فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


ارائه ۲۰ نوع خدمت به خانواده شهدای منا

ارائه ۲۰ نوع خدمت به خانواده شهدای منا

جامعه | شنبه ۱۳ شهريور ۹۵ ساعت ۲۰:۱۱ | نسخه چاپي

قائم مقام بنیاد شهید وامور ایثارگران در خصوص انواع خدمات به خانواده شهدا اظهارداشت:نزدیک به بیش از۲۰نوع خدمت به خانواده شهدای منا ارائه می‌شود که کارت بیمه سلامت تنهایکی ازاین نوع خدمات است.
به گزارش خبرگزاری مهر، محسن انصاری در نشست خبری بزرگداشت شهدای منا با اشاره به در پیش بودن اولین سالگرد این شهدا گفت: فاجعه منا حقیقتا پرتلفات ترین حادثه رخ داده در دوران حج محسوب می شود که ناشی از مدیریت غلط با اقدامات ناشایست دولت سعودی بود.
وی با اشاره به شهادت حدود ۵۰۰ ایرانی در فاجعه منا افزود: در بین شهدای منا ۶۰ نفر از ایثارگران به شهادت رسیدند که ۳۷ نفر از آنها از جانبازان و مابقی از خانواده ایثارگران بودند.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به شهادت ۶ دیپلمات ایرانی در فاجعه منا اظهار داشت: چند اصحاب رسانه و دانشمند هسته ای و ۱۵ روحانی در کنار تعدادی از شعرا و قاریان قرآن در بین شهدای این فاجعه وجود دارد.
انصاری با قدردانی از دستور رهبری در خصوص شهید محسوب کردن جان باختگان فاجعه منا ادامه داد: مقام معظم رهبری علاوه بر اینکه فرای این حادثه عزای عمومی اعلام کردند اجازه دفن پیکرهای شهدا را در قطعه شهدا دادند.
وی در خصوص تعداد شهدای دفن شده ایرانی در عربستان گفت: ۳۹ شهید ایرانی در مقبرة الشهدای مکه دفن هستند که با رضایت خانواده ها، پیکرهایشان در همانجا ماند.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران به یکی از مهمترین برنامه های دهه گرامیداشت شهدای منا ادامه و تصریح کرد: خانواده های شهدای منا دو درخواست داشتند که یکی از آنها بازگرداندن انتقال پیکرها و دیگری دیدار با مقام معظم رهبری بود که در هر دو مورد اقدامات ویژه ای انجام شد به طوری که خانواده این شهدا روز چهارشنبه این هفته با مقام معظم رهبری دیدار خواهند داشت.
انصاری به یکی دیگر از برنامه های ستاد بزرگداشت شهدای منا اشاره کرد و افزود: طرح آبروی محله یکی دیگر از طرح های بزرگداشت است که در قالب آن از خانواده شهدای منا در هر محله تقدیر می شود. علاوه بر این، با توجه به اینکه از عزیزان اهل سنت نیز در میان شهدای منا وجود داشتند مراسم هایی نیز در برخی استان ها برگزار خواهد شد.
وی از تشکیل دومین کمپین مردمی «به کدامین گناه» خبر داد و گفت: این کمپین کاملا مردمی است که در فضای مجازی و به طور خودجوش تشکیل شده است.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به این سوال که شنیده می شود برخی از مزایای خانواده شهدا به خانواده شهدای منا تعلق نگرفته است، آیا این مسئله صحت دارد یا خیر؟ گفت: این شهدا در سامانه و سیستم بنیاد شهید به نام شهید ثبت شدند و خدمات به خانواده آنها ارائه می شود.
انصاری ادامه داد: سه روز بعد از وقوع این حادثه، رهبری با شهید محسوب کردن جان باختگان فاجعه منا موافقت کرده و عزیزان جان باخته ایرانی در این حادثه، از همان روز شهید محسوب شدند.
ارائه ۲۰ نوع خدمت به خانواده شهدای منا
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص انواع خدمات به خانواده شهدا اظهار داشت: نزدیک به بیش از ۲۰ نوع خدمت به خانواده شهدای منا ارائه می شود که کارت بیمه سلامت تنها یکی از این نوع خدمات است.
وی در ادامه و با بیان اینکه حادثه منا حادثه ای مشکوک بود، گفت: نباید در این خصوص حادثه بودن این فاجعه را پیش طراحی کنیم بلکه باید خود عربستان حادثه بودن این فاجعه را ثابت کنند و ظن از پیش طراحی کردن این حادثه را باید خود طرف سعودی از طریق تشکیل کمیته حقیقت یاب، منتفی کند. بنابراین فرضیه از پیش طراحی شده را باید منتفی کرد هر چند نظر ما چیز دیگری است.
انصاری افزود: سوءمدیریت و عدم ساماندهی مناسب پس از حادثه بسیاری از ظن های موجود را تایید می کند با این حال طبق نظر رهبری نباید پیش داوری کنیم.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص ستاد تشکیل شده پیرامون بزرگداشت شهدای منا گفت: ۱۳ سازمان در این ستاد مسئولیت دارند و از سه ماه گذشته تا به امروز برنامه ریزی های لازم انجام شده است.
وی با قدردانی از کاروان پارالمپیک ایران در المپیک ریو اظهار داشت: جانبازان و معلولان حاضر در این کاروان به طور خودجوش تقاضای نام گذاری این کاروان به نام کاروان شهدای منا را داشتند که ما نیز از آنها تقدیر کرده و برایشان آرزوی موفقیت داریم.
انصاری به یکی دیگر از برنامه های ستاد بزرگداشت شهدای منا اشاره و تصریح کرد: ۵ موکب در مراسم اربعین امسال به نام شهدای منا برگزار می شود که خانواده این شهدای عزیز از زائران پذیرایی خواهند کرد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا قرار نیست خانواده شهدای منا با ریاست جمهوری دیدار داشته باشند، گفت: رئیس جمهور اولین و تنها کسی بود که در سازمان ملل ابعاد این حادثه را بیان کرده و برای برگزاری مراسم شهدای منا سخنرانی و مراسم سازمان ملل را نیمه کاره رها کرد و به کشور بازگشت.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: کنگره بین المللی شهدای منا طرح موضوع شده و قرار است در مشهد برگزار شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟