قابل توجه خریداران؛

مقایسه گوشی های HTC 10 و آیفون 7


احمد مسجدجامعی از شورای شهر استعفا داد

احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران طی نامه‌ای به رییس شورای شهر تهران از سمت خود استعفا داد.


تصاویر تاریخی از مصاحبه مطبوعاتی امام پس از فرار شاه

پس از خروج شاه از کشور مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از طریق سازماندهی مساجد برقراری امنیت در بیشتر نقاط تهران را به عهده گرفتند و عملا ارتش ...


به بهانه شماره پیراهن نامألوف اشنایدرلین در اورتون

شماره‌ پیراهن‌های عجیب؛ از داویدز تا رونالدو و رونالدینیو + تصاویر

بازیکنان زیادی در دنیای فوتبال بوده و هستند که شماره پیراهن‌های‌شان با شماره‌های مألوفی که می‌شناسیم، متفاوت بوده است.


کتاب سارکوزی در صدر پرفروش های فرانسه

جهان | جمعه ۱۲ شهريور ۹۵ ساعت ۱۰:۴۹ | نسخه چاپي

کتاب نیکلا سارکوزی رئیس جمهوری سابق فرانسه با نام همه برای فرانسه یک هفته پس از انتشار در صدر کتاب های پرفروش این کشور قرار گرفت. 
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از پاریس، کتاب سارکوزی که با شمارگان 200 هزار نسخه، 24 اوت (3 شهریور) وارد بازار کتاب فرانسه شد، ظرف یک هفته در صدر کتاب های پرفروش قرار گرفت.
موسسه بررسی هفتگی فروش کتاب در فرانسه (GfK) اعلام کرد، کتاب سارکوزی که در سه روز نخست انتشار 32 هزار نسخه آن به فروش رفت، در صدر 20 کتاب پرفروش فرانسه قرار دارد.
از ماه ژانویه 2016 (دی/ بهمن 94) تاکنون، 195 هزار نسخه از کتاب قبلی سارکوزی با نام فرانسه برای زندگی به فروش رفته است.
سارکوزی در کتاب همه برای فرانسه که خبر چاپ آن از پیش اعلام نشده بود، نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام می کند. وی در این کتاب محورهای اصلی کارزار انتخاباتی خود را شرح می دهد؛ کاهش قابل توجه مالیات ها، برجسته سازی مساله هویت و نیز کاهش مهاجرت از آن جمله اند.
سارکوزی که باید برای اعلام نامزدی از مقام ریاست حزب خود استعفا می داد، چندی پیش نامزدی خود را برای انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان اعلام کرد. رقیبان هم حزبی سارکوزی، وی را به استفاده از امکانات ریاست حزب برای تبلیغات، متهم و دلیل این تعلل را نیز استفاده بیشتر او از موقعیتش در حزب عنوان کردند.
سارکوزی تاکنون برای پاسخگویی در دو پرونده قضائی «شنود مکالمات» (تلاش برای آگاهی یافتن از روند بررسی یک پرونده در دیوان عالی قضایی فرانسه) و «بیگمالیون» (پرونده فساد مالی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری) به دادگاه احضار شده است.
سارکوزی همواره موضعی انتقادی به عملکرد دولت فعلی داشته است. وی که خود را مدافع ارزش های فرانسه معرفی می کند و موضعی سرسخت درباره پذیرش مهاجران دارد، دوشنبه اعلام کرد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، قانون اساسی را تغییر می دهد.
سارکوزی پیش تر نیز دولت فرانسوآ اولاند رئیس جمهوری کنونی را به کم کاری در زمینه تأمین امنیت در کشور در برابر تهدید تروریستی متهم کرده بود.
رئیس جمهوری فرانسه، هر پنج سال و با رأی مستقیم مردم انتخاب می شود. فرانسوآ اولاند در انتخابات 2012 میلادی در مقابل نیکلا سارکوزی رئیس جمهوری سابق این کشور به پیروزی رسید.
انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در روزهای 23 آوریل و 7 مه 2017 (3 و 17 اردیبهشت 96) برگزار خواهد شد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟