بازیگر زن مشهور احترام به شعور مخاطب را فراموش کرد؟!

بهاره افشاری برای بازی در یک سریال به توافق رسیده و بزودی در تلویزیون حضور خواهد داشت.


رئیس شورای شهر تهران: حکیمی پور نباید نامه املاک را به یاشار سلطانی می داد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد حکیمی پور، نباید نامه محرمانه سازمان بازرسی را در اختیار یاشار سلطانی قرار می داد.


بازیگران ایرانی دارای وطنی غیر از ایران را بشناسید؛ از الناز شاکردوست تا محمدرضا گلزار!+تصاویر

در این مطلب برخی بازیگران دارای دو وطن معرفی می شوند؛ یک وطن در تهران برای کار و دیگری خارج از کشور یا در شهرستان های ایران برای زندگی. البته ...


«لوییس سوارس» بهترین مهاجم دنیاست

مدافع تیم ملی فوتبال اروگوئه معتقد است که هم وطنش در بارسلونا، بهترین مهاجم روز دنیاست.


عکس روز نشنال جئوگرافیک

با چنین عکسی می توان موجی را برای همیشه ثبت کرد و سطح صافشان را به دقت دید.


ورود شرکت ملی حفاری به مناقصه جدید نفتی ایران ممنوع شد

ورود شرکت ملی حفاری به مناقصه جدید نفتی ایران ممنوع شد

اقتصاد | جمعه ۱۲ شهريور ۹۵ ساعت ۱۸:۲۸ | نسخه چاپي

یک مقام مسئول با اشاره به برگزاری مناقصه جدید حفاری ۲۰ چاه جدید نفتی در میدان آزادگان گفت:حضور شرکت ملی حفاری در این مناقصه ممنوع است.
به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمحمود مرعشی با اشاره به حضور هشت شرکت داخلی و خارجی در مناقصه حفاری ٢٠ حلقه چاه میدان آزادگان جنوبی، گفت: پس از ارزیابی‌های فنی و مالی، شرکت ملی حفاری ایران برنده این مناقصه شد.
مجری طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی در شرکت نفت با بیان این که شرکت ملی حفاری ایران باید در یک بازه زمانی ٢ ساله، حفاری این ٢٠ حلقه چاه را انجام دهد، تصریح کرد: بر اساس برنامه ارائه شده برای انجام این کار، ٦ دکل حفاری فعالیت خواهند کرد.
این مقام مسئول همچنین از برگزاری مناقصه ٢٠ حلقه دیگر از چاه‌های نفتی میدان آزادگان جنوبی خبر داد و افزود: این مناقصه میان شرکت‌هایی که در مناقصه ٢٠ حلقه چاه گفته شده، حاضر بودند برگزار می‌شود و شرکت ملی حفاری نمی‌تواند در این مناقصه حضور یابد.
در همین حال علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران هفته گذشته در نشستی خبری از برگزاری مناقصه توسعه فاز دوم میدان مشترک نفتی آزادگان جنوبی با حضور شرکت‌های خارجی تا هفته پایانی مهرماه سال‌جاری خبر داد.
از سوی دیگر محمدرضا تاکایدی، قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفته است: حفاری ۲۰ حلقه چاه جدید میدان آزادگان جنوبی به صورت کلید در دست و ۱۰۰ درصد بر عهده این شرکت انجام می‌شود.
به گزارش مهر، براساس پیش‌بینی‌های انجام شده، برداشت نفت از این میدان تا اواخر سال ٩٧، به ٣٢٠ هزار بشکه در روز رسیده و اهداف فاز نخست توسعه از آن محقق شود.
آزادگان جنوبی از جمله میادین مشترک نفتی ایران در غرب کارون است که در نزدیکی مرز عراق ( ٨٠ کیلومتری غرب اهواز) قرار دارد، نفت درجای این میدان معادل ٢٥,٣٤ میلیارد بشکه و نفت قابل برداشت آن حدود ٢ میلیارد بشکه با احتساب ضریب برداشت ٨.٢ درصد برآورد شده است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: