ایران با ۱۰پله صعود به رده بیست و هفتم جهان رسید

در تازه‌ترین رده بندی اعلام شده از سوی فدراسیون بین المللی فوتبال، ایران با ۱۰ پله صعود در رده بیست و هفتم جهان قرار دارد وهمچنان تیم اول آسیاست.


نقش نظامیان آمریکایی در جنایات علیه مردم یمن انکارناپذیر است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، نقش نظامیان آمریکایی را در جنایات مستقیم و غیرمستقیم علیه مردم یمن انکارناپذیر خواند.


این نشانه ها می گوید همسرتان، بدترین همسر دنیا است!

داشتن همسر خوب یکی از کلیدهای اصلی خوشبختی در زندگی است. شما هم اگر این نشانه ها را دارید، بدانید که همسر خوبی نخواهید بود.


پنج راز شگفت انگیز زیبایی در عصر باستان

امروزه باستان شناسان لوازم و یادداشت های مربوط به آرایش و زیبایی شخصی را در مقبره های باستان و سنگ نوشته های به جا مانده تاریخی یافته اند.


چگونه لباس بپوشیم که کوتاه قد به نظر نرسیم؟

داشتن قد بلند یکی از اصول اولیه شیک پوشی است. شما هم اگر می خواهید قد بلند و زیبایی داشته باشید بهتر است در لباس پوشیدن تان از این اشتباهات دوری ...


ماجرای تعداد اعضای دفتر وزیرصنعت

اقتصاد | يكشنبه ۰۷ شهريور ۹۵ ساعت ۱۴:۲۲ | نسخه چاپي

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: در هشت سال وزارت قبل از من، دفتر وزارت با 12نفر اداره می‌شد ولی پس از اینکه در این دولت دوباره وزیر شدم مشاهده کردم که همان دفتر 85 نیرو دارد و تامین هزینه حقوق و مزایای همین تعداد نیز قابل ملاحظه است
به گزارش فارس محمدرضا نعمت‌زاده در دیدار با مراجع تقلید در قم با اشاره به آماری از فعالیت‌های دولت گفت: خوشبختانه مراجع تقلید همیشه عنایات خود را شامل حال دولت کرده‌اند و هر وقت نصیحتی نیز بیان کردند از روی دلسوزی و واقع بینی بوده است که همیشه هم مورد توجه مسؤولان قرارگرفته است.
وی افزود: متاسفانه امروزه مشکلات اخلاقی و رفتاری در جامعه ما نگران کننده است زیرا در گذشته در بازار کمتر چیزی به نام چک برگشتی وجود داشت ولی امروز دروغ‌ها و وعده‌ها و بی اخلاقی‌ها به حدی است که اعتمادها را کاهش داده است؛ در همین زمینه روحانیون می‌توانند مثل گذشته نقش مهم و حیاتی خود را ایفا کرده و در زمینه زدودن زنگارهای بی اخلاقی از جامعه تلاش کنند؛ این مهم قطعا توسط حوزه‌های علمیه باید انجام شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: وضعیت کشور پس از برجام بهبود یافته است؛ باید ازاین فرصت برای توسعه کشور استفاده کرد نه اینکه با برخی سخنان و برخوردها همین فرصت را نیز از دست بدهیم.
وی افزود: دولت موفق به کنترل تورم شد که مشکلات بسیاری برای کشور ایجاد کرده بود ولی هنوز تورم در کشور وجود دارد که باید آن را نیز از بین برد؛ 18 تا 20 رصد از واحدهای صنعتی در کشور مشکل دارند که 10 درصد از این تعداد، مشکلات جدی را حس می‏‎کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: پس از تاکیدات رهبری مبنی بر حمایت از صنایع کوچک 7500 واحد شناسای شدند که تاکنون 4500 واحد موفق به دریافت تسهیلات شده‎اند که امیدواریم مابقی نیز تاپایان این ماه تسهیلات خود را دریافت کنند؛ به منظور توسعه صادرات بسته حمایتی تصویب شده که امیدواریم تا آخر سال تا 10 میلیارد دلار به این امر اختصاص دهیم.
وی اظهار کرد: اینکه در چهار ماه 21 درصد توسعه صادرات داشتیم به دلیل تولیدی بوده که صورت گرفته است وگرنه اگر به سخن منتقدان بسنده کنیم پس این همه تولید و صادرات از کجا شکل گرفته است؛ امسال شرایط ویژه‏ای ایجاد شده است که از تعطیلی صنایع کوچک جلوگیری کنیم؛ در گذشته صادرات نفت ایران، 2میلیون و 400 هزار بشکه بود که پس از برجام این رقم دوباره در حال احیا شدن است ولی وصول مبالغ نیازمند چند ماه فرصت است ولی مخارج دولت به حدی است که بازهم این سرمایه برای خودنمایی در بازار و صنعت و کار ناکافی است.
نعمت‌زاده با ذکر اینکه بیش از 90درصد درآمدهای دولت صرف مخارجی چون حقوق و مزایای کارمندان می‌شود گفت: دولت در سال‌های گذشته به حدی از نظر نیروی انسانی رشد بی رویه داشته است که تامین حقوق این افراد نیز مشکل است؛ مثلا در هشت سال وزارت قبل از من، دفتر وزارت با 12نفر اداره می‌شد ولی پس از اینکه در این دولت دوباره وزیر شدم مشاهده کردم که همان دفتر 85 نیرو دارد و تامین هزینه حقوق و مزایای همین تعداد نیز قابل ملاحظه است؛ قطعا اخراج آنها نیز نمی‌تواند مشکلی را با این وضعیت بیکاری حل کند؛ به همین خاطر دولت برنامه‌ای را دنبال می‌کند که بتواند چابک‌تر حرکت کند.
وی بیان کرد: در این شرایط راهی جز تکیه به سرمایه‌های عمومی و جذب سرمایه گذاری خارجی نداریم؛ خوشبختانه امروزه کسانی به کشور ما برای سرمایه گذاری می‌آیند و سرمایه‌های چند میلیارددلاری وارد می‌کنند که در گذشته حاضر به چنین کاری نبودند؛ پس از برجام تا کنون و به رغم مشکلات 1.5 میلیارد دلار تعهد سرمایه گذاری خارجی ایجاد شده است که هر هفته نیز این روند در حال افزایش است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابزار خوشبینی به آینده کشور گفت: یکی از مشکلات امروز دولت بحث یارانه‌ها است زیرا در سال 400 هزار میلیارد صرف یارانه‌ها می‌شود که با نیمی از این پول نیز مشکل صنعت کشور حل می‌شد؛ خوشبختانه مجلس فعلی مجلسی همراه است که توان خود را به حل مشکلات و دوری از اختلافات متمرکز کرده است؛ البته صدا و سیما نیز در دوره مدیریت جدید رویکرد بهتری نسبت به دولت دارد و سعی دارد که با دولت همراه باشد تا مشکلات کشور حل شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: