خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


برگزاری جلسه شورای راهبردی فدراسیون همگانی با رویکرد جدید

برگزاری جلسه شورای راهبردی فدراسیون همگانی با رویکرد جدید

ورزش | شنبه ۱۳ شهريور ۹۵ ساعت ۲۳:۲ | نسخه چاپي

یازدهمین جلسه شورای راهبردی فدراسیون ورزش همگانی با رویکردی جدید به ریاست دکتر مهرزاد حمیدی برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، یازدهمین جلسه شورای راهبردی فدراسیون ورزش همگانی (دور جدید) به ریاست دکتر مهرزاد حمیدی و با حضور اعضاء شورای راهبردی فدراسیون در محل فدراسیون برگزار شد  
رئیس فدراسیون ورزش همگانی در آغاز ضمن خیر مقدم و تشکر از شرف حضور اعضاء در شورا و مشارکت و همکاری همگی در طرح ها و برنامه های فدراسیون اظهار داشت: از ابتدای فعالیت در سال ۱۳۸۹، برنامه راهبردی توسعه ورزش همگانی فدراسیون با همکاری شما عزیزان طرح ریزی شد و برای پیشرفت و رشد ورزش همگانی کشور در دورنمای این ۷ سال مسیر طولانی طی شده تا به این نقطه رسیده ایم.
دکتر علی مجدآرا گفت : ما توانستیم  شاخص های کیفی برگزاری بیشترین دوره های آموزشی ، ایجاد بیشترین اشتغال و کارآفرینی، بیشترین حضور خانواده ها در رویداد ورزشی ، بیشترین زمان پخش تلویزیونی ، و بیشترین جلب زنان و دختران به ورزش و در نهایت رشد کمی  چشم گیر دور از انتظار مشارکت مردم در ورزش همگانی از حدود ۶ درصد به ۲۱ درصد را کسب نماییم .
وی با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری در حوزه ورزش همگانی ادامه داد :  در مجموع فدراسیون با حرکت جهادگونه و با عزم ملی با همکاری سازمان ها و نهادها برابر برنامه های پیش بینی شده خود به جلو در حال پیشرفت است که این پیامد منویات مقام معظم رهبری(حفظه الله) در چند سال اخیر و شعار مدیریت همگانی  فدراسیون" همه با هم برای ورزش همگانی" است که بدون همدلی ، همزبانی و هم افزایی شما مسئولین، اساتید و خبرگان عضو شورای راهبردی ورزش همگانی دست یافتنی نبود .
مجدآرا افزود : از همه شما می خواهم برای دست یابی به چشم انداز ورزش همگانی کشور مشارکت همکارانه و فعال خود را با فدراسیون تقویت نمایید.
رئیس شورای راهبردی فدراسیون با اشاره به  محتوای خوب  سند تحول ، تعالی و آینده نگری فدراسیون ورزشهای همگانی بیان کرد : این طرح ها با پشتوانه های نظری و 
علمی در سند تحول، تعالی و آینده نگاری فدراسیون آورده شده است و باید همگی میثاق ببندیم تا در جهت اجرای قطعی پروژه ها برای پیشرفت ورزش همگانی و تحقق اهداف، سیاست ها و راهبردهای برنامه راهبردی فدراسیون مشارکت کنیم ،  نقشه راه شورا در چارچوب چشم انداز و ماموریت برنامه راهبردی فدراسیون باید تدوین شود.
دکتر مهرزاد حمیدی گفت : بازنگری، مناسب سازی و تطبیق برنامه ها با پروژه ها و طرح های سند تحول باید منطبق با  سازمان ها و نهادهای مجری باشد  و با همکاری آنها تدوین شود.
حمیدی افزود : امیدوارم، پیامد همکاری شما خبرگان ورزش همگانی عضو شورای راهبردی با حرکتی جهت دار و ایجاد یک جریان توفنده همگانی در سراسر کشور  کنترل و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر مانند چاقی، پرفشاری خون، دیابت، پوکی استخوان و آسیب های اجتماعی باشد که امروز در کشور روند نگران کننده ای دارند و از نگرانی های مقام معظم رهبری (حفظه الله) است.
دبیر فدراسیون ورزش همگانی نیز در راستای اجرای برنامه راهبردی فدراسیون تا افق ۱۴۰۴ گفت : باید جمهوری اسلامی ایران را به سوی جامعه ای فعال، شاداب و سالم با حداقل پوشش ۵۰ درصد جمعیت کشور در ورزش همگانی و فعالیت بدنی سوق دهیم.
دکتر دوست محمدی عنوان کرد : فرصت خوبی فراهم آمده است که با همکاری اعضای شورای راهبردی پایش مداوم مسیر راه طرح ها تقویت و  تدابیر لازم برای اینکه آنها در مسیر اصلی قرار گیرند اتخاذ و در مجموع ترکیب مناسبی بین طرح های متنوع فدراسیون ایجاد گردد.
رئیس کمیته تحول فدراسیون ورزش همگانی در ارتباط طرح های سند تحول اظهار داشت :  این طرح ها در سه بازه زمانی کوتاه، میان و بلند مدت به افق ۱۴۰۴ برنامه راهبردی فدراسیون منتهی می شوند تا هدف کلی مشارکت بیش از ۵۰ درصد مردم در ورزش همگانی تحقق یابد که در حال حاضر در حدود ۲۱ درصد می باشد.
دکتر اصلانی ادامه داد : فدراسیون ورزش همگانی باید از ظرفیت ۵/۱۳ میلیون نفری دانش آموزی کشور استفاده کند و فدراسیون ورزش همگانی به عنوان یکی از فدراسیون های برنامه محور یک سازو کار منطقی و اصولی تحت راهبردهای برنامه راهبردی و سند تحول با استفاده از خبرگان و اساتید ورزش همگانی کشور در راستای  اهداف توسعه ورزش همگانی تحقق هدف اصلی افق  ۱۴۰۴  برنامه راهبردی فدراسیون را پیگیری می کند .
همچنین نایب رئیس بانوان فدراسیون با اشاره به برگزاری   دومین همایش بین المللی ورزش همگانی " دستاوردهای گذشته و برنامه های آینده ورزش همگانی کشورهای 
جهان در هزاره سوم" که قراراست  از ۲۵ تا ۳۰ آذرماه ۱۳۹۵ در تهران برگزار شود گفت : این همایش به منظور کسب آخرین دستاوردهای و بهترین الگوها، معیارها و شاخص های توسعه ورزش همگانی در کشورهای منتخب پنج قاره و همچنین هیات رئیسه انجمن بین المللی ورزش همگانی (TAFISA) و انجمن آسیایی ورزش همگانی (ASFAA) و  اساتید مدعو ورزش کشور برگزار خواهد شد .
دکتر میترا روحی بیان کرد : تاکنون کشورهای آلمان، کره جنوبی، هلند، ترکیه، فنلاند، ژاپن و مالزی اعلام آمادگی کردند. پیگیری های لازم برای حضور مسئولین کشورهای اسلامی و مسئولین ورزش همگانی قاره های استرالیا، افریقا و آمریکای جنوبی نیز در حال انجام است.
در ادامه این نشست دکتر محمد جوادی پور عضو هیات علمی دانشگاه تهران نیز عنوان کرد :  مشاهده پیشرفت های فدراسیون ورزش همگانی در سال های اخیر قابل تحسین است که ناشی از اجرای برنامه های خوب فدراسیون در ذیل راهبردهای برنامه راهبردی می باشد ، البته هیچ برنامه ای قطعی نیست و می توان برنامه را در دستور بازنگری قرار داد و نسخه دوم آن را تدوین کرد.
جوادی پور گفت : برای این کار لازم است که نظام مدیریت عملکرد مرکز دیده بانی یا تحقیق و توسعه در فدراسیون تشکیل شود تا گزارش های مشخصی در ارتباط با اجرای 
سند و برنامه ها و طرح ها تهیه و ارائه نماید. در نهایت ایجاد یک نظام جامع داده و اطلاعات برای تهیه و ارائه آمار های دقیق و منطقی (کمی و کیفی) در فدراسیون از ورزش همگانی کشور ضروری است.
دکتر حمید قاسمی عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور و مدیر رادیو ورزش نیز    امور انجام شده در فدراسیون را مورد تقدیر قرار داد و عنوان کرد :  در فدراسیون فعالیتهای ارزنده ای انجام شده و امیدوارم فدراسیون زبان مشترک همگانی بین مسئولین و مجریان طرح های ایجاد نماید.
وی تصریح کرد : برنامه راهبردی فدراسیون نیاز است بازنگری و یک راهنمای اجرایی به زبان ساده و عامه پسند هم برای مردم و مجریان طرح ها در سراسر کشور و حتی روستاها برای آن نوشته شود تا قابل درک و اندازه گیری باشد.
قاسمی افزود :  تشکیل کمیته پژوهش برای تحقیق و توسعه در فدراسیون با استفاده از ظرفیت پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا پس از اعلام فهرست نیازهای پژوهشی ورزش همگانی به دانشگاه ها ضروری است ، با توجه به عدم درج احکام ورزش و به ویژه ورزش همگانی در برنامه پنج ساله ششم علی رغم تلاش های وزارت ورزش و جوانان این آمادگی وجود دارد تا در برنامه همیشه با ورزش شبکه ورزش با ایجاد کمپین مسئولین، اساتید و کارشناسان این موضوع را مطرح نمایند تا موجی برای جلب توجه نمایندگان مجلس ایجاد شود تا در فرصت باقی مانده سهم ورزش همگانی در برنامه ها لحاظ گردد.
دکتر مهرعلی باران چشمه عضو هیات علمی دانشگاه و رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح   تشکیل شورای راهبردی با حضور خبرگان ورزش همگانی کشور یکی از اقدامات اساسی و پسندیده فدراسیون ورزش همگانی عنوان کرد و گفت : خوشحال هستم که  وزارت ورزش و جوانان نیز آمار مشارکت ۲۱ درصد مردم را در ورزش همگانی با رشد ۱۰ درصدی در دو سال اخیر تایید کرد ، این آمار در فدراسیون حاصل کاری پژوهشی با همکاری شرکت های تحت پوشش مرکز آمار ایران بوده است.
باران چشمه ادامه داد :  متاسفانه برای آینده در برنامه و احکام برنامه پنج ساله ششم توسعه جای پای ورزش و به ویژه ورزش همگانی خالی است و اعضاء شورا باید تلاش نمایند تا در سند برنامه پنج ساله ششم احکام خوبی برای توسعه ورزش همگانی و فعالیت بدنی در حوزه فرهنگی و اجتماعی تصویب شود.
در ادامه جلسه شورای راهبردی  نایب رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی به اولویت بندی طرح های تحول اشاره کرده و اظهار داشت : اقدامات  از جمله تشکیل جلسه شورای تحول و تعالی در استان ها به ریاست استانداران برای بررسی سند تحول و اجرای طرح جاده های سلامت و پیاده روی توسط استانداران و شهرداری ها و غیره در حال پیگیری است.
غلامرضا کمانه ادامه داد :  اگر در طرح تحول سلامت با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد ریال سهمی برای ورزش همگانی درنظر گرفته نشده است می توان گفت که سند درمان است تا پیشگیری ، وزارت بهداشت باید سهمی از اعتبارات طرح تحول سلامت برای تحرک و فعالیت بدنی اقشار مختلف کشور در اختیار فدارسیون ورزش همگانی قرار دهد و حداقل باید ۱ درصد این اعتبارات معادل ۲۰۰۰ میلیار ریال به حوزه ورزش همگانی کشور اختصاصی داده شود.
رئیس کمیته فرهنگ، اخلاق و معنویت فدراسیون ورزش همگانی  نیز با اشاره به این که کار فرهنگی در فدراسیون ورزش همگانی در راستای منویات مقام معظم رهبری(حفظه الله) مبنی بر " توجه به اخلاق در ورزش" و " ایمان و تقوا و پاکدامنی در روح ورزش است" در حال پیگیری است گفت :  در این ارتباط ۱۵ عنوان برنامه به فدراسیون تقدیم شده است که یکی از آنها  دوره تعالی معنوی ویژه مدرسان ورزش همگانی سراسر کشور است .
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟