شهردار آینده تهران در جلسه امروز منتخبان معرفی می‌شود

در جلسه روز جاری (چهارشنبه ۲۸ تیر) شورای منتخب مردم شهر تهران، گزینه نهایی شهرداری تهران معرفی می‌شود.


اقدام کثیف 2 پسر و دختر جوان در بزم شبانه با دختر 21 ساله +عکس

3 دوست جنایتکار پس از اوردوز یکی از دوستانشان با موادمخدر، او را خفه کردند.


برداشت نیلوفر آبی در عکس روز نشنال جئوگرافیک + عکس

عکس روز نشنال جئوگرافیک به برداشت نیلوفر آبی توسط یک زن ویتنامی در دلتا مکونگ (Mekong Delta) این کشور اختصاص یافته است.


اقدام کثیف 2 پسر و دختر جوان در بزم شبانه با دختر 21 ساله +عکس

3 دوست جنایتکار پس از اوردوز یکی از دوستانشان با موادمخدر، او را خفه کردند.


«جیش‌الفتح» در آستانه فروپاشی

جهان | شنبه ۰۶ شهريور ۹۵ ساعت ۲۲:۱۳ | نسخه چاپي

تسلیم شدن گروه‌های تکفیری در داریا در برابر ارتش سوریه و تعهد آنها برای خروج از این شهر ضربه بزرگی به جبهه تروریسم تکفیری مورد حمایت محور غربی صهیونیستی سعودی قلمداد می‌شود که سرخوردگی و سرافکندگی سرکردگان تروریست‌ها در ادلب را به دنبال داشته است.
شکی نیست که مهمترین تحول و رخداد در سطح منطقه‌ای و شاید بین المللی، فروریخته شدن یکی از مهمترین دژها و سنگرهای تروریسم تکفیری در شهر داریا واقع در حومه دمشق است.
گروه‌های تروریستی پس از شکست در حفظ جایگاه خود در داریا و پس از آنکه گمان می‌کردند می‌توانند از طریق آن پایتخت سوریه را تهدید کنند، با توجه به ضربات محکم ارتش و محاصره خود که حدود سه سال طول کشید، تسلیم شدند و گفت‌وگو برای عقب‌نشینی را پذیرفتند تا بدون درگیری، این شهر را ترک کنند و به ادلب پایتخت تروریست‌های تکفیری موسوم به جیش الفتح که المحیسنی سعودی یکی از سرکردگان آنهاست، نقل مکان کنند.
نکته جالب درباره افراد مسلحی که باید داریا را ترک کنند، این است که برخی از آنها حاضر به رفتن به ادلب نیستند و خواستار اصلاح وضعیتشان از سوی دولت سوریه هستند تا بتوانند به آغوش ملت بازگردند و قدمی در راه اصلاح اقدامات ویرانگر و جنایتکارانه خود بردارند.
این توافق بزرگترین دستاورد ارتش سوریه در عرصه میدانی قلمداد می‌شود که مهمترین دژ تروریست‌های تکفیری در حومه دمشق را فتح می‌کند و اولین گروه از افراد مسلح روز جمعه پنجم شهریور از داریا خارج شدند.
«جیش‌الفتح» در آستانه فروپاشی
ایستادگی و مقاومت ارتش سوریه و مردم داریا با خروج تروریست‌های تکفیری به ثمر نشست

به این ترتیب داریا به آغوش دولت و ملت سوریه برگشت و تروریست‌ها هم به ادلب می‌روند، داریا به دیگر مناطقی از حومه دمشق که آزاد شد، پیوست چرا که تروریست‌ها نتوانستند جای پایی که برای خود باز  کرده بودند و گمان می‌کردند می‌توانند دمشق را از طریق آن تهدید کنند، حفظ کنند.
ارتش سوریه به این دلیل طی این مدت نتوانسته بود کار تروریست‌ها را یکسره کند که آنها غیرنظامیان ساکن داریا را به عنوان سپرانسانی خود قرار داده بودند و همین مسئله کار ارتش را دشوار کرده بود.
با خروج این افراد از داریا، سال‌های سخت و نفس‌گیری که مردم این شهر به سبب سیطره تروریست‌های تکفیری بر امور زندگی‌شان با آن روبرو بودند، به پایان می‌رسد.
شهر داریا در غوطه غربی دمشق قرار دارد که فرودگاه نظامی المزه در شمال آن قرار دارد و این مکان در معرض حملات گسترده تروریست‌ها قرار داشت که همه تلاش‌های آنها برای اشغال این فرودگاه با شکست روبرو شده بود، حرم مطهر حضرت سکینه(س) در این شهر واقع است که در معرض حملات گسترده تکفیری‌ها قرار گرفت و بارها آن را منفجر کردند. داریا بزرگترین شهر غوطه غربی و مهمترین دژ تروریست‌های تکفیری در حومه دمشق پس از شهر دوما قلمداد می‌شود که در تماس مستقیم با محله‌‌های پایتخت قرار دارد و تروریست‌های تکفیری طی مدت سیطره خود بر این شهر، محله‌های مسکونی دمشق به ویژه المزه و صحنایا را گلوله‌باران می‌کردند.
تحلیلگران بر این باورند که با آزادسازی شهر داریا بخشی از ستون فقرات طرح تکفیری‌ها در سوریه فروریخت و دیگر هیچ خطری از این قسمت، پایتخت سوریه را تهدید نمی‌کند.
گروه‌های تروریستی موسوم به لواء شهداء‌الاسلام تابع الجیش الحر،‌الاتحاد الاسلامی لاجناد الشام و لواء‌ام المومنین از مهمترین گروه‌های مستقر در شهر داریا بودند که پس از خروج این گروه‌ها، این شهر به آغوش دولت و ملت برمی‌گردد و کمربند امنیتی اطراف دمشق گسترش می‌یابد و به این ترتیب یکی از مهمترین برگه‌های برنده در بازی بین المللی که سوریه را هدف قرار داده،‌فرو ریخت.
سایه ناامیدی و آشفتگی بر المحیسنی و جیش الفتح
تسلیم شدن گروه‌های تکفیری در داریا در برابر ارتش و تعهد آنها برای خروج از این شهر ضربه بزرگی به جبهه تروریسم تکفیری مورد حمایت محور غربی صهیونیستی سعودی قلمداد می‌شود و این تحول بزرگ، تروریست‌های مناطق دیگر به ویژه ادلب و شخص عبدالله المحیسنی یکی از سرکردگان مطرح باند تروریستی جیش الفتح را در شوک عمیق فرو برده و سایه‌ای از ناامیدی و آشفتگی بر آنها حاکم کرده است.
«جیش‌الفتح» در آستانه فروپاشی

المحیسنی که تا چند روز پیش با آب و تاب فراوان و با تکیه بر حمایت گسترده رسانه‌های سعودی و متحدانشان، به زعم خود حماسه بزرگ فتح حلب را اعلام کرد اما مزدورانشان با ناکامی بزرگی در جبهه حلب روبرو شدند،‌با شنیدن خبر تسلیم شدن تروریست‌های تکفیری در داریا که برخی از آنها اعضای جبهه النصره هستند، دچار سرافکندگی و ناامیدی شد.
این سرکرده سعودی که پس از ناکامی تروریست‌های تکفیری در حلب خواستار وحدت همه گروه‌های تروریستی و پیوستن آنها به جیش الفتح شده بود، درعمل با پاسخ منفی این گروه‌ها روبرو شد، زیرا این گروه‌ها معتقدند که آنچه المحیسنی حماسه فتح حلب خوانده در حقیقت به مثابه گورستان آنها خواهد بود، چرا که در جریان حملات اخیرشان به حلب متحمل خسارت‌ها و تلفات سنگین شدند بدون این‌که بتوانند یک هدف استراتژیکی را که موازنه نظامی را به نفع آنها در حلب تغییر دهد، محقق کنندو
المحیسنی در یک نوار ویدئویی تهدید کرده بود گروه‌‌هایی را که حاضر نیستند به زعم وی تحت کلمه واحد متحد شوند، رسوا خواهد کرد و خواستار جدایی افراد از این گروه‌ها خواهد شد که این تهدید نشان دهنده تلاش گروه‌های تروریستی مخالف وی برای تشکیل باند مشترک از جمله گروه‌هایی همچون الفرقه 13، حرکه نورالدین الزنکی و تجمع استقم است که حاضر نشدند زیر چتر فرماندهی باند تروریستی جیش الفتح قرار گیرند که المحیسنی قاضی به اصطلاح شرع آن است.
آن طور که برخی منابع خبر داده‌‌اند المحیسنی سعودی درمعرض باج‌خواهی گروه‌ تروریستی جند الاقصی قرار گرفته  است،‌چرا که این گروه به المحیسنی وعده داده بود با به راه انداختن آنچه نبرد حومه حماه خوانده بود، فشار بر باند تروریستی جیش الفتح در نبرد حلب را کاهش خواهد داد، اما جندالاقصی به بهانه آماده‌سازی و هماهنگی به المحیسنی پشت کرد و به وعده خود عمل نکرد و به تاخیر انداختن این نبرد را به سبب عقب‌نشینی برخی گروه‌ها را اعلام کرد، چرا که متحمل خسارت‌های سنگینی در حملات جنگنده‌های ارتش در حومه شمالی حماه شده بودند.
به اعتقاد تحلیلگران، این اظهارنظر المحیسنی سعودی مبنی بر این‌که،از این به بعد دیگر مستقل نخواهد بود و به گروهی خواهد پیوست که متحد باشد نشانه واضحی بر قریب‌الوقوع بودن فروپاشی جیش الفتح است که از ابتدای تاسیس آن، متحمل بزرگترین شکست‌ها و تلفات در حلب شده است.

منبع: تسنیم

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟