء در کنگره شد. خادم، قهرمان المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا و رییس فدراسیون کشتی ایران است.
لالوویچ انتخاب خادم به عنوان عضو هیات رییسه را ستایش کرد و گفت‌: خادم تخصص و تجربه باور نکردنی را به هیات رییسه خواهد آورد و او همیشه مردی جوانمرد و مورد اعتماد بوده است. حضور او برای هیات رییسه و ورزش کشتی بسیار ارزشمند است.
کنگره جهانی با بحث در مورد حق عضویت سالانه فدراسیون‌ها و همچنین میزبانی رقابت‌های قاره‌ای به پایان رسید.
هیات رییسه و کنگره با افزایش محدود ۱۵ تا ۲۰ درصدی حق عضویت موافقت کرده‌اند، ضمن اینکه حق ورودیه رقابت‌های جهانی در همان حد پیشنهاد شده باقی ماند.
کنگره بعدی در سال ۲۰۱۸ و در جریان مسابقات جهانی برگزار خواهد شد که مکان آن هنوز مشخص نشده است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟