تهدید رهبر تجزیه طلبان کرد سوریه توسط اردوغان+عکس

جهان | چهارشنبه ۰۳ شهريور ۹۵ ساعت ۲۲:۵۷ | نسخه چاپي

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه صبح امروز در جریان سخنرانی خود پیرامون ورود نیروهای نظامی این کشور به خاک مناطق شمالی سوریه رسما رهبر شبه نظامیان تجزیه طلب کرد سوریه را تهدید کرد.
گروه جهان مشرق- رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه صبح امروز در جریان سخنرانی خود پیرامون ورود نیروهای نظامی این کشور به خاک مناطق شمالی سوریه رسما رهبر شبه نظامیان تجزیه طلب کرد سوریه را تهدید کرد.
بنابر این گزارش، اردوغان در واکنش به اظهارات صالح مسلم دبیر کل حزب به اصلاح دموکراتیک کردهای سوریه (پی.وای.دی) مبنی بر شکست دادن ارتش ترکیه به مانند داعش و نظام سوریه! به وی هشدار داد که مراقب حرف زدن خود باشد چرا که اوضاع در شمال سوریه و منطقه در حال تغییرات بنیادین است. ناظران معتقدند که ورود ترکیه به جرابلس با هدف جلوگیری از ایجاد کردستان واحد در سوریه در طول نوار مرزی این کشور با ترکیه صورت گرفته است.
همزمان جو بایدن (معاون اوباما) به نیروهای YPG شاخ نظامی حزب دموکراتیک خلق کرد سوریه هشدار داد اگر این نیروها خواهان حمایت مجدد آمریکا هستند باید غرب رود فرات را ترک کنند و حسب اطلاعات منتشر شده بلافاصله این نیروها منطقه را ترک کرده اند. با ورود نیروهای ترکیه به منطقه عملا کمربندی که کردها بدنبال ایجاد آن در شمال سوریه بودند نیز از بین رفته است.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: