جدیدترین روش در اسپرت‌کردن ماشین+تصاویر

به تازگی روکشهایی با طرح (زنگ زدگی فلز) تولید شده که به سادگی روی بدنه خودرو چسبانده می‌شود. این روکشها به شدت مورد پسند جوانان قرار گرفته است.


برگزاری جشنی باشکوه برای مُردگان! +تصاویر

جشنواره «روز مردگان» (Day of the Dead) مثل هر سال در سراسر مکزیک برگزار شد.مبلغ ۱۰هزار تومان به مشترکان تلفن ثابت بازگردانده می‌شود

وزیر ارتباطات مخابرات را وادار به بازگرداندن مبالغ اضافه دریافتی کرد. تسنیم گزارش جامعی از افزوده شدن بند جدید و عجیبی در قبوض تلفن‌های ثابت ...پایان نخستین رالی گردشگری خانوادگی بانوان

پایان نخستین رالی گردشگری خانوادگی بانوان

جامعه | شنبه ۱۳ شهريور ۹۵ ساعت ۲۰:۵۶ | نسخه چاپي

اولین رالی گردشگری بانوان، با حضور علاقه‌مندان به رشته رالی و با هدف توسعه گردشگری و مشارکت خانواده‌ها از سوم تا هفتم شهریورماه برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، رقیه حاتمی پور مسئول برگزاری این مراسم گفت: بانوان ما به دنبال فضاهای شاد و مفرح هستند ؛ فضاهایی که علاوه بر مفرح بودن موجه نیز باشد. ما در این مسابقه معیار سرعت را کنار گذاشته ایم و مهارت در رانندگی و بازدید از نقاط مشخص شده در طول مسیر را اولویت داده ایم.
خانواده‌هایی که برای پیروزی تلاش می‌کنند
سوت اولین مسابقه رالی گردشگری بانوان، مقابل درب کاخ سعد آباد و با حضور و همراهی کانون اتومبیل‌رانی استان تهران زده شد. ۳۰ خانواده در این مسابقه شرکت کرده‌اند و قرار است تا اعضای خانواده هایشان به عنوان نقشه‌خوان در کنار بانوان، هدایتی از جنس حمایت داشته باشند.
این مسابقه علاوه بر اینکه میزبان خانواده‌های تهرانی است از شهرهای مثل آبادان و مشهد  هم میهمان دارد. اتومبیلها همگی به سمت ایستگاه اول در استان البرز پیش می‌روند.
ایستگاه اول؛ مرواریدی از جنس ویرانی
این جا کاخ مروارید است کاخی که سکونتگاه شمس پهلوی بوده است. کاخی به شکل مروارید که دو دریاچه به صورت سفره ماهی آن را در برگرفته اند. این بنا توسط لوئی فرانک رایت طراحی شده کسی که یکی از ۵ معمار بزرگ جهان بوده است و طبیعت گرایی را به وضوح در کارهای او می‌توان دید. نمای بیرونی کاخ شمس، پیست اسب سواری، زمین گلف و فرودگاه‌ها نشان می‌دهد که با یک بنای باشکوه و در عین حال متفاوت رو به رو هستیم. بازدید از داخل کاخ به علت بازسازی‌هایی که در حال انجام است میسر نمی‌شود اما مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ مروارید با استقبال از تیم رالی بانوان تا جایی که امکان دارد خانواده ها را با این بنا آشنا می‌کند.
ایستگاه دوم؛ جای خالی علائم گردشگری
قزوین تا تهران فاصله زیادی ندارد اما بناهای تاریخی و مکان‌های گردشگری زیادی دارد که تقریبا با عبور از این شهر برای رسیدن به مقاصد دیگر دیده نمی‌شوند. تیم رالی بعد از توقف در این شهر و بازدید از بناهای حمام قجر، دروازه رشت و... راهی ایستگاه بعدی می‌شوند.
آنچه در تمام مسیر به چشم می‌خورد، نوعی از گمگشتگی فرهنگی است، به طوری که برای پیدا کردن یک بنای تاریخی هیچ گونه علائمی در سطح شهرها دیده نمی‌شود و باید برای گردشگری در یک شهر فعل «گردیدن» را نه به معنای گشتن بلکه در معنای دور زدن بارهای بار تجربه کرد.
پایانی خوش برای اولین‌ها/استقبال مسئولین زنجان از کاروان بانوان
میدان بسیج شهر زنجان ، پایان مسابقه رالی بانوان است. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و معاونین ایشان با اهدای گل به استقبال کاروان رالی بانوان آمده اند.
جشنواره گردشگری، هفتم شهریور ماه و با اهدای جوایز به بانوان و نفرات برگزیده رالی گردشگری بانوان در کاخ سعد آباد به پایان رسید. رقیه حاتمی پور با بیان اینکه این طرح در استانهای دیگر مثل گلستان، گیلان، مازندران و کردستان مور استقبال قرار گرفته است، گفت: این برنامه را در آینده ادامه و گسترش خواهیم داد چون باعث شادابی بیشتر جامعه زنان می‌شود. البته در این کار بخش‌ها و ارگان‌های مختلفی باید ما را یاری کنند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: