استیو جابز می‌خواست به جای یک دکمه دو دکمه روی آیفون باشد

استیو جابز اصرار داشت به جای تعبیه یک دکمه هوم روی آیفون دو دکمه نصب شود.گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


توضیح پدر بانوی والیبالیست درباره محرومیت جنجالی دخترش در تیم ملی والیبال

:پدر بازیکن تیم ملی والیبال بانوان گفت:«من پیگیر حواشی که برای دخترم ایجاده شده هستم و مستندات مورد نیاز را هم به فدراسیون ارائه کردم.»


صحنه‌های زشت‌ با حضور 5 پسر در پارک بانوان

شنیده بودم در پارک ملت‌، فضایی را مخصوص بانوان محصور کرده‌اند تا بی‌دغدغه ورزش و تفریح کنند.من و دختر هشت‌ساله‌ام لباس ورزشی پوشیدیم و به ...


درگیری خونین زن و شوهر برای رفتن به عروسی

درگیری خونین زن و شوهر برای رفتن به عروسی

حوادث | پنجشنبه ۰۴ شهريور ۹۵ ساعت ۱۰:۱۸ | نسخه چاپي

زنی که از ۱۷‌ ماه قبل به اتهام قتل شوهرش در زندان است، در جلسه محاکمه مدعی شد که نقشی در مرگ شوهرش نداشته و او خودزنی کرده است.

دومین روز از سال 94بود که به بازپرس جنایی تهران خبر رسید مردی در خانه‌اش با ضربات چاقو به قتل رسیده است. دقایقی از اعلام این خبر می‌گذشت که با حضور تیم بررسی صحنه جرم، تحقیقات در این‌باره آغاز شد. مرد جوان بر اثر اصابت ضربه چاقو به سینه‌اش جان باخته بود و صحنه جنایت نشان می‌داد او با همسرش درگیر شده است.
از سویی روی دست همسر مقتول نیز آثار کبودی به چشم می‌خورد. او درباره آنچه اتفاق افتاده بود، گفت: من و همسرم دخترخاله و پسرخاله بودیم. دقایقی قبل بر سر اختلافاتی که با یکدیگر داشتیم درگیر شدیم و شوهرم یک چاقو برداشت و شروع به‌خودزنی کرد. او چاقو را به سینه‌اش زد اما من آن را بیرون کشیدم و با داد و فریاد از همسایه‌ها کمک خواستم.
هرچند این زن مدعی بود که نقشی در مرگ شوهرش نداشته اما به اتهام قتل بازداشت شد. زن جوان حاضر نبود اتهام قتل را به گردن بگیرد اما شواهد و مدارک به‌دست آمده علیه وی بود. در چنین شرایطی پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک تهران فرستاده شد.
در جلسه محاکمه که صبح دیروز در شعبه 74به ریاست قاضی اصغرعبدالهی برگزار شد، ابتدا مادر مقتول برای عروس سابقش درخواست حکم قصاص کرد و در ادامه زن جوان در جایگاه ایستاد تا از خود دفاع کند. او گفت: در شهرستان به یک عروسی دعوت بودیم و می‌خواستیم به عروسی برویم اما شوهرم مدام نظرش درباره رفتن تغییر می‌کرد. یک‌بار می‌گفت برویم و یک‌بار دیگر از رفتن منصرف می‌شد.
او مدام بهانه‌جویی می‌کرد؛ مثلا می‌گفت چرا برای مسافرت 2چمدان لباس برداشته‌ای و مدام با حرف‌هایش من را اذیت می‌کرد. تا اینکه روز حادثه با یکدیگر درگیر شدیم. او یک چاقو برداشت و با آن به طرفم آمد اما من آن را از دستش گرفتم و پنهان کردم. ولی دوباره به آشپزخانه رفت و چاقوی دیگری آورد. درحالی‌که عصبانی بود و فریاد می‌کشید چاقو را به سینه خودش کوبید.
من که خیلی ترسیده بودم چاقو را از سینه‌اش بیرونش کشیدم و دوان دوان بیرون آمدم و از همسایه‌ها کمک خواستم ولی شوهرم جانش را از دست داده بود. با اینکه با شوهرم اختلاف داشتم اما من او را به قتل نرسانده‌ام و واقعیت این است که او خودزنی کرده است. در پایان این جلسه قضات دادگاه برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.
منبع: رکنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟