کوتاه قدها این مطلب را از دست ندهند

مهم‌ترین نكته در استایل تمركز كردن روی چیزهایی است كه می‌توانید آنها را تغییر دهید. هر چند بیشتر مواقع ما آدم‌ها روی مسائلی در ظاهر خود تمركز ...


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


هدف دادگاه‌های نمایشی/ آل خلیفه با گزینه مسالمت‌آمیز مخالف است

هدف دادگاه‌های نمایشی/ آل خلیفه با گزینه مسالمت‌آمیز مخالف است

جهان | سه شنبه ۰۹ شهريور ۹۵ ساعت ۱۲:۵۲ | نسخه چاپي

«محمد جلال فیروز» تاکید کرد که تعرض به شیخ عیسی قاسم در راستای برنامه راهبردی آل خلیفه برای نابودی تشیع، تفکر شیعی و هر نوع تحرک به منظور اعلام مخالفت با نظام آل خلیفه است.
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل- محمد فاطمی زاده: پس از گذشت بیش از ۲ ماه از اقدام رژیم آل خلیفه در سلب تابعیت آیت الله «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین که به تعبیر مقام معظم رهبری همچون ستاره ای در آسمان تشیع هستند، مردم انقلابی بحرین همچنان برای دفاع از رهبر خود در صحنه حاضر هستند و در برابر منزل ایشان تحصن کرده اند.
همچنین علمای حامی شیخ عیسی به مسئولیت خطیر خود مبنی بر روشنگری و تبیین راه های مبارزه با ظلم آل خلیفه پایبند هستند؛ امری که بیش از پیش موجب برانگیخته شدن خشم آل خلیفه شد و نظامیان این رژیم در ادامه سیاست های سرکوبگرانه خود اقدام به بازداشت چندین عالم برجسته این کشور و احضار ده ها عالم دیگر کردند. بر همین اساس برای بررسی ابعاد این رویداد مهم با «محمد جلال فیروز» عضو ارشد جمعیت الوفاق بحرین و نماینده سابق پارلمان بحرین گفتگو کردیم که شرح آن در ذیل می آید:
*در خصوص آخرین وضعیت مقابل منزل آیت الله «عیسی قاسم» و وضعیت امنیتی منطقه الدراز توضیح بفرمایید. حدود چند نفر در برابر منزل شیخ حضور دارند؟
در خصوص مردم تحصن کننده در برابر منزل شیخ عیسی باید بگویم که شمار مردمی که در این منطقه حضور دارند، در نوسان است؛ افزایش یا کاهش تعداد مردم به شرایط بستگی دارد. مردم هنگامی که احساس کنند نظامیان آل خلیفه قصد دارند به منزل رهبرشان نزدیک شوند، سریعا در برابر منزل ایشان حاضر می شوند و در حمایت از ایشان شعارهایی سر می دهند. همچنین در زمان اقامه نماز نیز صدها نفر از مردم در این نقطه حضور می یابند.
*حضور علما و روحانیون را در میان مردم برای دفاع از آیت الله عیسی قاسم و هدایت انقلاب چگونه ارزیابی می کنید؟ علت حمله آل خلیفه به علما و بازداشت آنها طی روزهای اخیر چیست؟
در رابطه با حضور علما نیز باید عرض کنم که هر چقدر بخواهیم از این بزرگواران تمجید کنیم، نمی توانیم حق آنها را ادا نماییم. این روحانیون عضو هیأت علمای بحرین هستند که با وجود انحلال آن، فعالیت هایش ادامه دارد.
در رأس آن نیز سید «مجید المشعل» حضور دارد که بازداشت شده است. علما در برابر منزل رهبر خود برنامه های آگاهی بخش و مراسم های مختلفی را برگزار می کنند و آنها را تنظیم می کنند. با وجود حملات آل خلیفه به علما مانند بازداشت و احضار شمار زیادی از آنها، همچنان این علما با قدرت در این تحصن ها حضور دارند.
آل خلیفه درصدد است تا هر کسی را که موجب پیشبرد برنامه های مربوط به تحصن می شود، دستگیر کند. آنها در میان صدها نفر از تجمعات مردم جاسوس هایی دارند اما در عین حال علما با حضور در میان مردم، آنها را هدایت می کنند. در حال حاضر تحصن در برابر منزل آیت الله عیسی قاسم، یکی از نمادهای مهم در طول ۵ سال و نیم حرکت مسالمت آمیز مردم است.
*همانگونه که در جریان هستید، آل خلیفه در صدد محاکمه سید «مجید المشعل» رئیس هیأت علمای بحرین است. علت این اقدام آل خلیفه چیست؟
نظام آل خلیفه نسبت به سید مجید المشعل بغض و کینه داشت؛ زیرا سید مجید در وهله نخست رئیس هیأت علمای بحرین بوده است. وی همچنین در میان علما نقش بارزتری در افزایش اراده مردم و دعوت از آنها برای حضور در تحصن و همچنین هماهنگی برنامه های علما داشت.
به علاوه مجید المشعل در روزهای نخست یک سخنرانی آتشین کرد؛ وی در سخنانی با قدرت تاکید کرد که کفن خواهم پوشید و چیزی غیر از آن بر تَن نخواهم کرد. همچنین او اعلام کرد که جانم را برای دفاع از شیخ عیسی فدا خواهم کرد. به همین دلیل نیز از سوی آل خلیفه بازداشت شد و در حال حاضر نیز اتهامات خطرناکی به ایشان زده شده است تا ایشان را از صحنه به دور کنند.
*به نظر شما رژیم آل خلیفه در خصوص محاکمه آیت الله «عیسی قاسم» چگونه اقدام خواهد کرد؟ آیا امکان یورش نظامیان این رژیم به منزل شیخ عیسی و بازداشت ایشان وجود دارد؟
تعرض به شیخ عیسی قاسم در راستای برنامه راهبردی برای نابودی تشیع، تفکر شیعی و هر نوع تحرک به منظور اعلام مخالفت با نظام آل خلیفه است. آل خلیفه می داند که آیت الله عیسی قاسم پدر معنوی مردم، فردی پاک که مردم از ایشان پیروی می کنند و کسی است که اصول اسلام ناب محمدی را در بحرین بنیان نهاده است. بنابراین هدف حملات نظام آل خلیفه قرار گرفت.
آل خلیفه قصد دارد با برگزاری دادگاهی نمایشی، حکمی را علیه ایشان صادر کند تا با مستمسک قرار دادن آن در مجامع بین المللی مدعی شود که دادگاه، علیه شیخ عیسی حکم داده است نه ما. از جمله احکامی که امکان دارد علیه شیخ صادر گردد، اخراج ایشان از کشور است اما مردم برای دفاع از ایشان حاضر به جان فشانی هستند. زیرا سلامت وجود ایشان نشانگر سالم ماندن دین اسلام و مذهب حق در بحرین است.
*آیا گزینه مسالمت آمیز مردم به گزینه تقابل و مواجهه تغییر خواهد کرد؟ این تغییر چگونه امکان پذیر است؟
تصور بنده بر این است که گزینه مسالمت آمیز بهترین گزینه است و فایده و درست بودنش برای مردم به اثبات رسیده است. آل خلیفه با گزینه مسالمت آمیز مخالف است؛ زیرا اولا که به دردسر افتاده است و ثانیا قادر به از بین بردن و متوقف کردن آن نیز نیست. همین گزینه مسالمت آمیز نیز موجب شد که جامعه بین المللی با مسأله بحرین همراهی کند.
در صورتی که مردم دست به سلاح ببرند، آل خلیفه خون آن ها را بر زمین خواهد ریخت و در جهان نیز مدعی می شود که این افراد تروریست بوده اند و به همین دلیل آنها را کُشتیم. بنابراین این گزینه یک گزینه راهبردی است اما تغییر این گزینه نیز به میزان سفاک بودن آل خلیفه بستگی دارد. در صورتی که نظام سفاک تر از وضعیت کنونی گردد، امکان تغییر گزینه توسط برخی از مردم وجود دارد اما امیدواریم که چنین اتفاقی روی ندهد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟