سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


اظهار نظر رضایی درباره نتایج فرنگی کاران در ریو

ورزش | سه شنبه ۰۲ شهريور ۹۵ ساعت ۱۳:۳۸ | نسخه چاپي

دارنده مدال طلا و برنز المپیک تاکید کرد: کسب 2 مدال برنز توسط کشتی‌فرنگی ایران در رقابت‌های المپیک ریو بسیار خوب بوده و نباید فقط نیمه خالی لیوان را نگاه کنیم.
قاسم رضایی درباره کسب مدال برنز المپیک ریو و ارزیابی خود از این رقابت‌ها، اظهار کرد: مسابقات المپیک از نامش مشخص است که بسیار رقابتی سنگین و سطح بالاست و عملکرد کشتی فرنگی ایران طی 60 سال اخیر نشان داده رسیدن به مدال در این رقابت‌ها بسیار سخت بوده مخصوصا که اگر بخواهیم به مدال طلا دست پیدا کنیم. هر چند نتایج این المپیک نسبت به المپیک لندن که سه مدال طلا گرفتیم ضعیف‌تر بود اما با نگاهی به نتایج کشتی فرنگی ایران در ادوار مختلف المپیک به این نتیجه خواهیم رسید که کسب این دو مدال برنز عملکرد خوبی بوده و نباید برخی کارشناسان در صحبت‌های خود اینگونه القا کنند که کشتی فرنگی ایران نتوانسته به نتایج خوبی دست پیدا کند.
دارنده مدال طلا و برنز المپیک افزود: در المپیک ریو سطح داوری‌ها نسبت به المپیک‌های قبلی بسیار ضعیف و جانبدارانه بود و کار را برای کشتی گیران ایران مخصوصا در رشته فرنگی بسیار سخت کرد به این دلیل در کشتی فرنگی نتایج بسیار نزدیک به هم بود داوران دستشان باز بود و خیلی سر راحت سر کشتی‌گیران ما را بریدند و حق‌خوری کردند. مثلا وقتی حریفان ما کم آورده بودند و نایی برای ادامه مبارزه نداشتند و ما می‌توانستیم امتیاز بگیریم بلافاصله داور مبارزه را قطع می‌کرد و به ما اخطار می‌داد. در مبارزه من مقابل حریف کوبایی بارها فیلم این مسابقه را دیدم و مشاهده کردم خیلی از سوت‌هایی که داور در تایم دوم می‌زد باعث می‌شد در کار من و روند رو به جلویم تاثیر مخرب بگذارد و در نهایت باعث شد نتوانم به دیدار نهایی برسم.
وی با تاکید بر اینکه کشتی فرنگی ایران با کسب دو مدال برنز المپیک دست به کار بزرگی زده است، گفت: این دو مدال برنز نشان داد کشتی فرنگی ایران پتانسیل مدال آوری در المپیک را دارد و این نیست که بخواهیم بگوییم کسب سه مدال طلا در المپیک لندن یک معجزه بوده است. ان‌شاءالله در مسابقات بعدی و در المپیک 2020 جوانان آینده‌دار کشتی فرنگی ایران بتوانند به خوبی از پس کار بر بیایند و نتایج درخشان‌تری را برای کشتی ایران کسب کنند. با توجه به ظرفیت بالایی که در میان جوانان فرنگی‌کار ایران دیدم، مطمئن هستم در المپیک 2020 توکیو می‌توانیم نتایجی بهتر از ریو و حتی المپیک لندن کسب کنیم.
رضایی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا قصد خداحافظی از دنیای کشتی را دارد یا خیر؟ گفت: نه چنین قصدی ندارم و تا جایی که بتوانم و مفید باشم به کشتی ادامه می‌دهم. فعلا قصدی برای خداحافظی از دنیای کشتی ندارم و امیدوارم بتوانم فرد مفیدی برای کشتی ایران باشم.
دارنده مدال طلا و برنز المپیک درباره سخت‌ترین رقبای در این مسابقات، گفت: پیش از حضور در المپیک حساب ویژه‌ای روی آرتور الکسانیان ارمنستانی باز کرده بودم و تمام تمرکزم روی این بود که در مبارزه فینال او را شکست دهم. بر روی دیگر کشتی گیران حساب چندانی باز نکرده بودم و حتی فیلم برخی از آنان را هم یا کم دیدم یا اصلا ندیدم. البته همه حریفان پرقدرت آمده بودند و هدفشان رسیدن به مدال المپیک بود مثلا حریف سوئدی که برای مدال برنز مقابل من قرار گرفت، توانسته بود کشتی‌گیران بسیار خوبی از پیش‌رو بردارد و خیلی جنگنده و قدرتمند ظاهر شد.
وی افزود: یا در مبارزه مقابل حریف کوبایی هر چند او توانست من را دو بار در خاک بنشاند اما می‌توانستم او را شکست دهم و داوران باید به او اخطار کم کاری می‌دادند ولی با این حال فکر می‌کنم یا او خیلی بهتر از سال گذشته بود یا شاید من ضعیف‌تر شده بودم اما اگر داوری‌ها منصفانه‌ بود این باخت اتفاق نمی‌افتاد و به فینال می‌رسیدم. با توجه به شناخت خوبی که از الکسانیان ارمنی داشتم قطعاً برای کسب دومین مدال طلا به میدان می‌رفتم. باز هم خوشحالم که به مدال برنز رسیدم و هیچ ناراحتی ندارم زیرا به هیچ وجه کم نگذاشتم و هر چه در توان داشتم به کار گرفتم تا شرمنده مردم نشوم.
فرنگی‌کار وزن 98 کیلوگرم ایران درباره علت عملکرد ضعیف فرنگی‌کاران شاخص ایران در این رقابت‌ها، گفت: نتایج کشتی فرنگی ایران در المپیک ریو باید به دقت کارشناسی شود. مردم و اهالی کشتی به خاطر سه مدال طلایی که در المپیک قبلی به دست آمد توقع بالا و البته بجایی از کشتی فرنگی ایران داشتند. نباید از این موضوع غافل شویم که فرصت کادرفنی تیم ملی برای جمع کردن تیم به لحاظ روحی و روانی کافی نبود. اگر ما طلای المپیک می‌خواهیم باید سه تا چهار سال روی کشتی‌گیران کار کنیم و همه برنامه‌ها و حضور در تورنمنت‌های مختلف روی اصول پیش برود تا بتوانیم به موفقیت برسیم. فرصت 10 ماهه‌ای که محمد بنا داشت هر چند برای آمادگی بدنی فرصت خوبی بود اما از نظر روحی و روانی برای جمع کردن تیم فرصت کمی بود.
رضایی با انتقاد از برخی اظهارنظرها در خصوص عملکرد فرنگی‌کاران ایران در المپیک ریو، تصریح کرد: تعجب می‌کنم خیلی از دوستان که خود قهرمانان بزرگی بودند کارشناسی می‌کنند و می‌گویند با دو برنامه هشت هفته‌ای می‌توان یک کشتی‌گیر را از هر لحاظ آماده حضور در المپیک کرد. مگر می‌شود در این فرصت مخصوصاً به لحاظ روحی و روانی یک کشتی‌گیر را مهیای حضور در رقابتی بزرگ به نام المپیک کرد؟ اینکه کشتی‌گیران آزادکار ما درباره کشتی فرنگی نظر می‌دهند و کارشناسی می‌کنند کار درستی نیست. من جا دارد گلایه خود را از این موضوع بیان کنم که چرا آزادکاران درباره کشتی فرنگی نظر می‌دهند و عده‌ای سعی می‌کنند اینگونه القا کنند که کشتی فرنگی نتایج فاجعه‌باری داشته است.
دارنده مدال برنز المپیک 2016 درباره احساس خود از گریه محمد بنا پس از ناکامی فرنگی‌کاران ایران در ریو، گفت: بنا خیلی زیباتر و قشنگ‌تر فکر می‌کرد و دوست داشت تیم خیلی بهتر از اینها نتیجه بگیرد اما دیدیم که اتفاقات ناگواری افتاد مثلا سوریان از حریف خود جلو بود اما در نهایت در عین ناباوری شکست خورد یا نوروزی با ناداوری بازنده شد یا سعید عبدولی که با نتیجه یک بر یک شکست خورد. به اعتقاد من اتفاقات خوبی نیفتاد و معتقدم اگر کار کارشناسی می‌شود باید نیمه پر لیوان را ببینیم.
وی در پایان با قدردانی از حمایت‌های مردم از فرنگی‌کاران، گفت: جا دارد از مردم آمل و مسئولان این شهر به صورت ویژه تشکر کنم که برای من سنگ تمام گذاشتند و خدا را شکر می‌کنم که توانستم با کسب مدال برنز آنها را خوشحال کنم.

منبع: ایسنا

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟