ترزا می: انفجار «منچستر ارنا» یک حمله تروریستی هولناک است

نخست وزیر انگلیس و رهبران دیگر احزاب سیاسی این کشور با تروریستی عنوان کردن انفجار شهر منچستر، فعالیت ستاد های انتخاباتی خود را به حال تعلیق درآوردند.


رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهد و رنج‌روور با وزن تقریبی 2 هزار 177 کیلوگرم تنها در 7 ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلوگرم می‌رسد.


تصادف وحشتناک ۳ خودرو در بزرگراه تهران-کرج+ عکس

صبح امروز شنبه، تصادف شدید مینی‌بوس، پراید و پژو پارس در ابتدای بزرگراه تهران-کرج، مسیر شرق به غرب منجر به مصدومیت یک خانم جوان شد.


ترزا می: انفجار «منچستر ارنا» یک حمله تروریستی هولناک است

نخست وزیر انگلیس و رهبران دیگر احزاب سیاسی این کشور با تروریستی عنوان کردن انفجار شهر منچستر، فعالیت ستاد های انتخاباتی خود را به حال تعلیق ...


متلک یک روزنامه به رئیسی، قالیباف و مداح معروف!

ضمیمه طنز «بی قانون» امروز هم به مباحث و اظهارات انتخاباتی واکنش نشان داده است.


«هما عابدین» پاشنه آشیل «هیلاری کلینتون»

«هما عابدین» پاشنه آشیل «هیلاری کلینتون»

اخبار داغ | چهارشنبه ۱۰ شهريور ۹۵ ساعت ۱۰:۴۷ | نسخه چاپي

اقدام نزدیکترین مشاور هیلاری کلینتون در جدایی از همسرش و نحوه واکنش «دونالد ترامپ» به این موضوع بار دیگر کلینتون را تبدیل به سیبل حملات منتقدان کرده است.
به گزارش مهر، هما عابدین که در ماه های گذشته دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، وی را جاسوس عربستان خوانده بود بار دیگر موجب حملات این چهره جنجالی به هیلاری کلینتون شده است.
هما عابدین که اصلیتی هندی-پاکستانی دارد و مدتی را نیز در عربستان زندگی کرده روز یکشنبه جدایی خود از «آنتونی وینر» نماینده سابق کنگره آمریکا از حرب دموکرات را اعلام کرد و از رسانه ها خواست تا به حریم خصوصی وی احترام بگذارند.
گویا دلیل این جدایی فساد اخلاقی وینر بوده و این در حالی است که واینر در سال ۲۰۱۱ به همین دلیل (فساد اخلاقی) مجبور به استعفا از کنگره آمریکا شده بود. البته وینر در آن زمان اقدام به معذرت خواهی کرد و توانست زندگی مشترک خود را حفظ کند اما اینبار گویا مسئله با معذرت خواهی حل نشده است.
همین امر موجب شده تا دونالد ترامپ حملات خود علیه کلینتون را شدت بخشیده و این موضوع را مطرح کند که اصلی ترین مشاور کلینتون فردی بوده که با یک انسان غیر قابل اعتماد زندگی می کرده و این فرد غیر قابل اعتماد به تمامی اسناد محرمانه کلینتون دسترسی داشته است. width=602
هما عابدین کیست
هما عابدین در زمان فعالیت هیلاری کلینتون به عنوان وزیر سابق امور خارجهٔ آمریکا معاون رئیس دفتر وی بود. او در جریان کمپین ریاست جمهوری ۲۰۰۸ کلینتون دستیار او بود و هم اکنون نایب رئیس کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ اوست.
پدر وی، «سید زین العابدین»، هندی و مادرش «صالحه محمود عابدین»، پاکستانی هستند. وی در کالامزو، میشیگان متولد شد و در دو سالگی همراه خانواده اش به جده در عربستان سعودی رفت.
عابدین همکاری خود را با هیلاری کلینتون از زمانی که وی بانوی اول آمریکا محسوب می شد، در دفتر اطلاع رسانی کاخ سفید آغاز کرد. زمانی که کلینتون مسئولیت وزارت خارجه آمریکا را عهده دار شد نیز این همکاری ادامه یافت و همچنان به قوت خود باقی است. وی سال ۲۰۱۰ با آنتونی وینر نماینده سابق دموکرات ایالت نیویورک ازدواج کرد.
درباره روابط هما عابدین با جماعت اخوان المسلمین شبهاتی وجود دارد که مخالفان کلینتون از آن بهره برداری می کنند؛ آنها وی را حلقه اتصال بین کلینتون و گروه های افراطی می دانند و حتی دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، هما عابدین را جاسوس سعودی در کنار تیم کلینتون توصیف کرد.
در سال ۲۰۱۲ اعضای کنگره آمریکا، با ارسال نامه ای برای «هارولد دبلیو جیزل» بازرس کل وزارت خارجه آمریکا، از وی خواستند درباره تاثیر افراد مرتبط با اخوان المسلمین بر سیاست های وزارت خارجه آمریکا تحقیق کند.
آنها در ادعای خود به تحقیق مرکز سیاست های امنیتی آمریکا استناد کردند که تایید کننده اصلی نظریه های توطئه پیرامون اخوان المسلمین بوده و می گوید: ۳ عضو خانواده عابدین (پدر، مادر و برادر)، با اخوان المسلمین یا سازمان های آن مرتبط هستند.
مادر هما عابدین به نام صلاحه عابدین، عضو هیئت رئیسه «شورای اسلامی و بین‌المللی دعوت و کمک» است. ریاست این گروه را «یوسف القرضاوی»، از طرفداران اخوان‌المسلمین به عهده دارد.
پایگاه‌های خبری حامی هیلاری کلینتون، ادعاهای ارتباطات نزدیک خانوادگی و کاری هما عابدین با حزب اخوان‌المسلمین را رد کرده و پایگاه های حامی دونالد ترامپ را که چنین مطالبی را منتشر می‌کنند، به «توهم توطئه» متهم کرده‌اند.  
از طرف دیگر، پدر هما عابدین، از بنیانگذاران «موسسه امور مسلمانان اقلیت» در عربستان و «اتحادیه جهانی مسلمانان» است. width=602
هیل از قول «اندرو مک‌کارتی»، یکی از دادستان‌های اسبق فدرال نوشته «اتحادیه جهانی مسلمانان» یکی از مهم‌ترین سازمان‌های اخوان‌المسلمین در جهان است. دبیر کل قبلی این سازمان به نام «عمر نصیف»، بنیانگذار «Rabita Trust» است که به خاطر حمایتش از القاعده جزء سازمان‌های تروریستی است.
نام هما عابدین پیشتر در جریان ایمیل های جنجالی هیلاری کلینتون نیز شنیده شده بود و حتی وی برای ادای توضیحات در کنگره حاضر شد.
بدین تریب هما عابدین که سابقه ارتباط وی با هیلاری مربوط به زمان ریاست جمهوری «بیل کلینتون» می شود اکنون تبدیل به پاشنه آشیل نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری شده است و بعید نیست اگر ترامپ و رسانه های آمریکا بیش از حد معمول در مورد عابدین جنجال سازی کنند کلینتون برای رهایی خود مجبور به کنار گذاشتن وی شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟