تویوتا هم پیش ایرانی‌ها کم آورد!

ضمیمه طنز «بی قانون» امروز بیشتر به اخبار اجتماعی و فرهنگی منتشرشده روز گذشته واکنش نشان داده است.


شرط یک میلیارد دلاری توتال برای گشایش بازار ایران

مدیرعامل توتال در گفت و گو با رویترز اظهار کرد که این شرکت فرانسوی توسعه میدان گازی بزرگ پارس جنوبی ایران را در تابستان جاری آغاز خواهد کرد.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


در جلسه ترامپ با مدیران غول‌های آی تی چه گذشت؟

ترامپ در دومین ملاقات با غول‌های آی تی گفت: بازسازی زیرساخت‌های آی تی آمریکا در 10 سال باعث صرفه‌جویی 1 تریلیون دلاری در نهادهای دولتی می شود ...


متهم، به ترانزيت بين‌المللي ٨٠٠ تن مواد مخدر اعتراف كرد / «ال چاپوي ايران» دستگير شد

حوادث | سه شنبه ۰۲ شهريور ۹۵ ساعت ۱۲:۳۶ | نسخه چاپي

بزرگ‌ترین قاچاقچی مواد مخدر کشور در حالی پس از سه سال کار اطلاعاتی از سوی پلیس سیستان و بلوچستان دستگیر شد که در ٢٤ سال اخیر، بیش از مصرف سالانه کل کشور مواد مخدر ترانزیت کرده است.
به گزارش اعتماد او که یکی از سرکرده‌های اصلی باند‌های بین‌المللی قاچاق مواد مخدر است در بازجویی‌ها به ترانزیت بیش از ٨٠٠ تن مواد مخدر در ٢٤ سال گذشته اعتراف کرده و گفته است که با ١٤ باند بین‌المللی قاچاق در ارتباط بوده است. گستره فعالیت‌های او یادآور زندگی سرکرده‌های بزرگ قاچاق مواد مخدر دنیا همچون «ال چاپو»، رهبر بزرگ‌ترین کارتل مواد مخدر مکزیک و جهان است که کندن تونلی ٥/١ کیلومتری در زندانی فوق امنیتی برای فرار و دستگیر شدن در عملیات سنگین ارتش را در پرونده دارد. اعتراف قاچاقچی دستگیر شده به ترانزیت ٨٠٠ تن مواد مخدر در حالی است که براساس آمار رسمی، سالانه ١٥٠٠ تن مواد مخدر از مرز افغانستان وارد کشور می‌شود که از این میزان ٥٠٠ تن به مصرف داخلی می‌رسد. همچنین سالانه ٨٠ تن مواد مخدر بر پایه تریاک (هرویین، تریاک، مرفین و حشیش) نیز در تهران مصرف می‌شود که قاچاقچی دستگیر شده به تنهاییظ برابر آن را ترانزیت کرده است.
اهمیت دستگیری او به حدی بوده که عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در واکنش به آن گفته است: «فرد دستگیر شده را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین قاچاقاچیان مواد مخدر نامید که به قاچاق بیش از ٨٠٠ تن مواد مخدر و ارتباط با ١٤ باند بین‌المللی قاچاق اعتراف کرده است.» همزمان فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان فرد دستگیر شده را «بزرگ‌ترین قاچاقچی مواد مخدر کشور پس از انقلاب» معرفی کرد و با اشاره به دستگیری ٣٠٠ عضو باند قاچاق او در عملیات پلیس، گفت: «این فرد از سال ٧١ و به مدت ٢٤ سال، فعالیت خود در زمینه قاچاق مواد مخدر را به شکل حرفه‌ای آغاز کرد و علاوه بر قاچاق مواد مخدر در کشور، مسیر بین‌المللی خاصی نیز در خارج از کشور داشت. » سردار رحیمی از شناسایی میلیارد‌ها تومان اموال و املاک این قاچاقچی بین‌المللی در نقاط مختلف کشور خبر داد و افزود: «فرد دستگیر شده که در دو استان سیستان و بلوچستان و کرمان تردد داشت و در داخل کشور زندگی می‌کرد، علاوه بر قاچاق مواد به ایران، مواد مخدر را از کشور افغانستان به نقطه‌ای در پاکستان منتقل کرده و پس از انتقال آنها به یکی از بنادر پاکستان، مبادرت به انتقال شان به برخی از کشورهای دنیا می‌کرد.»
شباهت متهم با «قورباغه مکران»
اعلام خبر دستگیری بزرگ‌ترین قاچاقچی کشور از سوی وزیر کشور و مقام‌های ناجا در حالی است که فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان، پیش از این در تیرماه امسال، از دستگیری قاچاقچی بزرگی مشهور به «قورباغه مکران» خبر داده و او را یکی از سرکرده‌های اصلی ترانزیت مواد مخدر به ایران و کشورهای تانزانیا و سومالی نامیده بود. گستره و شباهت فعالیت او با قاچاقچی دستگیر شده اخیر این احتمال را پیش رو قرار می‌دهد که شاید قاچاقچی دستگیر شده همان «قورباغه مکران» باشد که میلیارد‌ها تومان دارایی و ١٠٠ خانه در شهرهای مختلف کشور از او کشف شده است. البته هنوز هیچ مقام رسمی در این باره صحبت نکرده است. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان درباره دستگیری «قورباغه مکران» گفته بود: «پس از یک‌سال کار شبانه روزی، ماموران سیستان و بلوچستان موفق شدند این متهم را به عنوان بزرگ‌ترین قاچاقچی ایران در جنوب استان شناسایی و دستگیر کنند. تاکنون از او نزدیک به ١٠٠ خانه در نقاط مختلف کشور کشف شده. همچنین هنگام دستگیری نیز ١٥ میلیارد تومان از مخفیگاه متهم به دست آمد. » به گفته سردار رحیمی، در بازجویی‌ها مشخص شد که «تمساح خلیج» (قاچاقچی مشهوری که پیش از این دستگیر شده بود) از کارمندان «قورباغه مکران» بود.
«تمساح خلیج» قاچاقچی با ٢٠ هزار میلیارد تومان دارایی
«تمساح خلیج» شهرت یکی از قاچاقچیان بزرگ کشور است که ظرف هشت سال بیش از ٢٠ هزار میلیارد تومان در شبکه بانکی کشور مبادلات مالی انجام داده بود. او مردی ٣٥ ساله است که تنها با پنج کلاس سواد موفق شده بود به اسم مردگان، حساب بانکی باز کند و فقط ظرف دو سال، دو هزار میلیارد تومان به دست آورد. پلیس هرمزگان، او را هنگام جابه‌جایی ١٠٠ تن مواد مخدر به کشور و پس از چهار سال کار اطلاعاتی پیچیده به دام انداخت. شهرت این قاچاقچی به دلیل انجام بخش بیشتری از فعالیتش از طریق دریا روی او گذاشته شد. او مواد مخدر تریاک را از کشور پاکستان تامین و آنها را از طریق دریای عمان و خلیج فارس به کشورهای حاشیه خلیج فارس ترانزیت می‌کرد. با این همه به گفته مسوولان، او به ترانزیت مواد مخدر به کشور نیز اقدام می‌کرد و ده‌ها نفر در باندش فعالیت داشتند. این قاچاقچی زمانی دستگیر شد که با قاچاق ١٠٠ تن مواد مخدر به کشور بیش از ٥٥٠ میلیارد تومان به دست می‌آورد. در بررسی اموال و دارایی متهم، بیش از ٥٠٠ میلیارد تومان املاک نیز کشف شده است که این رقم در مقابل ٢٠ هزار میلیارد تومان معاملاتی که او در هشت سال فعالیتش انجام داد، بسیار ناچیز به نظر می‌رسد. متهم یکی از کارمندان قاچاقچی بزرگ‌تر دیگری مشهور به «قورباغه مکران» بود که او نیز پس از مدتی از سوی پلیس به دام افتاد.
دستگیری سرکرده باند کوکایین در جشن میلیاردی
پلیس پایتخت، اردیبهشت ٩٣ یکی از بزرگ‌ترین باندهای مافیای کوکایین پایتخت را در حالی متلاشی کرد که اعضای آن در حال برگزاری جشنی با هزینه میلیاردی بودند. سرکرده این باند شش نفره، مردی ٣٢ ساله با ١٧ مورد سابقه جرایم مختلف، مشهور به «حسین پنجک» بود که با همکاری بستگانش بزرگ‌ترین باند کوکایین پایتخت را شکل داده و موفق به انباشت ٤٠ میلیارد تومان پول شده بود. در بازرسی از مخفیگاه او چندین دستگاه خودروی گرانقیمت لکسوس، جنسیس و... کشف شد. همچنین یک قایق تفریحی لوکس نیز در یکی از بنادر شمالی کشور به دست آمد که متعلق به حسین پنجک بود. حسین پنجک پس از دستگیری گفته بود: «آن روز یک مهمانی ساده بود برای دست خوش، می‌خواستم دوستانم بدانند چقدر پول دارم و بگویم بزرگ شده‌ام. برای‌شان سنگ تمام گذاشتم. از پولداری لذت می‌بردم. » او که پیش از این در خرید و فروش شیشه فعالیت داشت درباره تاسیس باند قاچاق کوکایین نیز گفت: « خرید و فروش شیشه دیگر درآمد زا نبود و من برای اینکه پولدار شوم به دنبال کوکایین رفتم. مشتری‌های کوکایین افراد عادی نیستند. قیمت هر گرم کوکایین از ١٢٠ هزار تا ٢٤٠ هزار تومان است و هرکسی نمی‌تواند این مواد را استفاده کند. بیشتر مواد را در شمال شهر توزیع می‌کردیم. »
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟