انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


سؤال بزرگی که مهران مدیری مسکوت می‌گذارد

مهران مدیری جمعه شب نیز بخش قابل توجهی از برنامه «دورهمی» را به توجیه و توضیح درباره مواضع سیاسی‌اش در زمان انتخابات اختصاص داد.


شکوهی:

کمبود ۱۳۰ هزار مربی پرورشی و مشاور/ ۶۰ درصد دانش‌آموزان متقاضی رشته تجربی

جامعه | چهارشنبه ۰۳ شهريور ۹۵ ساعت ۱۵:۱۴ | نسخه چاپي

به گزارش ایلنا، مسعود شکوهی در نشست خبری در ساری که در حاشیه همایش همیاران مشاور دختران برگزار شد، افزود: در موضوع استفاده از ظرفیت های دانش آموزی یکی از تشکل های موردنظر ، همیار مشاور است که پس از انتخاب به آنها آموزش و برایشان وظایفی مشخص می شود تا در کمک به مشاورین فعالیت کنند.
وی با بیان اینکه دانش آموزان در این مقطع سنی بیشترین تاثیرگذاری را از همسن و سال‌های خود دارند، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از آسیب ها با کمک همیاران مشاور تا حدودی رفع شده است و اتفاقات خوشایندی را شاهد بودیم.
وی افزود: امسال با تلاش همکاران مازندران دبیرخانه تشکل دانش آموزی را در استان مازندران مستقر خواهیم کرد تا با ساختار مناسب  این همیاران مشاور در مدارس ایجاد شود.
شکوهی تامین نیرو، آموزش و ساماندهی نیروها و هدایت تحصیلی را از اقدامات اداره  کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و با بیان اینکه امسال اولین سالیست که هدایت تحصیلی بر پایه نهم انجام می شود، درباره استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز گفت: استیضاح به معنی توضیح خواستن است و در مجلس به معنی نظارت بر وزرا است.
وی با بیان اینکه ۴۰ میلیون نفر در ارتباط مستقیم با آموزش و پرورش هستند، افزود: اکنون سهم آموزش و پرورش در بودجه کشور ۱۲ درصد است.
مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد:  در سه سال دولت تدبیر و امید ۸۰ درصد بودجه آموزش و پرورش افزایش یافته ولی این افزایش با وجود مشکلات انباشته آموزش و پرورش  گره‌ ای از آن باز نخواهد کرد.
نمره عملکرد تحصیلی نشانگر دقیق و قابل اتکایی نیست
شکوهی گفت: بالغ بر ۶۰ درصد از دانش آموزان در رشته علوم تجربه متقاضی ادامه تحصیل می دهند و این حباب شکل گرفته در مدارس آسیب های زیادی دارد.
وی با بیان اینکه ۸۶۰ هزار نفر دانش آموز در سال جاری در کنکور شرکت کردند که از این تعداد ۵۲۰ هزار نفر در گروه علوم تجربی بودند، گفت: در رشته های پزشکی ۷۰۰۰ نفر پذیرفته می شوند و به عبارت دیگر  ۹۸ درصد متقاضیان امکان ادامه تحصیل برایشان فراهم نیست که این موجب سرخوردگی دانش آموزان می شود.
وی افزود: در برنامه ۵ ساله پنجم توسعه و سند تحول باید بر اساس شاخص ها ۴۸ درصد دانش آموزان در  فنی حرفه ای و ۵۲ درصد در رشته نظری تحصیل کنند که اکنون ۳۶ درصد در فنی حرفه ای مشغول تحصیل هستند.
شکوهی با بیان اینکه در هدایت تحصیلی نمره کتبی سه پایه تحصیلی را ملاک قرار می‌دهیم، عنوان کرد: ۳۵ درصد نمره دانش آموز و بقیه تاثیرات مشاوره‌ایست بدین گونه که ۵ درصد نظرولی دانش آموز، ۱۰ درصد خود دانش آموز،  معلم ۵ درصد، ۱۵ درصد آزمون سنجی، ۱۵ درصد آزمون استعداد یابی است.
وی افزود: نمره عملکرد تحصیلی نشانگر دقیق و قابل اتکایی نیست.
وی بااشاربه به بودجه آموزش پرورش که رقم آن را کمتر از ۳۱ هزار میلیارد تومان بیان کرد، افزود: با کمبود بودجه مواجه هستیم و نزدیک به ۹۸ درصد این مبلغ صرف پرداخت حقوق می شود.
شکوهی با اشاره به جذب غیر اصولی در سال‌های ۹۰ و ۹۱، گفت: در سال ۹۱ حدود ۱۰ هزار مجوز استخدام در بخش مشاوره داشتیم که ۳ هزار نفر از افرادی که استخدام شدند رشته تحصیلی آنها هیچ ارتباطی با رشته تحصیلیشان نداشت و حتی افرادی در آموزش و پرورش استخدام شدند که بیسواد بودند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟