پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


ساخت تصاویر GIF در تلگرام

این روزها تصاویر GIF به دلیل جذابیت و حجم کم، نزد کاربران بسیار محبوب هستند. در به‌روزرسانی جدید پیام‌رسان تلگرام نیز به این موضوع اهمیت ویژه‌ای ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


بیادی: احمدی‌نژاد با اصولگرایان کنار نمی‌آید؛ باهنر نظر شخصی خود را درباره روحانی گفته است

سیاست | يكشنبه ۰۷ شهريور ۹۵ ساعت ۱۱:۴۴ | نسخه چاپي

دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی ساختار اجرایی کشور را دارای نواقصی می داند که باعث بر سر قدرت آمدن باندهای متصل به قدرت و ثروت است.

حسن بیادی می‌گوید: بنده بخش مهمی از معضلات مربوط به مسائل اقتصادی را به باندهای قدرت و ثروت مرتبط می‌دانم؛ زیرا این معضل کشور را وارد سیستم دلالی کرده و باعث شده چرخه تولید از کار بیفتد و واردات گوی سبقت را از صادرات برباید.

او درباره نواقص جدی جریان‌های اصولگرایی و اصلاح‌طلبی، راهکارهای وحدت اصولگرایان در انتخابات آتی، چگونگی بهره‌گیری اصلاح‌طلبان و اصولگرایان از نیروهای متعادل دو جناح، عملکرد دولت، احتمال حمایت اصولگرایان از روحانی، حق احمدی‌نژاد برای کاندیداتوری و ... سخن می‌گوید.

اهم اظهارات دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی را بخوانید:

* {درباره آینده جریان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی}: فکر می‌کنم هر دو تفکر به‌طور طبیعی در حال تغییر تفکر، جابجایی و جایگزینی نیروی انسانی خود هستند؛ هرچند هر دو جریان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی در توسعه، تربیت، رشد سرمایه و منابع نیروی انسانی ضعیف بوده‌اند و گردش نخبگان در آن‌ها به سختی و به‌صورت ناقص صورت می‌پذیرد.

* ساختار اجرایی کشور دارای نواقصی است که هیچ دوره‌ای در ادوار مجالس و دولت‌های جمهوری اسلامی، اهمیتی برای تغییر و ساختار اجرایی قائل نشده‌اند. یکی از این نواقص، کمبود احزاب قدرتمند، کارا و پاسخگو هم در مجلس و هم در دولت است که به همین دلیل، باندهای متصل به قدرت و ثروت به‌طور طبیعی بر سر قدرت می‌آیند.

* این فرآیند باعث شده کسی‌که شایستگی واقعی برای مدیریت در سطوح مختلف را داراست، جایگاهی نداشته باشد و با این دلایل، حتما این دو تفکر در ارائه کاندیدا در سطوح مختلف از افراد همان باند خود استفاده و برای آوردن رأی مردم را هم با شیوه‌های مختلف قانع و پس از آوردن رأی، عدم‌وابستگی خود و دولت را از افتخارات خود اعلام می‌کنند!

* {درباره ادامه دولت یازدهم برای چهار سال دیگر}: با این روند ناقص و پرهزینه در امور اجرایی، هیچ اتفاقی دور از ذهن نیست؛ زیرا وقتی ساختار ضعیف باشد، حتما مشارکت و نقش مردم در امور اجرایی کاهش پیدا خواهد کرد؛ هرچند دولت رأی هم بیاورد.

* اصولگرایان با تغییر جدی در رفتار، تفکر، عدم تمامیت‌خواهی و گردش نخبگان شاید بتوانند در انتخابات اردیبهشت‌ماه سال آینده به وحدت برسند.

* اصولگرایان و اصلاح‌طلبان باید از افراد متعادل، انقلابی و ولایی یکدیگر استفاده کنند.

* {درباره ائتلاف اصلاح‌طلبان با چهره‌های معتدل اصولگرایان در انتخابات مجلس}: با توجه به شناختی که از هر دو جناح داشتم، نظرم این بود که هردو جناح چون سنتی هستند و دیگر نه محبوبیت و نه کارایی لازم را دارند و حداقل ٧٠ درصد از تفکر و نیروی انسانی دو جناح در حال تغییر جدی هستند؛ لذا بنده پیشنهاد داشتم که هر دو جناح در مورد استفاده از افراد متعادل، انقلابی و ولایی از نیروهای یکدیگر استفاده کنند. البته فکر می‌کنم در مورد چگونگی و نحوه انتخابات هم باید دارای تغییر جدی باشیم.

* {درباره سخنان باهنر مبنی بر حمایت اصولگرایان از روحانی در انتخابات ۹۶}: آقای باهنر عقیده شخصی خودشان یا نظر جامعه اسلامی مهندسین را بیان می‌کنند. البته این موضوع می‌تواند یک تاکتیک سیاسی برای دانستن نظر جناح یا جناح‌ها هم باشد.

* {درباره نقاط قوت دولت یازدهم}: از ویژگی‌های مثبت دولت یازدهم را سامان دادن به آشفتگی بازار می‌دانم. دولت یازدهم توانست نابسامانی اقتصادی را منطقی کند و اگر به یاد داشته باشیم، پیشتر آشفتگی اقتصادی در کشور وجود داشت و هر روز مردم گرفتار نوسان قیمت ارز و ریال بودند و جامعه از این ناحیه دچار تشویش و آشفتگی اقتصادی شده بود.

* دولت آقای روحانی توانست آشفتگی و معضلاتی را که در دولت گذشته بود، برطرف کند و امروز هم مردم نیز قبول کرده‌اند، گرانی و رکود موضوعی است که زمان‌بر بوده و باید منطقی حل‌وفصل شود.

* مساله رکود از گذشته بوده و یک شبه حل نخواهد شد و همه باید قبول کنیم، حل مشکلات اقتصادی که رکود یکی از بندهای آن است، مدت‌دار خواهد بود.

* در زمینه نگاه دولت یازدهم به سیاست خارجی باید بگویم عملکرد سیاست خارجی این دولت نسبت به دولت قبل قابل‌توجه است زیرا مشکلاتی را که در گذشته به‌وجود آمده بود، تا حد بسیار زیادی رفع کرد.
* دولت در مذاکرات موفق عمل کرد؛ هرچند طرف‌های مذاکره‌کننده به‌دنبال این بودند که کشور مسیری را طی کند که دلخواه آنان است، تیم سیاست خارجی ما بنا بر سیاست‌هایی که مقام معظم رهبری تعیین کرده بودند، حرکت کرد. حال اینکه طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد، مقوله دیگری است.

* {درباره عملکرد دولت در اقتصاد}: به‌دلیل موضوعات رکودی، تورمی و کاهش غیر مترقبه قیمت نفت، که در کشور وجود داشت و دست دولت از منابع برای توسعه و تزریق به تولید باعث شد تا اشتغال روزبه‌روز بحرانی شده و شاهد تعطیلی و نیمه‌تعطیلی کارخانه‌ها باشیم.

* موضوعات تورمی و رکود ارتباطی به دولت نداشته و پیوستگی آن به گذشته و بخشی به سیاست‌های جامعه جهانی برمی‌گردد.

* بخش مهمی از معضلات مربوط به مسائل اقتصادی را به باندهای قدرت و ثروت مرتبط می‌دانم زیرا این معضل کشور را وارد سیستم دلالی کرده و باعث شده چرخه تولید از کار بیفتد و واردات گوی سبقت را از صادرات برباید.

* همین اقدام باندهای قدرت و ثروت سبب شده تا قیمت نیروی انسانی افزایش یابد و راه‌اندازی چرخه تولید به سختی انجام شود. اکنون گویا پاشنه آشیل دولت بیکاری، اشتغال و تولید است. فساد اداری از موضوعات مهم دیگری است که موریانه‌ای درحال گسترش بوده و در همه سازمان‌ها با شدت یا ضعف قابل‌مشاهده است.

*{درباره احتمال نامزدی احمدی‌نژاد، حمایت اصولگرایان و تعیین صلاحیت وی}: احمدی‌نژاد هم می‌تواند یکی از کاندیداها باشد. به هر حال ایشان در کارنامه‌اش هم عملکرد مثبت دارد و هم منفی. طبیعی است، طرفدارانی نیز در جامعه دارد و این حق هر کسی است که بخواهد در انتخابات شرکت کند.

* بنده به شخصه فکر نمی‌کنم که آقای احمدی‌نژاد با باند یا جناح اصولگرا کنار بیایند. از طرفی هم اصولا رد یا قبول صلاحیت افراد (کاندیداها) بنا بر قانون بر عهده اعضای محترم شورای نگهبان است.

منبع: تابناک

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟