۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که همجوار با اطاق های عمل بوده اقدام به ساخت بخش های آنژیوگرافی ،icu oh ...


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.


برخورد دولت با فیش‌های نجومی قاطع بود؛ مبارزه ریشه‌ای با فساد

برخورد دولت با فیش‌های نجومی قاطع بود؛ مبارزه ریشه‌ای با فساد

سیاست | شنبه ۰۶ شهريور ۹۵ ساعت ۹:۴۷ | نسخه چاپي

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: در موضوع حقوق های نامتعارف، دولت و رییس جمهوری با قاطعیت و بی رودربایستی وارد شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام مجید انصاری با اشاره به تلاش رسانه ای دشمنان برای القای شبهات، بزرگنمایی مشکلات و ناامیدی در جامعه، افزود: امروز ضرورت اطلاع رسانی بیشتر شده است چرا که سیستم اطلاع رسانی و خبرپراکنی در دنیا پیچیده و گسترده تر شده است.
وی تصریح کرد: دولت یازدهم در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که مردم با تورم و گرانی بسیار خطرناک و لجام گسیخته ای مواجه بودند و اقتصاد کشور درگیر رکودی بی سابقه بود. 
انصاری ادامه داد: در حالی که باید بر اساس سند چشم انداز توسعه، کشور رشدی ۸ درصدی می داشت اما با تورم بالای ۴۰ درصد و رشد منفی ۶.۷ درصد مواجه بود و بدهی های دولت به بانک ها و بدهی های بانکها به بانک مرکزی و بدهی سنگین وزارتخانه ها به پیمانکاران و دستگاه های دیگر بر روی هم انباشته شده و وضعیت بسیار سختی ایجاد کرده بود.
معاون حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه وزارت نیرو به تنهایی ۲۶ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران و نیروگاه های بخش خصوصی بدهکار بود، گفت: مزید بر همه این مشکلات تحریم هایی بود که دشواری هایی بزرگی در مسیر توسعه کشور بوجود آورده بود.
انصاری خاطرنشان کرد: با توکل به خداوند، هدایت های مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب، برنامه ریزی دقیق رییس جمهوری و دولت و حمایت مردم وارد عرصه مبارزه با این مشکلات شدیم و توانستیم در عرصه سیاست خارجی در مصافی دشوار و نفس گیر در مذاکراتی ۱۸ ماهه، عزتمندانه همه حقوق ملت را استیفا کنیم و مانع تحریم را از سر راه کشور برداریم.
وی تصریح کرد: دولت بدون اینکه گامی از حقوق ملت عقب بنشیند، عزتمندانه همه دستاوردهای کشور در عرصه هسته ای را حفظ کرده و امروز حق هسته ای کشورمان کاملا و به صورت رسمی مورد پذیرش جامعه جهانی قرار گرفته و همه تحریم های فصل هفتمی علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو کرد.
معاون رییس جمهوری در امور حقوقی اظهار داشت: امروز اگر چه طرف مقابل برجام در اجرای این سند بدعهدی هایی می کند اما دولت در مسیر احقاق حقوق ملت قدمی کوتاه نیامده و همانطور که در مسیر حصول برجام ایستادگی کرد، اجرای دقیق و کامل آن را نیز تا گام آخر پیگیری خواهد کرد.
انصاری گفت: امروز در عرصه های مختلف اقتصادی آزادانه با کشورهای مختلف تعامل داریم در حالی که پیش از این در تعاملات اقتصادی دچار محدودیت ها و مشکلات زیادی بودیم و حتی نفت را فقط چند کشور محدود و با دشواری از ما می خریدند و به ازای پول آن کالاهایی که خودشان می خواستند به ما می دادند و برای تامین برخی کالاها گاه تا ۲۰۰ درصد هزینه اضافی پرداخت می کردیم.
وی افزود: امروز صادرات نفت کشور به بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه رسیده که با آزادی عمل کامل به فروش می رسد. همچنین توانسته ایم برداشت خود از میادین مشترک را به سطح قابل قبولی برسانیم که این وضعیت بیش از این هم بهبود خواهد یافت.
وی اظهار داشت: برای جلوگیری از خام فروشی، دولت پالایشگاهی را با هشت واحد پالایشگاهی طراحی کرده که با بهره برداری آن ۱۰۰ درصد میعانات گازی در داخلی کشور و به همت فرزندان جامعه تبدیل به محصول می شوند.
معاون امور حقوقی رییس جمهوری با اشاره به اینکه در آغاز فعالیت دولت یازدهم با وجود به کارگیری ظرفیت های پتروشیمی خود و تولید بنزین بی کیفیت، همچنان مجبور بودیم مقدار زیادی بنزین و گازوئیل وارد کنیم، خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۶ ایران جزو صادرکنندگان بنزین با کیفیت خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه دولت پایه اصلی اقتصاد مقاومتی را امنیت غذایی می داند، گفت: پس از ۱۲ سال، در سال ۹۵ به خودکفایی در تولید گندم رسیدیم و امروز ذخایر گندم کشور در طول سالهای پس از انقلاب بی نظیر است. همچنین امسال در تولید شکر رکوردشکنی کرده ایم، بدون اینکه مصرف آب زراعی افزایش یابد.
وی بیشترین اهتمام دولت در عرصه کشاورزی را توجه به گسترش سیستم های نوین آبیاری و دانش بنیان کردن کشاورزی عنوان کرد و اضافه کرد: دولت یازدهم، دولت اقدام و عمل و تدبیر و امید است و در همه تصمیم گیری ها و اقدامات خود بر اندیشه دانشگاهیان و متخصصان و مشورت با متخصصان تکیه کرده که نتیجه آن امروز به میدان آمدن ۲ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان با کمک ارزی و ریالی دولت است.
معاون امور حقوقی رییس جمهوری به قراردادها و طرح های دولت برای همکاری بیشتر صنعت و دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: دولت در حوزه سلامت ۱۱ میلیون نفر افرادی که فاقد هرگونه بیمه ای بودند، بیمه شدند.
انصاری تصریح کرد: ما از گردنه های سخت عبور کردیم. آوارهای موجود در عرصه اقتصاد و صنعت برداشته شده و چرخ صنعت و اقتصاد روان تر از همیشه در حال گردش است. دولت در حوزه های حمل و نقل ریلی و هوایی، توسعه شبکه راه و بزرگراه های کشور، افزایش ظرفیت بارگیری و تخلیه بنادر و امثال آنها گام های بزرگی برداشته است.
وی با بیان اینکه در حوزه مبارزه با فساد قدم های بزرگ و اقدامات ریشه ای انجام شده است، خاطرنشان ساخت: دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف اصلاحات ریشه ای انجام داده تا دیگر شاهد فسادهای بزرگ ۳ و ۱۲ هزار میلیاردی و ناپدید شدن مبالغ هنگفت سرمایه های مردم نباشیم.
معاون حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در همین حقوق های نامتعارف دولت و رییس جمهوری با قاطعیت و بی رودربایستی وارد شدند، گفت: برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی قوانین لازم تهیه شده و به زودی به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.
انصاری یکی دیگر از کارهای بزرگ انجام شده در کشور را که به همت دولت و مردم انجام شده است، برقراری امنیت کامل در کشور دانست و اظهار داشت: سطح امنیت موجود در کشور، آن هم در میانه منطقه ای که درگیر جنگ و خشونت است، دستاورد بزرگی است که باید به خاطر آن از همه نیروهای امنیتی و نظامی کشور تقدیر و تشکر کنیم.
وی از همه نیروهای سیاسی کشور خواست در رقابت های خود منافع ملی را لحاظ کنند و گفت: دستاوردهای بزرگ نظام نباید در رقابتهای سیاسی مخدوش شود.
معاون امور حقوقی ریاست جمهوری بهبود رابطه قوای سه گانه را از دیگر دستاوردهای دولت یازدهم برشمرد و خاطرنشان ساخت: دولت تدبیر و امید با مجلس قبل که با دولت همسو نبود رابطه حسنه و مبتنی بر احترام متقابل داشت و اجازه نداد هیچ تنشی بین روابط دولت با قوای دیگر ایجاد شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟