یک پیشمرگ زن، 3 داعشی را اسیر کرد!+عکس

در این تصویر پیشمرگ زن، سه عنصر تروریست داعشی را به اسارت گرفته و علاوه بر این خودرویشان را نیز مصادره کرده است.


روحانی وزرای پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد

رییس جمهور، سید رضا صالحی امیری، مسعود سلطانی‌فر و فخرالدین احمدی دانش ‏‏‏آشتیانی را برای تصدی وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و ‏‏پرورش، به ‏مجلس معرفی کرد.‏


آب‌میوه‌ای که برای زن جوان ۹ میلیون آب خورد +عکس

در میانه‌های راه شاهرخ آبمیوه‌ای به من داد که با خوردنش بیهوش شدم و شاهرخ در مکان خلوتی طلاها و لوازمم را سرقت کرد.


چگونه بفهمیم اکانت شبکه اجتماعی ما هک شده است

اخیرا شبکه‌های اجتماعی یکی از نزدیک‌ترین دوستان افراد جامعه محسوب می‌شود به طوری که هر فرد خواه بزرگسال یا نوجوان یا حتی کودک، از یک یا چند شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند. در این شبکه‌ها، خصوصی‌ترین اطلاعات افراد وجود دارد که این اطلاعات شامل اطلاعات هویتی، عکس‌ و فیلم شخصی، پیام‌های خصوصی، اطلاعات دوستان و‌... می‌باشد. حال تصور کنید در صورتی که این اکانت‌ها هک شود چه اتفاقی می‌افتد؟


تصویری از اقدام پهلوانانه کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده بخشی از هزینه درمان ابوالفضل آرمیده قهرمان 15 ساله‌ کشتی که شیمی درمانی می‌کند را متقبل شد.


راه‌اندازی کافه کتاب و مرکز بازی‌های رایانه‌ای در خانه‌های جوان

راه‌اندازی کافه کتاب و مرکز بازی‌های رایانه‌ای در خانه‌های جوان

جامعه | پنجشنبه ۰۴ شهريور ۹۵ ساعت ۱۰:۱ | نسخه چاپي

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از برقراری «کافه کتاب» و «مرکز بازی‌های رایانه‌ای» در خانه‌های جوان سراسر کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا رستمی افزود: با توجه به پایین بودن شاخص‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور، روند روبه گسترش آسیبهای اجتماعی، فقدان زیرساختهای فرهنگی و مراکز گذران اوقات فراغت و تناسب نداشتن در نرخ بهره‌ مندی جوانان از امکانات، وزارت ورزش و جوانان به عنوان نهاد متولی ساماندهی امور جوانان درصدد است با استفاده از ظرفیت‌های نهادهای دولتی، عمومی و غیردولتی و همچنین سمنهای فعال در حوزه جوانان، خانه های جوانان را در کلیه استانها راه اندازی کند. این خانه‌ ها مراکزی هستند برای تبادل نظر و فعالیت جوانان و NGO های استانی.
وی درباره شرایط فضایی و امکانات خانه های جوان تاکید کرد: وسعت فضاهای مورد نظر بسته به شرایط اقلیمی و امکانات موجود در هر استان از یک طرف و همچنین جمعیت جوان، زمینه‌ها و قابلیت‌های فعالیت جوانان آن استان متغیر است. اختصاص حداکثر متراژ به تأسیس خانه های جوان با رعایت اصل پرهیز از اسراف، متناسب با ظرفیت استان و بر اساس ارزیابی اداره کل ورزش و جوانان آن استان خواهد بود.
معاون ساماندهی امور جوانان تصریح کرد: نظر به اینکه دستگاهها و نهادهای اجرایی همچون سازمان بسیج مستضعفین، شهرداری، آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، تعاون و وزارت کشور عضو ستاد ملی ساماندهی امور جوانان هستند و امکاناتی مشتمل بر زمین، ساختمان و ملزومات اداری در اختیار این دستگاهها در است که قابلیت بهره برداری توسط سازمانهای مردم نهاد جوانان را به صورت صرف و یا مشارکتی دارد، برنامه داریم از امکانات این نهادها برای جوانان استفاده کنیم.
وی درباره موضوعات فعالیت های خانه های جوان خاطرنشان کرد: به منظور جذب حداکثری جوانان در خانه های جوان، نیاز است تا فضای شاد و پرنشاط برای جوانان ایجاد شود و همچنین این خانه ها باید بتوانند خدماتی را به جوانان ارائه کنند که سایر دستگاه ها و نهادهای استان نمی توانند چنین خدماتی را ارائه دهند. بخشی از این خدمات به شرح زیر است:
ارائه خدمات مورد نیاز سمن ها
شبکه تخصصی جوانان
دوره های توانمندسازی تخصصی NGOها
آموزشهای غیرمستقیم مستقیم مسئولیت اجتماعی
برگزاری همایشها و جشنوارههای موضوعیNGOها
تشکیل اندیشکده تخصصی NGOها
برگزاری جشنواره سالیانه جوان ایران
ارائه تسهیلات لازم به NGOها
تشکیل اتاق فکر استانها توسط جوانان نخبـه استان
اتاق های تجهیز شده برای سمن ها
سالن های کنفرانس و جلسات
سالنهای گفت گوی آزاد
سالن همایش
خدمات اوقات فراغت
بسترسازی برای ایجاد جمعهـای سالم جهت گفتگوی سالم
برگزاری مسابقات و جشنواره های فرهنگی ـ ورزشی
برگزاری دوره های فرهنگی ـ هنری
بستر سازی جهت سفر ارزان قیمت جوانان
برگزاری اردو زیست محیطی و اجتماعی
ارائه لیست کامل مراکز اوقات فراغت کشور
کافه کتاب
شهر کتاب
سالن مطالعه
کتابخانه
سالن های فرهنگی و چند منظوره، ورزشی
ایجاد مرکز بازیهای رایانه ای
فوتبال دستی، شطرنج، فوتبال سالنی
حمایت از کارآفرینی جوانان
دوره های آموزشی کارآفرینی (ارائه الگوی درست)
تشکیل بورس ایده جوانان برتر (رساندن ایده پـرداز به سرمایه گذاران)
ارائه مشاوره های بازرگانی و کسب و کار موفق
ایجاد فضای مناسب برای شرکتهای جوانان کارآفرین
همینطور ارائه خدمات ازدواج آسان و پایدار
مشاوره های پیش ـ زمان ـ بعد از ازدواج
برگزاری دورههای توانمندسازی:سلامت جنسی، سلامت خانواده، تربیت فرزند، مشاوره های همسریابی
سالنهای مناسب برای برگزاری دوره‌هـای توانمندسازی
رستمی افزود:تا قبل از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان حدود نیمی از استانهای کشور دارای سمن سرا بودند که پس از ادغام این دو سازمان در سال ۱۳۹۰ این سمن‌سراها از ادارات کل استانی ورزش و جوانان گرفته شده است. طرح خانه جوان که بر حسب نیازهای گسترده تر جوانان از سال ٩٤ تعریف و کار تاسیس ان آغاز شده است جوابگوی نیازهای فراغتی و مهارتی جوانان خواهند بود که این فراتر از سمن سراهاست و البته می تواند ان را هم در برگیرد که تا امروز در مجموع ٩ استان از آن برخوردار شده اند و امیدواریم تمامی استان ها با مساعدت دستگاه های دیگر از ان بهره مند می شوند.
وی تصریح کرد: ٩ استان فارس، ایلام، اردبیل، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، مازندران، قم و آذربایجان‌غربی دارای سمن سرا یا خانه جوان هستند.
رستمی درباره وضعیت خانه های جوان و سمن سراهای سایر استان ها گفت: بعضی از استانها با در اختیار داشتن مکانهای محدود در برخی از شهرستانها و یا مرکز استان در قالب قسمتی کوچک از یک فرهنگسرا و... ، امکان سمن سرا را در مرکز استان و یا شهرستها فراهم کرده‌اند که دراین باره می‌توان به استان های البرز، بوشهر، خوزستان و کرمان اشاره کرد.


اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: