از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات خوشی داشتیم. این ترانه ها را مرور کنیم.


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


روحانی: کینه را کنار بگذاریم، به‌فکر مسائل جناحی نباشیم

رئیس جمهور با اعلام اینکه سال 95 سال بسیاری از گشایش‌ها بود، اظهار امیدواری کرد که در سال 96 این گشایش‌ها ادامه پیدا کند.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.کمیته امداد از ۶۵۰ هزار سالمند حمایت می کند

کمیته امداد از ۶۵۰ هزار سالمند حمایت می کند

جامعه | يكشنبه ۱۴ شهريور ۹۵ ساعت ۱۷:۵۰ | نسخه چاپي

مدیرکل بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد گفت: حدود ۶۵۰ هزار سالمند بالای ۶۰ سال و زمین گیر از خدمات حمایتی این نهاد استفاده می کنند که بیش از ۴۸۰ هزار نفر از آنان بیمار هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر رحیمی افزود: کمیته امداد بعد از تصویب قانون بیمه همگانی به عنوان یکی از سازمانهای اصلی چهارگانه بیمه کشور انتخاب شده و پوشش بیمه پایه درمان و مکمل و حمایت همه جانبه از اقشار آسیب پذیر و قشرضعیف جامعه را در دستور کار قرار داده است.
وی گفت: جامعه هدف بیمه شدگان کمیته امداد به دلیل بالا بودن هزینه های درمانی قادر به پرداخت فرانشیز هزینه های درمانی نیستند چرا که به هنگام بیماری تنها دارایی شان که سلامت است از دست می دهند لذا این نهاد به منظورکاهش هزینه های درمان و افزایش عدالت در سلامت،  تمامی مددجویان را تحت پوشش بیمه مکمل با سرانه کمتر از ۲۰ درصد سرانه جاری کشور قرار داده است.
وی  افزود: این نهاد سال گذشته ۵۶۰ میلیارد ریال برای بیش از ۱۶ سرفصل بیمه مکمل ویژه برای  ۳۸۲ هزار متقاضی واجد شرایط، هزینه بیمه مکمل پرداخت کرده است.
رحیمی با بیان اینکه این نهاد در بسته بیمه مکمل به مددجویان خدمات ارزنده و متناسب با نیاز جامعه هدف را ارائه می کند، افزود: هزینه نگهداری از بیماران نیازمند نگهداری شامل بیماران صعب العلاج، بیماران با ضایعات مختلف عصبی – حرکتی و سالمندان زمین گیر و هزینه لوازم پزشکی مصرفی و تجهیزات توانبخشی در بهبود شرایط زندگی این افراد تامین و پرداخت می شود. سال گذشته ۱۵ هزار بیمار زمین گیر با اعتبار ۹۴ میلیارد ریال از این خدمات استفاده کرده اند.
رحیمی، تعداد بیمه شدگان شهری (بالای ۲۰ هزار نفر) را یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: سه میلیون و ۸۰۰ هزارمددجوی کمیته امداد نیز تحت پوشش بیمه مکمل هستند.
وی خدمات درمانی غیربیمه ای را شامل خدمات تشخیصی و درمانی ضروری خارج از تعهد بسته بیمه پایه همچون دارو، تجهیزات و لوازم توانبخشی، دندانپزشکی، پیوند اعضای حیاتی، لیزیک چشم و هزینه های جانبی درمان (نگهداری بیماران نیازمند) و مابه التفاوت و فرانشیز خدمات مورد تعهد و همچنین خدمات جانبی درمان عنوان کرد.
رحیمی گفت: پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی همچون پروتز دندان مصنوعی، عینک و سمعک، رایگان بودن فرانشیز خدمات سنگ شکن، پرتو درمانی و شیمی درمانی و داروهای مصرفی و خدمات تشخیصی و درمانی بیماران خاص و صعب العلاج، جبران هزینه خرید کلیه و پوشش بیمه ای تجهیزات و لوازم مصرفی از دیگر موارد بسته خدمتی بیمه پایه مددجویان است اما سرانه بیمه پایه سال گذشته برای مددجویان تحت حمایت ۱۹هزار و  ۵۰۰ تومان بوده است.
مدیرکل بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد افزود: ساماندهی اعزام بیماران به مراکز استانهای برخوردار با تسهیلاتی همچون پرداخت هزینه ایاب و ذهاب ( هواپیما، قطار و اتوبوس) ، ایجاد مراکز اقامتی برای بیماران و همراهان در پنج استان، مراکز ایزوله برای بیماران پیوندی و سرویس ایاب و ذهاب بیماران به مراکز درمانی و همراستا بودن نظام ارائه خدمت امداد با سیاست های اقتصاد مقاومتی از ویژگیهای بیمه کمیته امداد است.
وی با اشاره به اجرای طرح نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده گفت: این طرح از سال ۷۶ از سوی این نهاد شروع به کار کرده و خدمات بیمه ای متناسب با نیاز به پایین ترین دهک های جامعه را ارائه می دهد. طرح پزشک خانواده طی این مدت توانست با بهینه سازی منابع و هدایت صحیح بیمه شدگان از ارائه خدمات غیرضروری جلوگیری کند.
رحیمی با بیان اینکه پزشک خانواده از جمله طرح های موفق این نهاد است که موجب ایجاد دسترسی مناسب و عادلانه به خدمات سلامت و کاهش هزینه های درمان شده است، اظهار کرد: بسته خدمتی بیمه پایه این نهاد گسترده تر از سایر بسته های خدمتی پایه موجود در کشوراست که شامل پرداخت حدود دو برابری ویزیت پزشک خانواده جهت تقویت جایگاه و نقش پزشک خانواده و دریافت حداقل فرانشیز و پرداخت ۱۰۰ درصد تعرفه دولتی متخصص و فوق تخصص به پزشکان طرف قرارداد است.
کمیته امداد با یکهزار و ۳۳۰ پزشک خانواده، دو هزار و ۶۲۰ متخصص و فوق تخصص، دو هزار و ۱۴۴ داروخانه، ۵۹۵ بیمارستان، ۳۲۲ درمانگاه و سه هزار و ۱۹۵پاراکلینیک طرف قرارداد است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟