دستگيري 120 نفر از اراذل و اوباش در پاتک شبانه پليس تهران

اجراي طرح هاي برخورد با اراذل و اوباش موجب شده تا ديگر به مانند گذشته اراذل سطح يک و 2 نداشته باشيم و اغلب اين افراد که تحت عنوان اراذل و اوباش ...


جنازه یک داعشی خوراک گربه‌ها شد+عکس

در جریان عملیات آزادسازی موصل تصویری منتشر شده که لاشه‌ی یک داعشی را در حالی که خوراک گربه‌ها شده، نشان می دهد.


قهر خداداد و درگیری فیزیکی بادامکی در تمرین سیاه جامگان

خداداد عزیزی به عنوان رییس سازمان فوتبال و مدیرفنی سیاه‌جامگان ظهر امرور در تمرین این تیم با حضور بازیکنان معرفی شد.


تجربه ای جدید از اولین رانندگی با آئودی A4 + تصاویر

در این گزارش می خواهیم شما را از نزدیک با جزئیات مدل A4 آئودی آشنا کنیم و از مشخصات فنی آن برایتان بگوییم. در این خودرو از یک موتور 2 لیتری توربو ...


این مردهای بی مسئولیت...

گاهی اوقات افراد می دانند در زندگی چه می خواهند اما گام برداشتن در آن راستا مشکل است.


صدور روادید روسیه برای تجار ایرانی تسهیل شد

صدور روادید روسیه برای تجار ایرانی تسهیل شد

اقتصاد | شنبه ۱۳ شهريور ۹۵ ساعت ۲۱:۴۲ | نسخه چاپي

سفیر ایران در روسیه گفت: با توافقات انجام شده جهت تسهیل در صدور روادید برای اتباع دو کشور ، امید است در آینده نزدیک مشکلات روادید برخی بازرگانانی که در مضیقه قرار داشتند، کاملا رفع گردد.
به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی سنایی در همایش تجاری حضور پایدار در روسیه، اظهار داشت: روابط دو کشور همسایه ایران و روسیه سابقه ای ۵۰۰ ساله دارد  که این امر بیانگر ریشه دار بودن آن است اگرچه برخی زمان‌ها از نوسانات و فراز و نشیب هایی نیز برخوردار بوده است.
وی افزود: این روند در رابطه با روسیه به ویژه در دو سال اخیر بسیار چشم گیرتر بوده و شاهد نزدیکی بیشتر دو کشور در عرصه های مختلف بوده‌ایم که هشت بار ملاقات روسای جمهور دو کشور در یک سال اخیر در کنار برگزاری نشست‌های کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و همچنین دیدارهای متعدد مقامات ارشد و وزرای مختلف ایران و روسیه به ویژه بازرگانی، تجارت و صنعت و تبادل هیات‌های مختلف بلندپایه در سطوح گوناگون و کارشناسی بوده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با اعلام اینکه بر این اساس می توان ادعا کرد شرایط روابط دو کشور در سطح دولتی در حال حاضر بهترین وضعیت را در طول دوران روابط دوجانبه رقم زده است، اظهار داشت: لازم است از این فرصت، بخش های خصوصی و تجاری دو کشور نهایت بهره برداری راداشته باشند.
وی تصریح کرد: امضای اسناد متعدد بین دو کشور در زمینه‌های مختلف به ویژه تجاری و اقتصادی که بسیاری از آنها در حال اجرایی شدن است از یک سو و تسهیلات دولتی در نظر گرفته شده برای توسعه مناسبات از جمله خط اعتباری ۵ میلیارد دلاری روسیه که به تازگی بهره برداری از آن به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است از سوی دیگر نشان دهنده جدیت مقامات عالی دو کشور برای نزدیکی بیشتر و توسعه مناسبات است.
سنایی با ابراز خرسندی از اینکه در شش ماهه اول سال جاری میلادی حجم تبادلات تجاری دو کشور حدود ۷۰ درصد افزایش داشته است، افزود: امید می‌رود با تمهیدات انجام شده و توافقات صورت گرفته این روند برای سال‌های آتی تداوم یافته و تسریع شود که نقش بازرگانان در این عرصه بیش از پیش اهمیت می‌یابد.
وی ادامه داد: افزایش میزان صدور روادید برای تجار و گردشگران دو کشور در سال جاری که رقمی در حدود ۱۰۰ درصد  را نشان می‌دهد در کنار افزایش زیاد تعداد پروازهای مابین نیز در همین راستا ارزیابی می شود.  

 سفیر ایران در مسکو خاطرنشان کرد: در کنار تلاش‌های انجام شده  نمی‌توان به مشکلات توسعه روابط تجاری دو کشور اشاره‌ای نکرد، عدم شناخت تجار و بازرگانان دو کشور از امکانات یکدیگر و عدم آشنایی به مقررات تجاری کشور مقابل و همچنین عدم حل کامل مشکلات بانکی و مراودات مالی فی مابین، موانع مهمی جهت توسعه کامل تجارت دو کشور بوده اند که امید می رود با تسهیلات در نظر گرفته شده و همچنین رفع موانع موجود که با جدیت از سوی مسئولین دو کشور پیگیری می شود شاهد تحقق هدف مورد نظر باشیم.
سنایی افزود: با توافقات و اقدامات انجام شده جهت تسهیل و تسریع در روند صدور روادید برای اتباع دو کشور بویژه در بعد تجاری که روند اجرایی آن آغاز شده است، امید می رود در آینده نزدیک مشکلات روادید که بعضا در گذشته برخی از ایرانیان مسافر و بازرگانان را در مضیقه گذاشته بود، کاملا رفع گردد.  
وی با بیان اینکه اکنون فرصت در دست تجار  است تا با ارزیابی صحیح از توانایی‌ها و امکانات خود و طرف‌های تجاری از فرصت پیش آمده حداکثر بهره برداری را برای رفع نیازهای کشور و همچنین صادرات محصولات ایرانی داشته باشند، اظهار داشت: بخش‌ها و سازمان‌های دولتی کشور در سال های اخیر با رایزنی‌ها و امضای اسناد مختلف سیاسی و تجاری حداکثر تلاش خود را جهت ایجاد زمینه توسعه روابط تجاری فراهم کرده است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: