جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


گیر کردن آچار فرانسه در جمجمه کارگر سپرسازی

میزان نوشت: سخنگوی اورژانس تهران گفت: تیم امداد هوایی به کمک کارگری رفت که آچار فرانسه در جمجمه اش گیر کرده است.<br />


اقدام کثیف 2 پسر و دختر جوان در بزم شبانه با دختر 21 ساله +عکس

3 دوست جنایتکار پس از اوردوز یکی از دوستانشان با موادمخدر، او را خفه کردند.


گیر کردن آچار فرانسه در جمجمه کارگر سپرسازی

میزان نوشت: سخنگوی اورژانس تهران گفت: تیم امداد هوایی به کمک کارگری رفت که آچار فرانسه در جمجمه اش گیر کرده است.<br />


چهارپایه حداد به عارف رسید/ دلجویی آقای رئیس از دختر «صفدر حسینی»

چهارپایه حداد به عارف رسید/ دلجویی آقای رئیس از دختر «صفدر حسینی»

سیاست | سه شنبه ۰۲ شهريور ۹۵ ساعت ۲۳:۸ | نسخه چاپي

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، با حاشیه‌های جالب توجهی همراه بود. از توصیه برای دادن چهارپایه معروف حداد عادل به عارف تا دلجویی از دختر صفدر حسینی.
به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با متن و حاشیه‌های پررنگ و برجسته‌ای برای رسانه‌ها و مخاطبان اخبار مجلس همراه بود.
ابتدای جلسه علنی امروز با واکنش تند و نسبتاً غیرمنتظره رئیس مجلس به سخنان وزیر دفاع شروع شد؛ واکنش تند لاریجانی به نشست خبری دو روز پیش سردار حسین دهقان برمی‌گشت که در پاسخ به سؤالی درباره دیدگاه برخی‌ها درباره ضرورت موافقت مجلس با سوخت‌گیری هواپیماهای جنگنده روسی در پایگاه نوژه همدان با تعبیر کنایه‌آمیزی گفته بود: «این مسئله اصلاً ربطی به مجلس ندارد».
همین مسئله باعث شد تا لاریجانی امروز با این عبارت که «ادب حکمرانی را رعایت کنید» به سخنان وزیر دفاع واکنش نشان دهد؛ درواقع به نظر می‌رسید آقای رئیس در پی تذکرهای چند باره نمایندگان خواست از شأن مجلس دفاع کند، وگرنه خود او به عنوان عضو شورای عالی امنیت ملی می‌دانست که ریشه این تصمیم و اظهارات وزیر دفاع به کدام نهاد برمی‌گردد.
امروز بهارستان روز شلوغ و پر سر و صدایی را پشت سر گذاشت؛ علاوه بر نطق تند و آتشین رئیس مجلس، بحث پر سر و صدای نمایندگان درباره رد یا تائید کلیات اصلاحیه بودجه ۹۵ نیز جالب توجه بود. تا جایی که محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای آنکه نظر موافق نمایندگان را جلب کند، به گفته خودش، شهادت داد که این اصلاحیه باعث افزایش نرخ اشتغال در سال جاری و پرداخت مطالبات پیمانکاران می‌شود.
اما نکته حاشیه‌ای بررسی اصلاحیه بودجه، زمانی بود که مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود و عضو کمیسیون عمران در مخالفت با کلیات لایحه صحبت می‌کرد، اما تجمع تعدادی از نمایندگان مقابل صندلی محمدرضا عارف که در ردیف جلویی لاهوتی قرار داشت و مانع دید او می‌شد، باعث شد تا وی در خلال مخالفتش با بودجه، بگوید «این دوستانی که جلوی آقای عارف جمع شده‌اند، بنشینند تا جلو را ببینیم. زمانی یک صندلی کنار آقای دکتر حداد عادل بود که نمایندگان بر روی آن می‌نشستند، ببینید آن صندلی کجاست برای آقای عارف بیاورید».
اشاره لاهوتی به چهارپایه معروفی بود که در صحن علنی مجلس و در کنار صندلی غلامعلی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم قرار داشت و هنگامی که نماینده‌ای با او کار داشت، بر روی آن چهارپایه می‌نشست و با وی صحبت می‌کرد و هنگامی که طرح یا لایحه چالش‌برانگیزی در مجلس مطرح می‌شد، جمع زیادی دور حداد عادل جمع می‌شدند و این چهارپایه هم به یک نفر می‌رسید. این گفته لاهوتی باعث خنده نمایندگان شد و لاریجانی هم با خنده خطاب به وی گفت: «اکثر صحبت‌های شما درباره دیگران بود تا درباره بودجه».
اما نشست علنی امروز مجلس یک حاشیه دیگر هم داشت؛‌ آنجا که آقای رئیس سعی کرد تا با یادآوری یک نکته از دختر صفدر حسینی دلجویی کند. لاریجانی گفت: «خانم فاطمه حسینی نماینده تهران متنی را به بنده دادند که بررسی کنم. متن این بود که وی در نطقی که در مجلس داشته است اعلام نکرده که ما سهم‌مان را از سفره انقلاب می‌خواهیم؛‌ من به یکی از اعضای هیأت رئیسه مأموریت دادم تا این موضوع را بررسی کند؛ مطالب منتشر شده در این خصوص صحت ندارد و به خانم حسینی اتهام وارد شده است». اشاره دلجویانه آقای رئیس به یک ماه قبل برمی‌گشت که پس از علنی شدن حقوق ۵۷ میلیون تومانی صفدر حسینی رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی، وی مجبور به استعفا شد، اما دخترش که در زیر سایه لیست امید به مجلس راه یافته بود،  هنگامی که یکی از وزرای دولت در صحن مجلس حضور یافته بود تا گزارش بدهد، به بهانه مخالفت با اظهارات وزیر، تلاش کرد تا به زعم خود از خانواده اش دفاع کند. 
امروز بازار تذکرهای نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی هم داغ بود، تقریباً در اکثر تذکرهای کتبی و شفاهی، نمایندگان نسبت به ضرورت خرید تضمینی محصولات کشاورزی و رسیدگی به مطالبات گندمکاران و برنج‌کاران نسبت به حجتی هشدار دادند.
اما پایان‌بخش جلسه علنی امروز برای رسانه‌ها و نمایندگان هیجانی‌تر بود. ۴۵ دقیقه قبل از اتمام جلسه علنی، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که گویا حوصله چندانی هم برای اداره جلسه و صحبت کردن ندارد، با اعلام ختم جلسه علنی، گفت که نمایندگان برای انتخاب شورای اجرایی مجلس ایران در اتحادیه بین‌المجالس جهانی وارد نشست غیرعلنی می‌شوند.
این شورای اجرایی مسئولیت سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای برنامه‌های بین‌المللی مجلس و حضور در نشست‌های خارجی و اعزام گروه‌های دوستی پارلمانی را بر عهده دارد و بر این اساس قابل پیش‌بینی بود که رقابت سنگینی  میان نمایندگان برای عضویت در این شورا شکل بگیرد.
در نهایت از میان لیست ۱۵ نفره مشترک میان فراکسیون‌های ولایت و امید، ۱۴ نفر با رأی نمایندگان انتخاب شدند و یک نفر نیز خارج از لیست انتخاب شد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟