13 فکر سمی که باید سریع تر متوقف شان کنید

«فکرت را تغییر بده تا زندگیت را عوض کنی» این شعار را خیلی ها بلد هستند اما مشکل اینجاست که اغلب ما اصلا از افکار منفی که در ذهنمان جریان دارند، ...


خزانه بانکها سه قفله شد/توقف وام دهی بانکها در آستانه شب عید

کمتر از دو ماه به پایان سال باقی مانده و تقاضا برای دریافت وام از بانکها به اوج می رسد،اما جوابِ منفی است که بر روی هر درخواستی می نشیند؛ گویا ...


کشف ۴ جسد غیرآتش نشان از زیر آوار

در حالی که عملیات تجسس و آواربرداری از ساختمان پلاسکو وارد پنجمین روز خود شده است، با تلاش امدادگران ساعتی پیش جسد ۴ نفر از شهروندان، کشف و ...


ترکیه درخواست اروپا برای اصلاح قانون مبارزه با تروریسم خود را رد کرد

جهان | شنبه ۱۳ شهريور ۹۵ ساعت ۸:۴۲ | نسخه چاپي

نخست وزیر ترکیه در دیدار با رئیس پارلمان اروپا تغییر قانون مبارزه با تروریسم خود که از طرف اتحادیه اروپا به عنوان یکی از شروط آزادی ویزا برای شهروندان ترک مطرح است را رد کرد.
به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، "مارتین شولتز"، رئیس پارلمان اروپا با وجود موضع سختگیرانه ترکیه، مذاکرات درباره آزادی ویزا برای شهروندان ترک را شکست خورده ارزیابی نکرد.

البته وی نتوانست در سفر روز گذشته خود به آنکارا موفقیتی در این راستا کسب کند.

نخست وزیر ترکیه در دیدار خود با رئیس پارلمان اروپا تغییر قانون مبارزه با تروریسم کشورش که از شروط آزادی ویزا برای شهروندان ترک است را با توجه به شرایط اخیر رد کرد.

شولتز بعد از دیدار با نحست وزیر ترکیه اعلام کرد که در نقطه زمانی فعلی با توجه به اختلافاتی که ما داریم در این مسئله هیچ پیشرفتی به وجود نمی آید. اصلاح قانون ضد تروریسم ترکیه یک معیار اساسی برای این مسئله است.

وی در عین حال گفت: من اعتقاد ندارم که این مسئله در پایان باید با شکست مواجه شود بلکه باید شانسی برای این منظور وجود داشته باشد.

نخست وزیر ترکیه نیز اعلام کرد که با توجه به شرایط اخیر هیچ گونه کاهش قوانین ضد تروریسم نمی تواند وجود داشته باشد. ترکیه در حال حاضر علیه سازمان های تروریستی زیادی مبارزه می کند. برای ما در اینجا مسئله مرگ و زندگی مطرح است. وی در عین حال در این باره با شولتز هم عقیده بود که باید در این باره در گفتگو باقی بمانیم.

دولت ترکیه اخیرا تهدید کرده است که بدون آزادی ویزا برای شهروندان ترک توافق پناهندگان با اروپا را نادیده می گیرد.

شولتز در سفر خود به آنکارا همچنین با "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه دیدار کرد.

همچنین در آخر هفته هم در حاشیه نشست جی 20 در چین صدر اعظم آلمان مشترکا با رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر ایتالیا با اردوغان درباره مسئله پناهندگان دیدار و گفتگو خواهند کرد.

منبع: تسنیم

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟