خواننده مشهور پس از انجام 300 جراحی زیبایی درگذشت + عکس چهره عجیب وی

پیت برنز خواننده انگلیسی پس از انجام 300 جراحی زیبایی در سن 57 سالگی درگذشت.


معاون قوه قضاییه: آمار طلاق در ایران ناراحت کننده است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرایم قوه قضاییه با بیان اینکه در بحث طلاق آمارها ناراحت کننده است، گفت: سن طلاق در کشور پایین است و خانواده ...


پنج ویژگی در مگان‌های جدید رنو+تصاویر

در نگاه اول مگان‌های جدید رنو کاملا جذاب و هیجانی به نظر می‌رسند. این خودروها با ارتفاع کم، حالت اسپورت، ظرفیت دینامیکی بالا و طراحی اغوا کننده نظر مردم و کارشناسان را برانگیخته‌اند. با تمامی این اوصاف این خودروها نشان‌های کلاسیک بودن خود را نیز حفظ کرده‌اند.


جهان نیازمند تعهدی جهانی برای تغییر در جهت ایجاد صلح است

جهان نیازمند تعهدی جهانی برای تغییر در جهت ایجاد صلح است

سیاست | جمعه ۱۲ شهريور ۹۵ ساعت ۱۸:۲۷ | نسخه چاپي

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: آن‌چه امروزه جهان بدان نیازمند است، تعهدی جهانی برای تغییر در جهت صلح است.
به گزارش خبرگزاری مهر، غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد روز پنج‌شنبه در مجمع عالی‌رتبه سازمان ملل متحد با موضوع فرهنگ صلح سخنرانی کرد.
در این نشست که با حضور و سخنرانی بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد، رئیس مجمع عمومی سازمان و تعداد زیادی از مقامات کشورهای عضو سازمان برگزار شد، بیش از ۵۰ کشور به بیان نظرات خود در موضوع صلح و فرهنگ آن پرداختند.
غلامعلی خوشرو سفیر کشورمان با اشاره به سپری شدن هفت دهه از تاسیس سازمان ملل متحد، عنوان کرد که موضوع صلح و فرهنگ تغذیه کننده آن باید مهم ‌ترین موضوعی باشد که اعضای این سازمان حول آن متحد شده و دست به اقدامات قاطع می زنند.
وی گفت: تمایل به برقراری صلح باید بر کلیه منافع دیگر ترجیح داده شود و تمام ابعاد کار سازمان را هدایت کند.
خوشرو با اشاره به سال‌های متمادی بحث و تبادل نظر در مورد صلح و تجارب گسترده حاصل از آن، به برخی عوامل موثر بر صلح هم‌چون تاثیر توسعه نیافتگی بر صلح و ثبات، اهریمن افراطی‌ گری و تروریسم، اهمیت رواداری و احترام به حقوق بشر و آزادی های بنیادی، خلع سلاح و ضرورت امحای کامل سلاح‌­های کشتار جمعی، به ویژه سلاح‌ های هسته‌ای و دیگر مواردی پرداخت که به شکلی صلح را تقویت کرده یا مانع از آن می‌­شوند.
وی افزود: آن‌چه امروزه جهان بدان نیازمند است، تعهدی جهانی برای تغییر در جهت صلح است. باید تغییری بنیادی در شیوه ها و رفتارهای قدیمی، معمول و تکراری ایجاد شود تا جهانی عادلانه‌ تر، اخلاقی ‌تر و دموکراتیک‌تر شکل بگیرد چراکه لازمه صلح پایدار، عادلانه بودن آن است.
نماینده کشورمان در سازمان ملل متحد با اشاره به جنایات گروه‌ های تروریستی نظیر داعش، بوکوحرام، القاعده و جبهه النصره در گوشه و کنار جهان، افزود که صلح واقعی را تنها می‌­توان از طریق کاشتن بذر خرد، رواداری و احترام به دیگران در ذهن انسان‌ها ایجاد کرد.
خوشرو اظهار داشت: کسانی که هویت یا قدرت خود را بر پایه تقابل، طرد و تکفیر قرار می دهند ذاتا با مدارا و صلح مخالف‌اند. امروز همه دنیا می دانند که کدام ذهنیت مخرب و پوچ، تغذیه کننده نیروی اهریمنی تروریسم است، و راه مقابله با آن را نیز می‌دانند. اما آن‌چه مانع از اقدام جدی شده است، اغراض کوته بینانه سیاسی و منافع خاص برخی افراد است.
نماینده دائم کشورمان راه ‌های پیشبرد آرمان صلح را توقف حمایت از جنگ­ طلبان، پایان اشغال گری، دست کشیدن از ذهنیت هایی که به دنبال سلطه و برتری‌ جویی فرهنگی و نظامی است و نیز احترام به دیگران، اعم از ملت‌ ها، شیوه‌های زندگی و ایده ها دانست و گفت برای تحقق صلح اصیل، مراکز قدرت باید بپذیرند که مشکلات جهان را با توسل به قدرت نظامی نمی توان حل کرد.
خوشرو در پایان سخنان خود با اشاره به ابتکار کشورمان در طرح ایده «جهان علیه افراطی گری و خشونت» که در قالب دو قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب کلیه کشورهای جهان رسیده است، بار دیگر بر دعوت کشورمان از کلیه ملت­ها برای اتحاد در جهت آرمان صلح تاکید کرد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: