یکسان‌سازی سقف معافیت مالیاتی کارکنان دولتی و غیردولتی

بعد از ایجاد ابهام برای گروه‌های کارگری مبنی بر تفاوت ۵۰۰ هزار تومانی سقف معافیت مالیاتی بین کارکنان دولتی و غیردولتی قرار است این موضوع در ...


اظهار نظر یک دیپلمات پاکستانی درباره سفر روحانی به اسلام آباد

یک دیپلمات ارشد پاکستان معتقد است سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری اسلامی ایران به اسلام آباد اگرچه بیشتر با هدف شرکت در اجلاس سران اکو' انجام می شود، از جمله مهم ترین سفرهای مقامات عالی به پاکستان محسوب می شود و و حکایت از دوستی عمیق و پیوند ناگسستنی میان دو کشور و دو ملت همسایه دارد.


معرفی نسخه کروک کلاس E توسط مرسدس بنز

یک نسخه داغ و فوق‌العاده با نام کابریولت 4 ماتیک E50 از این خودرو که با همکاری AMG ساخته شده به یک موتور بنزینی سه لیتری توئین توربو مجهز می شود ...


قطارهای لوکسی که تا کنون ندیده‌اید

همواره سفر از امور مورد توجه بشر به حساب می آید. در گذشته به دلیل نبود امکانات از احشام به عنوان وسیله برای سفر استفاده می کردند؛ با پیشرفت تکنولوژی ...


معرفی نسخه کروک کلاس E توسط مرسدس بنز

یک نسخه داغ و فوق‌العاده با نام کابریولت 4 ماتیک E50 از این خودرو که با همکاری AMG ساخته شده به یک موتور بنزینی سه لیتری توئین توربو مجهز می شود ...


سرقت برای خرید جهیزیه

سرقت برای خرید جهیزیه

حوادث | يكشنبه ۱۴ شهريور ۹۵ ساعت ۹:۳۱ | نسخه چاپي

دزد سابقه‌دار زمانی که فهمید یک مرد میانسال به‌خاطر تأمین جهیزیه دخترش با مشکل مالی روبه رو شده است، زیر پایش نشست و او را راضی کرد تا با هم به یک نقره‌فروشی بزرگ در خیابان منوچهری دستبرد بزنند اما دزد سابقه دار بعد از سرقت به همدستش رو دست زد و شبانه با نقره‌های مسروقه تهران را ترک کرد بعد هم این موضوع را از طریق پیامکی به همدستش خبر داد.

ساعت 10 صبح جمعه پنجم شهریور، کامران – شاگرد نقره فروشی- وقتی وارد مغازه شد در کمال ناباوری صاحب 80 ساله نقره فروشی را دید که با دست و پای بسته روی زمین افتاده و از دهانش خون جاریست. پیر مرد قادر به صحبت نبود و پسر جوان خیلی فوری موضوع را به پلیس خبر داد. در بررسی‌های بعدی هم مشخص شد نقره‌های داخل مغازه به ارزش حدود 100 میلیون تومان به‌سرقت رفته‌است.
صاحب مغازه که به بیمارستان منتقل شده بود پس از بهبودی نسبی به کارآگاهان گفت: هنگام صبح دو مرد- یکی حدود 30 ساله و دیگری 50 ساله- به بهانه خرید نقره واردمغازه شدند. بعد هم با تهدید و زور دست و پایم را بسته و بشدت کتکم زدند. آنها سپس ساک دستی‌سیاه‌شان را پر از نقره‌های داخل ویترین کردند و پا به فرار گذاشتند. فیلم دوربین‌های مداربسته مغازه نقره فروشی نیز این گفته پیرمرد را تأیید می‌کرد و نشان می‌داد که دزد جوان با قساوت قلب حدود 20 دقیقه مرد 80 ساله را کتک می‌زد. از سوی دیگر با بررسی دوربین‌های مداربسته نقره‌فروشی، چهره هر دو سارق شناسایی شد و در ادامه یکی از کسبه‌محل با حضور در دادسرای ویژه سرقت تهران، سرنخ اصلی را به «سید امین میر وکیلی» دادیار شعبه 4 دادسرا داد. او گفت دیروز یکی از شاگردان مغازه‌اش برایش تعریف کرده که دوستش هوشنگ از سرقت مغازه نقره‌فروشی صحبت کرده است.
بدین‌ترتیب هوشنگ شناسایی و دستگیر شد. وی که یکی از سارقان نقره‌فروشی بود در بازجویی‌ها به سرقت از این مغازه با همدستی جوانی به‌نام پیام اعتراف کرد و به دادیار میروکیلی گفت: پیام یکی از بچه‌محل‌هایمان بود که آخرین بار او را 8 سال قبل دیده بودم. تا اینکه از بخت بدم چند روز قبل به صورت خیلی اتفاقی در خیابان با او برخورد کردم. از آنجا که تفاوت سنی‌مان خیلی زیاد بود، هیچ وقت با هم رابطه دوستی نداشتیم. آن روز خیلی ناراحت بودم، چون دخترم می‌خواست ازدواج کند و من به‌دنبال پول برای خرید جهیزیه بودم. پیام از ناراحتی‌ام پرسید و من علت را برایش گفتم همین موضوع نیز باعث شد تا او وسوسه‌ام کند که با هم دست به سرقت بزنیم تا پول خرید جهیزیه را تأمین کنیم.
از آنجا که قبلاً در یک نقره‌فروشی کار می‌کردم و با چند و چون این‌کار آشنا بودم، پیام پیشنهاد داد که یک مغازه نقره‌فروشی را برای سرقت انتخاب کنیم. در مدتی که در نقره‌فروشی کار می‌کردم می‌دانستم پیرمردی در خیابان منوچهری مغازه نقره‌فروشی دارد و صبح اول وقت مغازه‌اش را باز می‌کند. به نظرم سوژه خوبی برای سرقت بود. چند روزی در اطراف مغازه کشیک دادیم و وقتی زمان رفت و برگشت شاگردش به‌دستمان آمد، صبح جمعه راهی مغازه‌شدیم و پس از بستن دست و پای پیرمرد نقره فروش نقشه سرقت را اجرا کردیم. بعد از ترک مغازه، پیام را به خانه‌اش رساندم و از او خواستم همانجا نقره‌ها را تقسیم کنیم که پیام گفت بردن این همه نقره به خانه برایت دردسر می‌شود و شک خانواده‌ات را بر می‌انگیزد. پس بهتر است تا فردا نقره‌ها نزد من باشد و بعد با هم آنها را می‌فروشیم. من که چاره‌ای نداشتم قبول کردم و صبح روز بعد به سراغ پیام رفتم، اما انگار او آب شده و به زمین فرو رفته بود. هرچه با پیام تماس گرفتم جوابی نداد و در نهایت پیامکی برایم ارسال کرد که با نقره‌های دزدی تهران را ترک کرده است. بعد هم از من خواست هیچ وقت دنبالش نگردم. من که از این موضوع ناراحت شده بودم ماجرا را برای یکی از دوستانم تعریف کردم که همین مسأله باعث شد تا لو بروم.به‌دنبال اظهارات متهم او با قرار بازداشت روانه زندان شد و تحقیقات برای دستگیری همدست فراری‌اش و کشف نقره‌ها ادامه دارد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟