انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


بعد از فوت شوهر می توان مهریه را گرفت؟

بعد از فوت شوهر می توان مهریه را گرفت؟

جامعه | چهارشنبه ۲۷ خرداد ۹۴ ساعت ۱۲:۱۵ | نسخه چاپي

یک وکیل دادگستری گفت: امکان دریافت مهریه بعد از فوت شوهر وجود دارد.

به گزارش شبکه خبری «پچ پچ »،مرضیه لطیفی  اظهار کرد: بر اساس قانون اگر زنی مثلاً پس از سه سال از تاریخ فوت همسرش می‌خواهد مهریه خود را مطالبه کند، این امکان وجود دارد.

وی ‌با بیان اینکه در این زمینه چند نکته قابل توجه لازم است، ادامه داد: دعوی مطالبه مهریه بعد از فوت شوهر (زوج) باید به طرفیت ورثه متوفی که ترک (اموال) به جامانده از متوفی را پذیرفته‌اند در دادگاه طرح و اقامه شود یعنی در دادخواست در قسمت خوانده اسامی وارث نوشته شود.

لطیفی ‌ادامه داد: طبق ماده 3 آئین‌نامه اجرایی قانون الحاق یک تبصره به ماده 1082 قانون مدنی با فوت زوجه، مهریه نیز به ورثه منتقل می‌شود و اصل طلبی که زوجه بابت مهریه داشته طبق قاعده ارث به ورثه او انتقال پیدا می‌کند.

این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: زوجه برای مطالبه مهریه باید به دادگاه خانواده یا از طریق اجرای ثبت اسناد رسمی اقدام کرد.

وی ‌یادآور شد: در صورت ناتوانی زوجه از پرداخت هزینه دادرسی وی می‌تواند دادخواست اعسار از پرداخت مهریه دادرسی را پیوست دادخواست کند.

منبع: ایسنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟