مبلغ ۱۰هزار تومان به مشترکان تلفن ثابت بازگردانده می‌شود

وزیر ارتباطات مخابرات را وادار به بازگرداندن مبالغ اضافه دریافتی کرد. تسنیم گزارش جامعی از افزوده شدن بند جدید و عجیبی در قبوض تلفن‌های ثابت ...


چگونه بفهمیم اکانت شبکه اجتماعی ما هک شده است

اخیرا شبکه‌های اجتماعی یکی از نزدیک‌ترین دوستان افراد جامعه محسوب می‌شود به طوری که هر فرد خواه بزرگسال یا نوجوان یا حتی کودک، از یک یا چند ...


شهاب حسینی در قیصرِ 1395

سال 1348 فیلم «قیصر» روی پرده آمد، کسی اما در روزهای اول تحویلش نگرفت. مسعود کیمیایی خودش را برای پذیرش دومین شکست در سینما آماده می کرد که خیلی زود ورق برگشت و مخاطبان برای دیدن فیلم صف کشیدند.جنجال حضور مانکن برزیلی در ایران برای انجام جراحی زیبایی بینی!+عکس

حضور یک مانکن برزیلی در ایران برای انجام دادن جراحی زیبایی بینی سوژه کاربران در فضای مجازی شده است.


سرقت صدها دستگاه رایانه از مدرسه های پایتخت آمریکا

سرقت صدها دستگاه رایانه از مدرسه های پایتخت آمریکا

حوادث | چهارشنبه ۱۰ شهريور ۹۵ ساعت ۷:۴۷ | نسخه چاپي

صدها دستگاه رایانه در طول سه سال گذشته از مدرسه های دولتی شهر واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا، ربوده شده است

پایگاه اینترنتی ان بی سی واشنگتن نوشت: بر اساس تحقیق یک گروه خبری، دست کم 300 دستگاه رایانه یا تبلت در سه سال گذشته از مدرسه های دولتی واشنگتن دی سی ربوده شده است.
این آمار شامل رایانه هایی است که در ساعت های فعالیت مدرسه ها، اوقات شب یا تعطیلات آخر هفته، ربوده شده اند.
این تعداد بسیار بیشتر از دستگاه های رایانه ای ربوده شده از بخش های بزرگ تر همسایه این شهر است. سرقت رایانه از مدرسه های واشنگتن دی سی سه برابر آمار سرقت از مدرسه های دولتی بخش فیرفکس کانتی در همسایگی این شهر و 20 برابر بیشتر از مدرسه های بخش فدریک کانتی است که تعداد مشابهی دانش آموز ثبت نام شده دارد.
آمار نشان می دهد که اقلام رایانه ای دزدیده شده در واشنگتن دی سی شامل لپ تاپ، تبلت و رایانه های رومیزی است که دست کم دو مورد از سرقت ها در مدرسه ابتدایی برنارد رخ داده است.
دو مظنون در سال 2013 در سرقت بزرگی از مدرسه ابتدایی مائوری، 25 دستگاه رایانه را ربودند که با وجود دستگیر شدن یک مظنون، هنوز 23 دستگاه رایانه پیدا نشده است.
جو ویدون پدر دو دانش آموز مدرسه مائوری که سرقت از آن بسیار شایع است، ضمن ابراز تاسف از ادامه این وضع گفت: از این رایانه ها هر روز استفاده می شود و والدین با چنگ و دندان برای تهیه آنها به منظور استفاده در کلاس ها، جنگیده اند.
بر اساس سوابق ثبت شده در دادگاه، دست کم یکی از انبارهای رایانه های مدرسه ای دزدیده شده از دبیرستان لوک سی مور به صورت آنلاین فروخته و در داخل خاک آمریکا انتقال داده شده است.
از آنجا که رایانه های مدارس واشنگتن دی سی به دستگاهی به نام لوجک مجهز هستند که کاربرد آن ها را توسط کاربران غیرمجاز، غیرممکن می سازد، مگر اینکه این دستگاه قطع یا دستکاری شود، خریدار این رایانه ها هنگامی که برای نخستن بار آن ها را روشن کنند، با پیام هشدار روبرو شده است.
دیگر مدارس بخش ها از رایانه های خود با فناوری ردیابی، حفاظت می کنند.
مدارس دولتی واشنگتن دی سی مانند مانند دیگر مدارس بخش ها، ساختمان های خود را به دوربین های نظارتی مداربسته برای کاهش و حل موارد سرقت، مجهز می کنند.
مدارس بخش های واشنگتن از درخواست های مکرر برای مصاحبه در باره علت میزان بالای سرقت رایانه ها، خودداری کردند.
به گفته سخنگوی مدارس دولتی دی سی، از سال 2014 تاکنون، 121 درخواست غرامت به بیمه ها برای رایانه های سرقت و گم شده ارایه شده است.
اداره پلیس دی سی نیز اعلام کرد که مردی را به اتهام چند مورد سرقت از مدرسه ابتدایی مائوری دستگیر کرده است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: