مار مشهوری که یک صورت خندان بر روی بدنش دارد + تصاویر

در شمال هند روستایی وجود دارد به نام گوریگانی که مردم به صورت مسالمت آمیزی با مارها زندگی می کنند و کودکان هم خیلی راحت با مارها بازی می کنند. در این تصاویر مردی را مشاهده می کنید که به کودکان یاد می دهد چگونه با مارها رفتار کنند و آنها را در دست بگیرند. ماری که می خواهیم به شما نشان دهیم به تازگی در این روستا و حتی در کل هندوستان به شهرت رسیده است


زنده شدن زن ایرانی کشته شده در فاجعه منا!

بعد از گذشت یک سال و اندی زنی که در فاجعه منا جان باخته بود، زنده شد.


هیات تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان ۹آبان تشکیل می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تشکیل هیات تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان در روز یکشنبه ۹ آبان خبر داد.


تصویر جنجالی وزیر امورخارجه فرانسه با زن پناهنده سوری!

انتشار تصویر زن پناهنده سوری در زمان دیدار با وزیر خارجه فرانسه انزجار کاربران سوری شبکه های اجتماعی را برانگیخته است.وقتی پس از خوردن غذا، پشیمان و عصبی می‌شوید

وقتی پس از خوردن غذا، پشیمان و عصبی می‌شوید

سلامت | دوشنبه ۱۵ شهريور ۹۵ ساعت ۱۱:۴۰ | نسخه چاپي

به گفته یک کارشناس ارشد تغذیه، افرادی که به شکل غیر قابل کنترل، مقدار زیادی غذا را با ولع می‌خورند و پس از مصرف این حجم غذا احساس پشیمانی می‌کنند، دچار نوعی اختلال عصبی به نام پراشتهایی یا پرخوری عصبی هستند.

 با اشاره به اینکه استرس، اضطراب، عصبانیت و افسردگی از عوامل اصلی بروز اشتهای بیش از حد است : استرس سبب ترشح هورمون هایی در بدن می شود که تمایل به غذا بخصوص شیرینی را افزایش می دهد و این زیاده روی در خوردن، باعث افزایش وزن و چربی بدنی می شود؛ چربی نیز خود سبب افزایش ترشح هورمون های استرس زا می شود و بر همین اساس یک روند معیوب شکل می گیرد.
او با اشاره به اینکه اغلب بیماران مبتلا به پرخوری عصبی، از ظاهر بدن خود راضی نیستند و خود را بیشتر از حد چاق می پندارند و به شدت از اضافه شدن وزن وحشت دارند بیان کرد: این افراد، وقتی علی رغم میلشان در دوره های زمانی متناوب، اشتهای بیش از حدی را تجربه می کنند، احساس پشیمانی کرده و از طریق راه های مختلف همچون استفراغ عمدی و استفاده از ملین ها، برای خروج این غذای اضافه از بدن اقدام می کنند. چنین روندی سبب بروز مشکلات و بیماری های فراوان در فرد می‌شود. برای مثال این افراد به علت استفراغ مکرر به ناراحتی و سوزش معده و آسیب و پوسیدگی شدید دندان ها مبتلا می شوند و با خروج غذا از بدن و کمبود ریز مغذی ها، دچار علایمی همچون ریزش شدید موها، شکنندگی ناخن ها، خشکی پوست، کاهش تمرکز و توان بدنی و... خواهند شد.

این کارشناس ارشد تغذیه ادامه داد: شیوع این بیماری در بین زنان و به خصوص در سنین نوجوانی بیشتر است و مطالعات نشان داده افرادی که عزت نفس پائین تر و مشکلات خانوادگی دارند، از خطر بالاتری برای ابتلا به این بیماری برخوردار هستند. 

عسکری اظهار کرد: این بیماری یک اختلال روحی- روانی است که برای درمان نیاز به همکاری گروهی از پزشکان شامل پزشک، روانشناس و متخصص تغذیه دارد و به خوبی به درمان پاسخ می دهد.

منبع: سلامت انلاین

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: