افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


تلویزیون هایی که علائق بینندگان را درک می کنند

خط تولید جدیدی از تلویزیونهای هوشمند راه اندازی شده که از هوش مصنوعی فوق العاده ای برخوردارند.


آیا "آیت‌الله مصباح یزدی" را کنار گذاشته‌اند؟

سیاست | شنبه ۱۳ شهريور ۹۵ ساعت ۱۵:۳۹ | نسخه چاپي

فرارو- غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در نشست خبری خود عنوان کرد: جامعه روحانیت مبارز بنای مشورت با آقای مصباح یزدی را ندارد. وی افزود: آقای مصباح به میدان نیامدند، بعید هم می‌دانم به میدان بیایند. مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت همچنین درباره همکاری با جبهه پایداری گفت: جبهه پایداری به ما بپیوندد.
همچنین پیش از این، خبر دیدار یا گفتگوی تلفنی میان آیات موحدی کرمانی و یزدی منتشر شده بود که سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره آن گفت: «جلسات مشترک آیت‌ا... موحدی کرمانی با آیت‌ا... محمد یزدی فعلا درحد پیشنهاد و طرح است که از سوی آیت‌ا... موحدی ارائه شده است.»
از سوی دیگر اخیرا عنوان شده دعوت نامه جلسات جامعه روحانیت دوباره برای آقایان هاشمی رفسنجانی، روحانی و ناطق نوری ارسال می گردد. ضمن آنکه گفته شده شش عضو جدید به جامعه روحانیت مبارز اضافه شده اند که با توجه به رویکرد معتدل آنها باعث تقویت جبهه معتدلین در جامعه روحانیت مبارز شده است. برخی معتقدند کنار هم گذاشتن این فکت ها حکایت از کنار گذاشته شدن مصباح یزدی از فرایند وحدت اصولگریان برای انتخابات سال 96 دارد.
شاید به همین دلیل روح الله حسینیان عضو شاخص جبهه پایداری در واکنش به سخنان سخنگوی جامعه روحانیت مبارز مبنی بر عدم تمایل برای مشورت با آیت الله مصباح یزدی راجع به انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقای مصباحی مقدم سخنگوی اصولگرایان نیستند و حتی جایگاهی نیز ندارند که وقتی صحبتی می کنند از ناحیه اصولگرایان بخواهند صحبت کرده باشند.
دکتر امیر محبیان استاد دانشگاه و موسس حزب نواندیشان که از تئوریسین های جریان اصولگرا محسوب می شود در گفتگو با فرارو گفت: «آیت الله مصباح جایگاه خود را به عنوان عضو موثر جامعه مدرسین داشته و نظرات ایشان در تصمیمات جامعه مدرسین حتما ملحوظ خواهد شد. آنچه که مهم است آنست که جبهه پایداری که برای دیدگاههای آیت الله مصباح اهمیت خاصی قائلند نیز همین پروسه را دنبال نمایند و به عنوان وحدت شکن عمل ننمایند.»
این فعال سیاسی اصولگرا درباره احتمال کنار گذاشتن مصباح یزدی از فرایند وحدت اصولگرایان اظهار کرد: «اگر مواضع جناب مصباحی مقدم را که مواضع منطقی و خوبی بود؛ مواضع نهایی جامعه روحانیت بدانیم؛ می توانیم به روند وحدت خوشبین باشیم و به نظر می رسد جامعه روحانیت به مواضع قاطع تری رسیده است. اما در باب آیت الله مصباح من فکر می کنم این عبارت کنار گذاشتن از روند وحدت یا امثالهم را تحقیر آمیز و حتی تحریک آمیز می دانم. باید احترام شخصیت های علمی را نگاه داشت. جایگاه آیت الله مصباح در تصمیمات جامعه مدرسین محفوظ است.»
محبیان در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است آیت الله مصباح یزدی و جریان های نزدیک به ایشان کاندیدای مستقلی برای سال 96 معرفی کنند؟، گفت: «من معتقدم جامعتین باید محور وحدت اصولگرایان باشند. اگر مسیر وحدت بدرستی طی شود نیاز به معرفی کاندیدای مستقل نیست زیرا در آن صورت هر کس یا هر گروهی ساز استقلال بزند باید از سوی اصولگرایان طرد شود.»
محبیان در پاسخ به این سوال که ارسال دعوت نامه برای آقایان هاشمی، روحانی و ناطق نوری از سوی جامعه روحانیت که بعد از وقفه ای طولانی صورت می گیرد چه معنایی را می رساند؟، گفت: «جامعه روحانیت هیچگاه از افراد یاد شده فاصله نگرفته است بلکه آقای هاشمی در صف بندی ها، یاران جدید برگزید؛ در مورد ارسال دعوت نامه هم آقای مصباحی مقدم توضیحات درست را داده است و بهتر است در پی تاویلات خاص نباشیم.»
وی ادامه داد: «طبعا آقای هاشمی علیرغم اختلاف نظرها همیشه مورد احترام جامعه روحانیت بوده است ولی این به معنای نادیده گرفتن انتقادات اعضای جامعه روحانیت نسبت به ایشان نیست. آقای هاشمی نیز نیک می داند که سخت ترین حملات اهانت آمیز به ایشان از سوی اصلاح طلبان تندرو بوده است و نه اصولگرایان حامی جامعه روحانیت. انتقادات اصولگرایان به آقای هاشمی اگر جدی گرفته می شد به گمانم وضعیت ایشان در فضای سیاسی کشور بهتر از الان می بود؛ زیرا این نقدها دوستانه و مشفقانه بود و نه خصمانه و مکارانه.»
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟