پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


سرمقاله "جمهوری اسلامی": هفته دولت، فرصتی برای بررسی منصفانه کارنامه دولت

سیاست | چهارشنبه ۰۳ شهريور ۹۵ ساعت ۱۱:۳۲ | نسخه چاپي

هفته دولت، یادآور شهادت مظلومانه دو دولتمرد انقلابی، شهید رجائی و شهید باهنر، و فرصتی ارزشمند برای قدردانی از دولتمردان جمهوری اسلامی ایران به خاطر تلاش فزاینده در جهت کسب عزت و افتخار برای انقلاب و نظام و کشور است.
صرفنظر از جناح بندی‌های رایج سیاسی لازم است همواره تلاش و کوشش خادمان و تلاشگران نظام اجرائی کشور مورد تقدیر قرار گیرد و به نشانه قدردانی به آنها یادآور شویم که آحاد ملت همواره پشتیبان نظام اجرائی در عقبه‌های سخت و سرنوشت ساز پیش رو هستند و از حمایت دولتمردان سخت کوش حتی برای لحظه‌ای هم دریغ نخواهند کرد.
واقعیت اینست که در این دنیای پرمخاطره و در این شرایط پیچیده و بحرانی که دشمنان اسلام و مزدوران محلی آنها فضای پیرامونی کشور را دچار بحران و جنگ نموده‌اند، یقیناً دولت جمهوری اسلامی در خط مقدم جبهه رویاروئی با دشمنان قرار دارد و لازم است همواره از بابت حمایت و پشتیبانی آحاد ملت، مطمئن و دلگرم باشد تا بتواند پنجه در پنجه دشمنان بیندازد و با سر انگشت تدبیر و کیاست به مدیریت در سطح داخلی و منطقه‌ای بپردازد و مصالح کشور و بلکه دنیای اسلام را در فضای بین‌المللی نیز تامین و تضمین کند. ناگفته پیداست که سایر قوا در تمامی سطوح نیز در این مصاف نفس‌گیر لازم است پا به پای نظام اجرائی به الزامات و اقتضائات امور توجه خاصی داشته باشند و در میدان عمل تمامی قوا همچون ید واحده‌ای به نقش آفرینی و تضمین منافع ملی – اسلامی – انسانی هم گمارند.
در این میان، حساسیت نقش رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی، بسیار برجسته و تاثیرگذار است. عقل و منطق ایجاب می‌کند رسانه‌ها و به ویژه رسانه ملی نیز مسائل داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی را از دیدگاه فراجناحی مدنظر قرار دهند و به گونه‌ای عمل نمایند که مصالح کشور و منافع ملی اقتضا دارد. گهگاه دیده می‌شود برخی رسانه‌ها و حتی رسانه ملی در مورد مسائلی که جنبه ملی و فراجناحی دارد، از موضع تنگ نظرانه یک جناح خاص به مسائل می‌نگرند و در مسیری حرکت می‌کنند که نه تنها مصالح کشور و منافع جامعه را پوشش نمی‌دهد بلکه حتی گاهی به زیان همگان تمام خواهد شد. رفتاری که برخی نمایندگان مجلس نهم و صدا و سیما در آن روزهای حساس در دوره مذاکرات با 1+5 و مسائل برجام از خود نشان دادند، قطعاً قابل دفاع و توجیه نبود و خاطرات تلخی را در ذهن آحاد مردم و به ویژه دلسوزان نظام برجا گذاشت. جای سوال است که چرا به جای برخورد با بیگانگان و مخالفان منافع کشور، با نیروهای خودی که سنگینی بار مذاکرات را بردوش می‌کشند، برخورد منفی صورت می‌گیرد؟ این یک انحراف آشکار و غیرقابل درک و توجیه است که رقبای سیاسی در عین اعلام وفاداری به اسلام و انقلاب و کشور، برای مقابله با مسئولین دولتی هیچ حد و مرز یا خط قرمزی را قائل نباشند و کمر به نابودی برجام و دستاوردهایش ببندند و آرزو کنند گوشه‌ای از کار خراب شود تا با بزرگنمائی همان مسئله، همه چیز را به زیر سئوال ببرند. اگر انصافی در کار می‌بود، کسانی که باعث و بانی تحمیل 7 قطعنامه علیه کشور بودند و همه چیز را کاغذ پاره توصیف می‌کردند، امروز به خودشان جرات بدهند سرشان را بالا بگیرند و طلبکار هم باشند و سعی کنند زحمات و دستاوردهای نظام در سال‌های اخیر را به زیر سوال ببرند.
کسانی که تورم 48 درصدی را توجیه می‌کردند و از کنار آن به سادگی می‌گذشتند، امروزه تورم تک رقمی را به تمسخر می‌گیرند و فریبکارانه انتظار دلار هفت تومانی را القا می‌کنند! درحالی که نرخ برابری دلار را یک شبه چند برابر کردند و آنرا به «مشتی افراد سودجو» نسبت دادند. کسانی که با دستکاری در تعریف «فرد شاغل» مدعی بودند «هر کس یکساعت کار در هفته داشته باشد، شاغل است» و بر این اساس ادعا کردند که در سال 1391 توانسته‌اند برای یک میلیون و ششصد هزار نفر شغل ایجاد کنند، اکنون شکایت دارند چرا مردم بیکارند و در عین حال توضیح نمی‌دهند که با کدامین سرمایه‌گذاری بنیادی توانسته‌اند ظرف یکسال به چنان رقمی در ایجاد اشتغال دست یابند که می‌دانیم از اساس دروغ است. قطعاً دولت‌ها معصوم نیستند و لازم است عملکرد و تصمیمات آنها در معرض نقد ناصحانه و دلسوزانه قرار گیرد تا زمینه‌های سستی و انحراف در عملکردشان ایجاد نشود ولی مجیرگوئی‌های دیروز به رجزخوان‌های امروز تبدیل شده‌اند و برخوردهایشان نوعی رفتار کینه‌توزانه و مغایر مصالح ملی را تداعی می‌کند.
نقد ناصحانه و دلسوزانه، هدیه‌ای است که دلسوزان و عناصر کارآزموده و کارآشنا به دولتمردان ارائه می‌دهند تا بهتر و موفق‌تر بتوانند مسیر ناهموار کارهای اجرائی را با حفظ منافع و رعایت مصالح جامعه طی کنند. دولتمردان باید از نقد ناصحانه استقبال کنند ولی نقادان هم لازم است الزامات و اقتضائات نقد مسئولانه را رعایت نمایند تا از مواضع انتقادی آنها بوی تند تسویه حساب گروهی به مشام نرسد.
هفته دولت، فرصتی برای بررسی منصفانه کارنامه دولت و اعلام همبستگی و همراهی با دولتمردان در مسیر پرپیچ و خم فرایندهای اجرائی است. به همین مناسبت، به دست اندرکاران اجرائی خسته نباشید می‌گوئیم و به آنها اطمینان می‌دهیم که آحاد ملت و دلسوزان نظام، آنها را در این راه پرفراز و نشیب، تنها نخواهند گذاشت.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: هفته دولت ،

دیدگاه شما چیست؟