پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


آمادگی ایران برای ایجاد مسیر ترانزیتی امن و مستمر برای اکوادور

جهان | چهارشنبه ۰۳ شهريور ۹۵ ساعت ۲۳:۱۷ | نسخه چاپي

وزیر امور خارجه با اشاره به موقعیت جغرافیایی ایران گفت: می‌توانیم مسیر ترانزیتی امن، مستمر و دارای اطمینان برای اکوادور به منظور ورود به بازارهای ٤٠٠ میلیونی منطقه فراهم کنیم.

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران صبح امروز چهارشنبه به وقت محلی در سمینار اقتصادی ایران و اکوادور ضمن قدردانی از مهمان نوازی دولت و ملت اکوادور اظهار داشت: دو کشور دارای سابقه دیرینه روابط سازنده و گسترده هستند و ما در ایران توفیقات آقای کوره آ در حوزه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را بسیار با اهمیت تلقی می‌کنیم. این میزان از توفیقات باعث افتخار و سرافرازی است و برای  آقای کوره آ، دولت  و مردم این کشور موفقیت هر چه بیشتر در مسیری که انتخاب کردند آرزو داریم.

وی ضمن قدردانی از صحبت‌های وزیر خارجه اکوادور درباره ایران و همبستگی اکوادور با ایران در مقاومت مردم ایران در برابر فشارهای قدرت‌های بزرگ، گفت: از همراهی و حمایت مردم اکوادور به‌خصوص در دوران ریاست جمهوری آقای کوره آ در حمایت از حقوق مردم ایران و حق ایران در بهره‌برداری از انرژی هسته‌ای قدردانی می‌کنیم.

* دوستانی که در دوران سخت کنار ما ایستادند فراموش نمی‌کنیم

ظریف افزود: هیچگاه دوستان خود و کشورهایی که در کنار ما در دوران سخت مقاومت برابر فشارهای قدرت‌های بزرگ برای بهره‌برداری از حقوق ما در کنار ما ایستادند را فراموش نمی‌کنیم.

وزیر خارجه با بیان اینکه ارتباطات خوب سیاسی و دیپلماتیک داریم، عنوان کرد: دیدگاه‌های دو کشور در سازمان ملل و جنبش عدم تعهد و مجامع بین‌المللی بسیار نزدیک و مشابهی است چرا که هر دو کشور بر استقلال ملت‌ها در عدم مداخله در امور داخلی آنها بر احقاق حقوق ملت‌های تحت ستم و بر مشارکت سازنده همه کشورها در ساختن آینده نظام بین‌الملل آینده‌ای که مبتنی بر عدالت گفت‌وگو و صلح بوده، همفکر و هم داستان بوده‌ایم و در این زمینه با یکدیگر در صحنه‌های بین‌المللی تفاهم و همکاری داشته‌ایم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: در حوزه اقتصادی دو کشور روابط مثبت و سازنده و به نفع دو کشور و ملت داشتیم.

وی گفت: امروز همراه با یک هیات بزرگ اقتصادی در آمریکای لاتین و کشور دوست اکوادور هستیم تا بتوانیم علاقه‌های سیاسی و بین‌المللی دو کشور را با همکاری‌های نزدیک‌تر اقتصادی فناوری و بازرگانی بیشتر تحکیم ببخشیم.

* حرکت ایران و اکوادور در راستای منافع مشترک به امنیت و ثبات جهان کمک می‌کند

ظریف اضافه کرد: این فرصت برای هر دو ما هست که با توجه به اراده رهبران دو کشور و علاقه بخش خصوصی دو کشور به همکاری و تلاش مشترک برای توسعه است، از این فرصت بهره‌برداری کرده و در راستای منافع مشترک حرکت کنیم، منافعی  که به ضرر هیچکس نیست و به صلح، امنیت و ثبات در منطقه ما و شما و جهان کمک خواهد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: ما امکانات فراوانی را همراه خود به اکوادور آوردیم، از بخش خصوصی از کارآفرینان جوان که در رشته‌های  دانش‌بنیان مشغول فعالیت هستند و در حوزه‌های علوم و تکنولوژی توانسته‌اند حوزه‌های جدید علم و فناوری را پیدا کرده و در آن پیشرفت کنند.

وی افزود: نمایندگانی از حوزه‌های مختلف از جمله بیوتکنولوژی و صنایع دارویی از بخش خصوصی در این سفر همراه هستند که می‌توانند به نزدیک شدن مناسبات دو کشور کمک کنند. در بخش خصوصی ما نمایندگان در حوزه نفت و گاز حضور دارند. در حوزه‌های دیگر از کشاورزی و صنعت حضور دارند.

* آمادگی ایران برای ایجاد مسیر ترانزیتی امن و مستمر برای اکوادور

وی گفت: این آمادگی را داریم که در همه حوزه‌ها با دوستان اکوادوری وارد اشتراک مساعی و تلاش مشترک برای توسعه و منافع متقابل شویم.

وزیر خارجه عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی می‌تواند زمینه بسیار خوبی برای ورود اکوادور به بازارهای خاورمیانه و آسیای میانه باشد، می‌توانیم مسیر ترانزیتی امن و مستمر و دارای اطمینان برای دوستان اکوادوری فراهم کنیم تا به بازارهای ٤٠٠ میلیونی منطقه ما ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به حضور مسئولان کشتیرانی گفت: مسئولان کشتیرانی را بدین منظور در این سفر همراه داریم که امکان برقراری خطوط مستقیم کشتیرانی بین اکوادور و بنادر جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و دریای عمان را فراهم کنند تا از نقطه ورود شما به خلیج فارس و دریای عمان تا آسیای میانه ارتباط ریلی به صورت مستقیم و با ارزان‌ترین قیمت بتواند کالای شما را به منطقه بسیار آماده آسیای میانه برساند.

* امکان همکاری مشترک ایران و اکوادور در تولید و صادرات

ظریف ادامه داد: ایران با داشتن یکی از بهترین منابع انسانی در منطقه می‌تواند زمینه‌ای را برای همکاری مشترک در راستای تولید در ایران و صادرات برای شما فراهم کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: ایران کشوری است که در حوزه های مختلف فناوری، توانسته پیشرفت‌های خوبی داشته باشد در حوزه‌های مختلف مهندسی با وجود پنجمین رتبه در تولید و فارغ‌التحصیلی مهندسان از دانشگاه‌های ایران می‌تواند زمینه خوبی را برای همکاری فراهم کند.

وی گفت: اطمینان دارم اشتراکات ایران و اکوادور امکان هم‌افزایی بین دو کشور را در حوزه‌های مختلف فراهم کرده است و این سرمایه‌ای است و امیدوارم امروز بین بخش‌های خصوصی و دولتی این فرصت‌ها را فراهم کنیم.

* با اجرایی شدن برجام محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های بانکی برای همکاری کنار رفته است

ظریف افزود: مهم‌ترین عامل فراهم کردن ارتباطات بانکی برای تسهیل همکاری بخش خصوصی و دولتی دو کشور است که نمایندگان ما در بانک مرکزی حضور دارند تا بتوانند با همتایان خودشان ارتباطات ویژه بانکی را برقرار کنند.

وی افزود: خوشحالیم با اجرایی شدن برجام محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های بانکی برای همکاری کنار رفته و می‌توانیم از طریق ایجاد یک شبکه مستقل و موثر ارتباطات بانکی کمکی به همکاری‌های بخش خصوصی دو کشور داشته باشیم.

ظریف گفت: بسیار باعث خوشبختی ماست که گروهی از ایرانیان در اینجا اقامت دارند که ارتباطات خوبی با جامعه اکوادور برقرار کردند که آقای علی چگنی مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه در این سفر حضور دارند می‌توانند مشکلات کنسولی را رفع کنند.  

وی خاطرنشان کرد: با تمام آمادگی برای همکاری و هماهنگی گسترده‌تر با دوستان اکوادور و آمریکای لاتین که همواره در کنار ما و دوست ما بودند و از مقاومت ملت ایران حمایت کردند و ما هم متقابلا از مقاومت و استقلال آمریکای لاتین حمایت کرده و می‌کنیم. در کنار شما خوشحالیم با حضور شما و بخش خصوصی ایران آینده بهتری را برای هر دو ملت و منطقه رقم بزنیم.

منبع: فارس

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟