خودروهای منتخب سال از نگاه تاپ‌گیر+تصاویر

این روند هر ساله بسیاری از مجلات تخصصی خودرواست که کارشناسان و اهل فن به بررسی آن می‌پردازند و مرجع خوبی برای انتخاب مشتریان محسوب می‌شود.


قطع سیم کارت مشترکانی که نقص اطلاعات هویتی دارند

اپراتورها موظفند در مرحله دوم و پس از اطلاع رسانی به این گونه مشترکان و در صورت تکمیل نکردن اطلاعات هویتی از سوی مشترک نسبت به یک طرفه کردن ...


قتل فجیع دو جوان در قروه

دو جوان در شهرستان قروه در کردستان به شکل فجیعی به قتل رسیدند.


بنزهایی که تاکنون ندیده اید+تصاویر

اولین سری از عکس های اختصاصی عصر ایران از موزه بنز را می توانید ببیند.


ادعای حمله با شوکر برقی به زن دستفروش اهوازی +عکس/ شهرداری تکذیب کرد

در ساعت های اخیر خبرهای ضد و نقیض درباره مرگ زن دستفروش اهوازی در حمله ماموران شهرداری اهواز با شوکر منتشر شد. عکس این زن نیز به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر شده است.


ورود شرکت ملی حفاری به مناقصه جدید نفتی ایران ممنوع شد

ورود شرکت ملی حفاری به مناقصه جدید نفتی ایران ممنوع شد

اقتصاد | جمعه ۱۲ شهريور ۹۵ ساعت ۱۸:۲۸ | نسخه چاپي

یک مقام مسئول با اشاره به برگزاری مناقصه جدید حفاری ۲۰ چاه جدید نفتی در میدان آزادگان گفت:حضور شرکت ملی حفاری در این مناقصه ممنوع است.
به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمحمود مرعشی با اشاره به حضور هشت شرکت داخلی و خارجی در مناقصه حفاری ٢٠ حلقه چاه میدان آزادگان جنوبی، گفت: پس از ارزیابی‌های فنی و مالی، شرکت ملی حفاری ایران برنده این مناقصه شد.
مجری طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی در شرکت نفت با بیان این که شرکت ملی حفاری ایران باید در یک بازه زمانی ٢ ساله، حفاری این ٢٠ حلقه چاه را انجام دهد، تصریح کرد: بر اساس برنامه ارائه شده برای انجام این کار، ٦ دکل حفاری فعالیت خواهند کرد.
این مقام مسئول همچنین از برگزاری مناقصه ٢٠ حلقه دیگر از چاه‌های نفتی میدان آزادگان جنوبی خبر داد و افزود: این مناقصه میان شرکت‌هایی که در مناقصه ٢٠ حلقه چاه گفته شده، حاضر بودند برگزار می‌شود و شرکت ملی حفاری نمی‌تواند در این مناقصه حضور یابد.
در همین حال علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران هفته گذشته در نشستی خبری از برگزاری مناقصه توسعه فاز دوم میدان مشترک نفتی آزادگان جنوبی با حضور شرکت‌های خارجی تا هفته پایانی مهرماه سال‌جاری خبر داد.
از سوی دیگر محمدرضا تاکایدی، قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفته است: حفاری ۲۰ حلقه چاه جدید میدان آزادگان جنوبی به صورت کلید در دست و ۱۰۰ درصد بر عهده این شرکت انجام می‌شود.
به گزارش مهر، براساس پیش‌بینی‌های انجام شده، برداشت نفت از این میدان تا اواخر سال ٩٧، به ٣٢٠ هزار بشکه در روز رسیده و اهداف فاز نخست توسعه از آن محقق شود.
آزادگان جنوبی از جمله میادین مشترک نفتی ایران در غرب کارون است که در نزدیکی مرز عراق ( ٨٠ کیلومتری غرب اهواز) قرار دارد، نفت درجای این میدان معادل ٢٥,٣٤ میلیارد بشکه و نفت قابل برداشت آن حدود ٢ میلیارد بشکه با احتساب ضریب برداشت ٨.٢ درصد برآورد شده است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: