نسخه ۱.۰.۳۶

تماس صوتی تلگرام در نسخه دسکتاپ فعال شد

زومیت؛ نسخه دسکتاپ تلگرام به ۱.۰.۳۶ آلفا آپدیت شد که به لطف آن، دریافت و‌ برقراری تماس صوتی تلگرام در نسخه‌ی کامپیوتری این برنامه نیز فعال ...


کشف تریاک جاسازی شده در گردو + عکس

ماموران گمرک امانات پستی کرمانشاه محموله کشف تریاک جاسازی شده در گردو را کشف کردند.


آرای اولیه ۲۱ نفر نخست شورای شهر تهران؛ محسن هاشمی؛ ۱۱۳۸۴۷۳ رای، چمران، ۴۲۷۹۸۹ رای

عیسی فرهادی فرماندار تهران صبح امروز (یکشنبه - ۳۱ اردیبهشت) در نشستی خبری نتایج انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تهران، ری و تجریش را بر اساس ...


رنج‌روور اسپورت انگلیسی یا لکسوس GX 460 ژاپنی؟

لکسوس با وزنی حدود 2 هزار 357 کیلوگرم برای شتاب صفر تا صد کیلومتر به 7.8 ثانیه زمان نیاز دارد و با بیشینه سرعت 200 کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه ...


خارج شدن شرکت مس از ورشکستگی

اقتصاد | پنجشنبه ۰۴ شهريور ۹۵ ساعت ۱۳:۴۴ | نسخه چاپي

استاندار کرمان با اشاره به این‌که شرکت مس تقریباً از بحران خارج شده است، گفت: پیش از رفع تحریم‌ها شرکت مس در آستانه نابودی بود و فروش آن‌ها با مشکل روبرو شده بود، به گونه‌ای که بدون پوشش بیمه‌ای باید کالای خود را صادر می‌کردند، هم‌چنین باید کالای خود را در انبارهای ترکیه نگهداری می‌کردند و به‌صورت ۱۰ یا ۲۰ تن کالاهای خود را بفروشند، اما اکنون قراردادهای دراز مدت منعقد کرده و فروش مستقیم صورت می‌گیرد.
به گزارش ایسنا، «علیرضا رزم‌حسینی» غروب پنج‌شنبه ۳ شهریورماه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دولت تدبیر و امید در کرمان، در جمع خبرنگاران گفت: دولت در عرصه‌های مختلف کوشیده است قفل‌هایی که بسته شده بود را باز کند و تک بعدی عمل نکند.
وی با اشاره به سیاست خارجی دولت در خصوص اجرایی شدن برجام با رهنمودهای مقام معظم رهبری و پیگیری‌های تیم مذاکره‌کننده افزود: تأثیرات برجام در اقتصاد استان کرمان به گونه‌ای است که ۴ شرکت بزرگ استان کرمان که مراودات خارجی داشتند امروز از وضعیت ورشکستگی خارج شدند.
استاندار کرمان با اشاره به وضعیت شرکت مس، ادامه داد: شرکت مس در لیست تحریم‌ها بود، اما امروز کاملاً از تحریم خارج شده و حتی با شرکت‌های معتبر اروپای در حال داد و ستد است و انتقال پول آن‌ها توسط بانک‌های درجه دو و سه اروپایی با هزینه‌های کارمزد ۰.۳ درصد در حال جابجایی است و هم‌اکنون شرکت مس از وضعیت بسیار خوبی برخوردار می‌باشد.
وی خاطرنشان کرد: پیش از تحریم‌ها شرکت مس در آستانه نابودی و فروش آن‌ها با مشکل روبرو شده بود، به گونه‌ای که بدون پوشش بیمه باید کالای خود را صادر می‌کردند، هم‌چنین باید کالای خود را در انبارهای ترکیه نگهداری می‌کردند و به‌صورت بسته‌های ۱۰ یا ۲۰ تنی کالاهای خود را می‌فروختند، اما اکنون قراردادهای دراز مدت منعقد کرده و فروش مستقیم صورت می‌گیرد.
رزم‌حسینی با اعلام این مطلب که تقریباً شرکت مس از بحران خارج شده است، تصریح کرد: در حوزه تکنولوژی شرکت مس، برای تجهیز معادن خود و طرح‌های جدید، مستقیماً با کشورهای اروپایی در حال مذاکره می‌باشد.
وی با اشاره به صنعت پترو شیمی کرمان، تصریح کرد: پروژه پتروشیمی فجر کرمان دارای تکنولوژی جدیدی است که از محل گاز طبیعی تعذیه می‌شود و برای نخستین بار در کشور این واحد در حال احداث است، که متأسفانه تا پارسال و به‌علت تحریم‌ها حتی شرکت‌های چینی پاسخ ایمیل‌های شرکت ما را نمی‌دادند و پروژه دچار توقف شده بود.
استاندار کرمان اظهار کرد: اکنون قرارداد نهایی ساخت پتروشیمی فجر کرمان با ۸ کمپانی اروپایی و یک کمپانی آمریکایی (با واسطه در لندن) در حال انعقاد است که برخی قراردادهای آن‌ها کاملاً بسته شده است و پیش‌بینی ما این است که در چند ماه آینده بتوانیم عملیات اجرایی این طرح را آغاز کنیم.
وی با اشاره به صنعت خودرو سازی استان کرمان خاطرنشان کرد: کرمان خودرو و گروه خودروسازی بم در دولت گذشته مشکلات عدیده‌ای داشتند و دارای بدهی زیاد و سنگینی بودند به طوری‌که تولید خودرو این شرکت‌ها، ۳۰ هزار دستگاه در سال و اشتغال ۱۵۰۰ نفر قبل از تحریم داشتند که هم‌اکنون با اشتغال ۹۰۰۰ نفری، ۸۵ هزار دستگاه در سال تولید می‌کند و پیش‌بینی ما این است که تا پایان سال ۱۱۰ هزار دستگاه خودرو در کرمان تولید شود ضمن آن‌که امروز ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی این شرکت هم‌اکنون پرداخت و در حال مطالعه احداث واحدهای جدید خودروسازی در این شرکت هستیم.
رزم‌حسینی با اشاره به پیشرفت سایر صنایع استان، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در صنعت گل گهر یا معادن فولاد انتقال پول به راحتی انجام می‌گیرد و حتی ۱۰۰ هزار یورو فاینانس خارجی در این زمینه جذب شده است. هم‌چنین ۲ پروژه بزرگ فولادی با ارزش ۱.۲ میلیارد دلار در سفر رئیس‌جمهور به ایتالیا به کرمان اختصاص داده شد.
وی با اشاره به این‌که پس از برجام اتفاقات خوبی در استان کرمان رخ داده است، اظهار کرد: فضای کسب و کار استان کرمان از رتبه بیست و چهارم کشوری به رتبه پنجم تا ششم در این زمینه رسیده است. هم‌چنین صادرات استان در ۴ ماهه نخست ساری نسبت به مدت مشابه آن در سال ۹۴ حدود ۷۸ درصد رشد داشته است. این در حالی است که در این مدت در کشور حدود ۴۱ درصد رشد صادرات داشتیم که نشان از آن است که استان کرمان در حوزه صادرات بالاتر از متوسط کشوری قرار دارد.
استاندار کرمان با اشاره به این‌که واردات استان در چهار ماهه نخست سال ۱۰۹ درصد افزایش یافته و با بیان این‌که عمده کالاهای وارداتی، مواد اولیه تولیدی می‌باشد، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید سیاست داخلی خود را بر پایه اعتدال بنا کرده است و معتقدیم این دولت نه اصول‌گرا بوده و نه اصلاح‌طلب می‌باشد، بلکه دولت اعتدالی است. هم‌چنین در استان کرمان سعی بر این بوده است که خط اعتدالی دولت تدبیر و امید را در استان کرمان پیاده کنیم و خوشبختانه استان کرمان با کمترین چالش سیاسی روبرو است.
رزم‌حسینی به دولت شیشه‌ای ایجاد شده در استان کرمان اشاره کرد و معتقد است: در دولت شیشه‌ای اگر مسئولان نظام و دولتی باور کنند که اگر اطلاعات در اختیار مردم قرار دادند، اعتماد مردم به نظام نیز افزایش پیدا خواهد کرد و این سیاست در استان کرمان تا امروز اجرایی شده است به طوری که در همه جلسات استان به جز شورای تأمین اصحاب رسانه حضور داشته‌اند.
وی با بیان این‌که شفافیت در نظام اداری کشور یعنی سلامت اداری و هرآنچه شفافیت بیشتر باشد، فساد کمتر خواهد بود، به برپایی نمایشگاه دستاورد دولت تدبیر و امید در استان کرمان اشاره و اظهار کرد: نمی‌توان همه ظرفیت‌های استان را در ۲۳۴ غرفه راه‌اندازی شده، به نمایش گذاشته شود، بخصوص در حوزه اقتصاد مقاومتی، صنایع جدیدی را در اجرای اقتصاد مقاومتی ایجاد و بلکه کشف شده است.
عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان گفت: جمع‌آوری تاریخ شفاهی اقتصاد استان کرمان یکی از برنامه‌های ما است که در این زمینه از روستائیان کمک می‌گیریم.
استاندار کرمان با اشاره به معین‌های مناطق هشت‌گانه استان، تصریح کرد: این معین‌ها در راه شناسایی فرصت‌های اقتصادی کار می‌کنند و با همدلی و همزبانی که در استان است امیدواریم در پایان سال کارنامه اقتصادی مناسبی به مردم استان ارایه دهیم.
وی با بیان این مطلب که بیشترین فعالیت اقتصادی در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان داشته‌ایم، تصریح کرد: در مقایسه با استان‌های یزد، خراسان‌رضوی، خوزستان و اصفهان در حوزه فرهنگی فاصله قابل ملاحظه‌ای داریم و دارای وضعیت مناسبی در این حوزه نیز می‌باشیم.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟