فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


قیمت گوشی‌های جدید نوکیا مشخص شد

می‌دانیم که گوشی‌های جدید نوکیا در سال ۲۰۱۷ راهی بازار می‌شوند و تا این لحظه مشخص شده که این شرکت قصد دارد سه تلفن همراه هوشمند جدید در رده‌های ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


صدای فقرا را به گوش جامعه برسانیم

صدای فقرا را به گوش جامعه برسانیم

جامعه | سه شنبه ۰۲ شهريور ۹۵ ساعت ۱۵:۲۵ | نسخه چاپي

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، گفت: صدای فقرا را به گوش جامعه برسانیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز فتاح در  جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کمیته امداد به ویژه در شهر تهران گفت: اگر ۴۰ هزار خانواده‌ای که در تهران تحت پوشش کمیته امداد هستند به شورا و شهرداری تهران واگذار و کمیته امداد از تهران خارج شود می‌تواند به سایر استان‌های کشور رسیدگی کند. نگاه ما این است که تهران برای کمیته امداد باید به عنوان منبع درآمد دیده شود و این درآمد در سایر استان‌های کشور هزینه شود.
وی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: امروز تهران می‌تواند منبع درآمدی برای کمیته امداد کل کشور باشد.
فتاح در ادامه با اشاره به اینکه کمیته امداد صدای رسا، عمیق و تاثیرگذار محرومان باید باشد افزود: من در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت جایی را بر عهده دارم که باید صدای فقر، محرومیت و یتیمان کشور و تهران را به گوش همگان برسانم.
وی با اشاره به بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت: امام، نظام و انقلاب را بر دوش مردم پایه ریزی کرده است و خطاب به همه مسئولین بارها تاکید کرده است که وجود مسئولین به خاطر وجود محرومین است، اگر امروز محرومین اعتراض نمی‌کنند نباید به پای انجام وظیفه درست خودمان بگذاریم، نباید نجابت آنها را به خوبی خود ربط دهیم.
رئیس کمیته امداد امام(ره) با اشاره به وجود آسیب‌های اجتماعی در سراسر کشور و به ویژه تهران گفت: هنگامیکه ریشه‌های مسئله در تهران و کشور را تحلیل می‌کنیم متوجه می‌شویم که فقر موجود ذاتی نیست و یک فقر عارضی است. در حقیقت می‌توانیم فقر را از ابتدا و ریشه جلوگیری کنیم که اگر این اقدام را انجام ندهیم قطعا فقر در کشور بیش از پیش تولید خواهد شد.
وی با اشاره به مسئولیت کمیته امداد در خصوص رسیدگی و کمک به محرومین تاکید کرد: بسیاری از مشکلات را نظام جمهوری اسلامی ایران حل کرده است اما هنوز مشکلاتی وجود دارد؛ هنگامیکه به مناطق دور افتاده سفر می‌کنیم زیرساخت‌های اولیه از جمله آب و برق وجود دارند. کار بزرگی که در نظام جمهوری اسلامی ایران انجام شد. در حقیقت مسائل اساسی مردم حل شده است اما هنوز نواقصی وجود دارد.
رئیس کمیته امداد ادامه داد: فقر به مسائل بسیاری از جمله صادرات، رونق اقتصادی، جلوگیری از قاچاق و غیره بستگی دارد، قطعا با کنترل این مسائل می‌توان جلوی رشد جمعیت فقر را گرفت.
فتاح با اشاره به جمعیت چهار میلیونی تحت پوشش مستقیم کمیته امداد گفت: علاوه بر این، جمعیت دو میلیون نفر نیز در حلقه دوم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند حلقه اول هر ماه از کمیته امداد مستمری دریافت می‌کنند اما حلقه دوم پرونده قطعی و دائمی ندارند و مستمری دریافت نمی‌کنند و در حقیقت از کمیته امداد خدمت موردی می‌گیرند.
وی تاکید کرد: هنگامیکه در جنوب کرمان و منطقه بشاگرد شهروندان از ما سئوال می‌کنند که چرا همه منابع به تهران اختصاص پیدا می‌کند و بیشترین رسیدگی در این منطقه است، نمی‌دانیم باید چه پاسخی بدهیم. آنچه که در تهران و در حوزه آسیب‌های اجتماعی اتفاق می‌افتد به هیچ عنوان و با این شدت در سایر نقاط کشور روی نمی‌دهد. بطوریکه در تحلیل وضعیت تهران عاجز می‌مانیم. کمیته امداد برای مبارزه با این آسیب‌ها طراحی نشده و ساز و کار مبارزه با این آسیب‌ها را نیز در اختیار ندارد.
رئیس کمیته امداد امام(ره) به تعدد مراکز و ناهماهنگی‌ها در شهر تهران به عنوان یکی از معضلات پیش روی کمیته امداد اشاره کرد و افزود: متاسفانه تعدد موسسات خیریه که کمیته امداد هیچ مسئولیتی و نظارتی در قبال آنها ندارد. موجب ایجاد معضلات بسیاری شده است.
وی به همکاری و هماهنگی شهرداری تهران و کمیته امداد اشاره کرد و افزود: تلاش کرده‌ایم با شهرداری تهران هماهنگ باشیم و در کارها همپوشانی لازم را ایجاد کنیم. قطعا با جلوگیری از موازی کاری و ایجاد هماهنگی توانسته‌ایم در عرصه رسیدگی به محرومین اقدامات گسترده‌ای را انجام دهیم. بی تردید با شهرداری تهران هماهنگ هستیم و تداخلی نداریم.
فتاح ادامه داد: نقشی که به ما در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی داده شده است را انجام می‌دهیم اما باید بدانیم که مقابله با آسیب‌های اجتماعی ساز و کارش در کمیته امداد طراحی نشده است. در حال حاضر نیز در حوزه اعتیاد اگر خانواده‌ای نیازمند کمک باشد بدون نوبت به کار آنها رسیدگی خواهیم کرد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه کار کمیته امداد و بهزیستی اساسا یک نوع پیشگیری است افزود: قطعا اگر کمیته امداد و بهزیستی به آسیب‌های موج ود به افراد نیازمند کمک نکنند آسیب‌ها بیشتر خواهند شد. تلاش خواهیم کرد در کنار رسیدگی به معیشت بخشی از توان و انرژی خود را صرف مسائل فرهنگی و مشاوره‌ای کنیم.
وی ادامه داد: در تمام دنیا چنین آسیب‌هایی وجود دارد اما تنها کشور ما به برکت انقلاب و امام (ره) کمیته امداد را تشکیل داده است. در سایر کشورها چتر تامین اجتماعی گسترده است تا در همان ابتدای بروز آسیب‌ها فرد مورد حمایت قرار گیرد.
فتاح با اشاره به اینکه به اذعان نیروی انتظامی احتمال اینکه فرد در یک کمپ چهار ماهه اعتیاد را ترک کند کمتر از ۲۰ درصد است افزود: قوانین باید به شکلی طراحی شوند که چتر تامین اجتماعی بسیار گسترده باشد. افرادی که به سراغ کمیته امداد می‌آیند تحت پوشش تامین اجتماعی نیستند لذا زمانی که آسیب می‌بینند به سراغ کمیته امداد می‌آیند.
وی با اشاره به بروز برخی مشکلات در شهر تهران گفت: در تهران تناقضاتی وجود دارد که هنوز حل نشده است برخی مشکلات در خصوص صدور مجوز برای ساخت مسکن محرومین در تهران وجود دارد که باید با کمک شورا و شهرداری تهران حل شود.
فتاح خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مسئولیت پیشین خود در بنیاد تعاون سپاه گفت: به شورا کم خدمت نکرده‌ایم و امروز انتظار جبران داریم. پول پل صدر و تونل نیایش را در هنگام مسئولیتم در بنیاد تعاون ما پرداخت کردیم. بسیاری از پل‌های دیگر که توسط قرارگاه سازندگی ساخته شده است پولش توسط همین قرارگاه تامین شده است. امروز که در کمیته امداد مسئولیت دارم انتظار جبران این کمک‌ها را داریم. امیدوارم با هماهنگی شورا و شهرداری تهران در مکان‌هایی که امکان صدور مجوز و فراهم شدن زمین وجود دارد. بتوانیم مسکن بی خانمان‌ها را تامین کنیم.
وی تاکید کرد: در سال جاری ۴۰ هزار واحد مسکونی در کشور برای افراد نیازمند ساخته شد اما در تهران یک واحد نیز ساخته نشده چرا که مشکل ساختاری و مجوزی دارد.
فتاح ادامه داد: انقلاب امام انقلاب مردم بوده است و اگر نظام با عظمت در سطح بین المللی شناخته می‌شود به واسطه همین مردم است. بی تردید تا زمانیکه پا برهنگان به راه پیمایی می‌آیند انقلاب وجود دارد اما این موضوع حدی دارد و باید مراقبت‌ بیشتری انجام دهیم.
رئیس کمیته امداد امام (ره) با معرفی این کمیته به عنوان دماسنج جامعه گفت: اگر نیم درصد تبی نشان داده شد باید در کمترین زمان ممکن مداوا شود. باید برای تکدی‌گری سر چهارراه‌ها چاره اندیشی کنیم و صادقانه مسئولیت خود را در برابر مردم انجام دهیم. بی تردید به عملکرد و اقدامات مسئولین و دولت امیدوارم اما باید همت و جدیت خود را افزایش دهم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟