سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه ...


خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


تلاش روحانی برای‌پاسخ به‌اعتماد مردم و رهبری

سیاست | چهارشنبه ۰۳ شهريور ۹۵ ساعت ۱:۱۷ | نسخه چاپي

پایگاه اطلاع رسانی دولت: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: جناب آقای دکتر روحانی اکنون در پرتو حمایت های ملت ایران و در سایه هدایت های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با تمام توان در پی آن است تا پاسخگوی اعتماد مردم و رهبری نظام باشد.
علی اکبر صالحی یادداشتی با عنوان در هم شکستن اجماع جهانی برای انزوای ایران نوشت که متن آن به شرح زیر است:
بنا بر گواهی و مستندات تاریخی، یکی از بزرگترین و چالش برانگیزترین آفت های جوامع مسلمان، فروکاسته شدن تعالیم و آموزه های حکمت آموز پیشوایان صدیق اسلام راستین به شعارهای سیاسی و محصور ماندن گنجینه حکمت و معرفت اسلامی در قاب های نصب شده بر دیوار است.

بسیاری از مسلمانان از جمله پیروان مکتب رهایی بخش اهل بیت پیامبر(ص) همواره بر ارادت و مودت خالصانه خود نسبت به ساحت مقدس پیشوای پارسایان و قطب عارفان، حضرت امیرالمومنین(ع) پای فشردند. اگرچه در خلوص نیت و ارادت قلبی تمامی دلدادگان آیین راستی به پیشگاه آن اسطوره فرزانگی و پارسایی تردیدی نیست، اما باید پذیرفت که امت اسلامی در بسیاری از برهه های تاریخی، آن چنان که باید و شاید در توجه به ژرفای معانی کلام سحرانگیز آن مرد جاودانه تاریخ؛ توفیق نیافته است.

اکنون که در بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان و در محافل فکری و فرهنگی، بحث و بررسی پیرامون فلسفه سیاست به سکه رایج زمانه تبدیل شده است شایسته است تا اهل نظر و اصحاب خرد از منظر فلسفه سیاسی در معانی نهفته در کلام آن امام همام اندیشه کنند. این ضرورت اکنون بیش از گذشته قابل مشاهده است زیرا در زمانه ای که بی خردان و غوغاییان، دست اندرکار ارائه چهره ای نازیبا از دین مبین اسلام هستند، بر دلبستگان آیین حنیف الهی فرض است تا چهره واقعی اسلام ناب محمدی را به نمایش بگذارند.

به عنوان نمونه می توان به این نکته اشاره نمود که قرن ها پیش از آنکه مبحث حقوق بشر و مصلحت عمومی در دستگاه مفهومی اندیشه سیاسی و فلسفه سیاسی مطرح گردد، حضرت علی(ع) از ضرورت حفظ مصالح عامه، رعایت کرامت و حرمت ذاتی انسان و نیز ضرورت رعایت اعتدال و جانب حزم و احتیاط در مواجهه با چالش ها و کشمکش ها سخن به میان آورده اند. برای ملت ایران مایه سرافرازی است که در دوران بروز و ظهور تفکرات واپسگرایانه و جاهلانه در جای جای جهان اسلام، با تأسی به سیره امیرمومنان و دیگر پیشوایان بزرگ دینی در مسیر دوری از افراط و تفریط گام برداشته است.

مقام معظم رهبری به هنگام دعوت از ملت شریف ایران برای حضور در انتخابات و خلق حماسه سیاسی با پیروی از سیره مولای متقیان، ضمن تاکید بر دوری از افراط و تفریط، فرد فرد واجدان شرایط شرکت در انتخابات را به اندیشیدن در باب مصالح عالی ایران و حفظ عزت و عظمت ایران اسلامی فراخواندند.

ایشان در شرایطی که برخی افراد بر طبل جدایی و تفرفه می کوبیدند با هوشیاری و بصیرتی مثال زدنی، همگان از جمله کسانی که از دلبستگی تام و تمام نسبت به نظام برخوردار نیستند را به مشارکت در خلق حماسه سیاسی دعوت نمودند. از این رهگذر، زمینه ای فراهم آمد تا اکثریت ملت بزرگ ایران به بررسی دیدگاه ها و شرایط نامزدهای پست ریاست جمهوری اسلامی بپردازند و در فضایی آرام و بدور از تنش به اعتدال و خردورزی سیاسی رای دهند.

اینجانب بر این گمانم که جامعه اسلامی ما پس از گذشت بیش از یک قرن از جنبش مشروطه خواهی و بعد از کسب تجربیات تلخ و شیرین بسیار و گذر از کوران حوادث ایام، سر در جَیب تأمل فرو برده و با خود اندیشیده است که باید در مسیر عدل و انصاف و دوری از افراط و تفریط گام نهاده و این نکته را به حقیقت دریابد که تقدیر ما همان تدبیر الهی است.
امروز جامعه اسلامی ما تا حدی از ثمرات و برکات تدبیر خود برخوردار شده است. دَرهم شکستن اجماع جهانی در به انزوا کشیدن ایران اسلامی با موفقیت به انجام رسیده و زمینه لازم برای تحقق تعامل سازنده با جهان فراهم آمده است. جناب آقای دکتر روحانی اکنون در پرتو حمایت های ملت ایران و در سایه هدایت های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با تمام توان در پی آن است تا پاسخگوی اعتماد مردم و رهبری نظام باشد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: صالحی ،

دیدگاه شما چیست؟