میل 26 ارتش روسیه؛ بالگرد یا جرثقیل + تصاویر

میل 26 که توسط شرکت میل هلی کوپتر واقع در کشور روسیه طراحی و ساخته شده است و هواپیما را بلند می‌کند.


عرضه شاسی بلند جدید رنو در ایران+تصاویر

سعی می کنیم قیمت این خودرو بالای 200 میلیون تومان نباشد و حتی پایین تر از این مبلغ عرضه شود.


پلی‌استیشن 4 رکورد می‌شکند

پلی‌استیشن ۴ از زمانی که در سال ۲۰۱۳ راهی بازار شد، با فروش بسیار خوبی مواجه شد. این کنسول مدتی پیش فروش ۴۰ میلیون دستگاه را پشت‌سر گذاشته بود و اکنون سونی اعلام کرد که کنسول نسل هشتمی‌اش بیش از ۵۰ میلیون دستگاه در سرتاسر دنیا فروخته است.


خودرویی با امکانات یک هتل+تصاویر

در فاصله بین کنسول و شیشه جلو می توانید گیاهانی مانند بونسای یا برخی از گلها را نگهداری کنید.


یکی از بنیانگذاران «کشتی‌ کج» در کابینه ترامپ

ترامپ یکی از بنیانگذاران کشتی‌کج را برای یکی از پست‌ها در کابینه برگزیده است.


عارف: دست برتر ما در جنوب لبنان ناشی از نقش امام موسی صدر است

عارف: دست برتر ما در جنوب لبنان ناشی از نقش امام موسی صدر است

سیاست | چهارشنبه ۱۰ شهريور ۹۵ ساعت ۱۴:۳۰ | نسخه چاپي

نمانیده مردم تهران با بیان اینکه اگر امروز ما در جنوب لبنان دست برتر را داریم ناشی از نقش امام موسی صدر است، گفت: نقش ایشان در تربیت اعضای انجمن های اسلامی خارج از کشور بی بدیل بود.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رضا عارف نماینده مردم تهران در مجلس شواری اسلامی در سالگرد ربوده شدن امام موسی صدر اظهار داشت: ما هیچ وقت ۹ شهریور ۱۳۵۷ را فراموش نمی کنیم. از موسسه امام موسی صدر که با توکل به خدا و صبر و امید یکی از مطالبات امت اسلامی را پیگیری می کنند تشکر می کنم و امیدوار هستیم که پیگیری به نتیجه ای که دلخواه ما است برسد.
وی گفت: یکی از افتخارات من پیروی از امام موسی صدر است و این افتخار همه دانشجویان مسلمان به خصوص در سال های قبل از انقلاب در خارج از کشور است. ویژگی شاخص این روحانی جوان شیعه در زمانی که بنا به دستور مراجع بزرگ به لبنان رفتند، چندبُعدی بودن ایشان بود. این آرزوی ما دانشجویان قبل از انقلا ب بود که روحانیت ما شرایط زمانی و مکانی را درک کند این ویژگی را در امام موسی صدر می دیدیم.
این نمانیده مردم تهران ادامه داد: در خارج از کشور فضا برای بحث با گروه های مارکسیستی باز بود و ما بعضی اوقات که به عقب برمی گشتیم، در مقاطعی خیلی حرفی برای گفتن نداشتیم. اما با پشتوانه تعالیم امام موسی صدر مارکسیست ها در هیچ مناظره و بحثی نبود که محکوم نشوند. امام موسی صدر به عنوان یک روحانی جوان شیعه به یک منطقه حساس در خاورمیانه و دنیای اسلام و عرب نگاه ویژه داشت.
عارف با بیان اینکه نگاه اول و اصلی امام موسی صدر به فرهنگ است، اظهار داشت: نهاد گفتگوی ادیان و تقریب مذاهبی که امام موسی صدر پایه گذاری کردند حرکت خیلی خوب و موثری بود که حقیقتا کار بزرگی بود و نشان داد که شیعه این ظرفیت را دارد که با همه ادیان گفت و گو کند و نگاه ایشان به مذاهب، نگاه تقریب بود.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در سال ۱۳۴۸ پایه گذاری می شود برای حاکمیت شیعه در لبنان و به طور طبیعی مبارزاتی که در داخل کشور داشیتم بسیار موثر بود. همه ی ما بچه های انجمن های اسلامی  در خارج از کشور به عنوان پیروان امام موسی صدر محسوب می شدیم. به خصوص در انجمن اسلامی آمریکا ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با ایشان داشتیم.
وی تصریح کرد: در آن زمان شیعیان لبنان حتی در جامعه اسلامی نسبت به دیگر فِرَق اسلامی در وضعیت بدی بودند. نگاهی که ما به یک رهبر و یک روحانی شیعه داریم این است که در تمام ابعاد دست برتر دارد و اینکه امروز ما در جنوب لبنان دست برتر را داریم مطمئنا ناشی از نقش امام موسی صدر است.
عارف با بیان اینکه امام موسی صدر از حداکثر جاذبه و سعه صدر و صبوری استفاده می کرد، افزود: من نمی خواهم غلو کنم اما اصلا در این عالِم شیعه دافعه ای نبود، اگر امروز شیعه و مقاومت در لبنان تاثیرگذار و موفق است و ما به عزیزمان سید حسن نصرالله و رهبران شیعه افتخار می کنیم، ناشی از پایه گذاری صحیح و دقیق و نگاهی است که امام موسی صدر به منطقه و لبنان داشت.
این نماینده مردم تهران گفت: در آن زمان نگاهی که فِرَق دیگر به امام داشتند، قابل توجه و تأمل است. تاثیرگذاری ایشان در انجمن های اسلامی خارج از کشور و همکاری و همدلی هایی که می شد، انصافا بی نظیر بود و اتحادیه انجمن های اسلامی اروپا و آمریکا امام موسی صدر را مرجع خودشان قرار داده بودند و من واقعا افتخار می کنم که پیرو ایشان بودم، همچنین دغدغه ایشان همواره امام خمینی بود.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه ما در خارج بیشتر می توانستیم از امام موسی صدر استفاده بکنیم، ادامه داد: نقش ایشان در تربیت اعضای انجمن های اسلامی خارج از کشور بی بدیل بود و موجب شده بود که در فضای دهه های چهل و پنجاه به مسلمان بودنمان افتخار کنیم و نسل اولی هایی که هنوز در حکومت مسئولیت دارند، از شاگردان امام موسی صدر بودند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: دعا می کنیم که خداوند عنایت بفرماید و نتیجه کار ۳۸ ساله، به نتیجه ای که مورد انتظار است برسد از زحماتی که تاکنون کشیده شده است نیز تشکر می کنم. ما در دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی این موضوع را خیلی پیگیری می کردیم و ولی آن را رسانه ای نمی کردیم. انشاالله در این شرایط وزارت امور خارجه جدی تر این مطالبه را که مطالبه نه تنها شیعیان بلکه مطالبه امت اسلامی است، پیگیری کند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: